Autor Wątek: Cafelat Robot  (Przeczytany 85659 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #120 dnia: 07 Marzec 2019, 22:56:33 »

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #121 dnia: 14 Marzec 2019, 14:59:55 »
I u mnie srebrne szczęście zawitało, już parę kawek poszło na razie wszystko się zgadza z tym co Paul pokazywał na filmach, na razie jedyny słaby punkt to ten manometr który jak juz ktoś wspomniał powinien być skierowany do góry (bo jak się ciśnie 7 barów to go nie widać) hehe

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #122 dnia: 14 Marzec 2019, 22:04:26 »
Robotowy, forumowy obowiązek : zdjęcie shoota prosimy :).
Gratulacje zakupu.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #123 dnia: 15 Marzec 2019, 15:34:04 »
Już się robi.

kawka średnio palona z 15g - 36 ml , 7-9 barów, na 8 kliku mielona

3909BFEC-1CB3-4849-BD84-EAEFC06E8DFD.jpeg

17DB2984-B9C9-41DD-AE84-DE988A00D502.jpeg



Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #124 dnia: 16 Marzec 2019, 14:48:40 »
Super :)
Szkoda, że nadal nikt nie sprzedaje Robota w Polsce.

PS. Spróbuj sobie ciut mniejsze ciśnienie tak od 7,5 -> 6. Plus preinfuzje około 3 bar.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2019, 14:54:32 wysłana przez pj.w »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #125 dnia: 16 Marzec 2019, 16:34:19 »
I u mnie srebrne szczęście zawitało, już parę kawek poszło na razie wszystko się zgadza z tym co Paul pokazywał na filmach, na razie jedyny słaby punkt to ten manometr który jak juz ktoś wspomniał powinien być skierowany do góry (bo jak się ciśnie 7 barów to go nie widać) hehe

Super! Nie narzekaj na manometr, przynajmniej go masz. Ja wprawdzie mam wskazanie od góry - ale na wadze łazienkowej, na której stawiam Robota :).

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #126 dnia: 18 Marzec 2019, 16:09:29 »
Super :)
Szkoda, że nadal nikt nie sprzedaje Robota w Polsce...


Myślę że interes bardzo niszowy... cena baristy z drugim koszykiem screenem uszczelkami ... cłem ...blisko europiccola en, więc wymaga konesera hehe

Po kilkunastu szotach na 3 podobnych kawkach (2 single arabiki średnio palone, 1 arabika mix mocno palona) przeszedłem na niższe ciśnienie (6-7)i grubszy przemiał ok 11 klika, poprawiła się crema, zmnieszyła gorycz, body podobne, pre ok 5 sec i ciśnięcie ok 23 sec

potestowałem trochę ten drugi koszyk testując różne przemiały kawek średnio palonych do alternatyw, ale na razie nic z tego dobrego nie wyszło,

wporównaniu robota do pavoniego (na razie na szybko) do pavoniego na tej samej kawie lepszy jest ciut grubszy przemiał (pavoni na tym samym przemiale stawał musieliśmy luźno ubijać) za to koniecznie podgrzewanie Robota (koszyk bardzo ładnie trzyma temperaturę) uzyski samej dobroci podobne w pavonim na ok 12g vs Robot ok 15g
I jakoś przy pavonim bez problemu (ale mniejsze sitko) w Robocie słabo sobie radzę z dystrybucją kawy przed ubijaniem

Będę jeszcze testował ale ufff na razie przerwa hehe

@rubin jakbędziesz chciał to przy okazji mogę sprawdzić jakie ciśnienie ile daje kg ale to musimy dogadać jaka kawka, mielenie i ubijanie :D
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2019, 16:21:49 wysłana przez Cob »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #127 dnia: 18 Marzec 2019, 17:19:54 »
Super :)
Szkoda, że nadal nikt nie sprzedaje Robota w Polsce...

w Robocie słabo sobie radzę z dystrybucją kawy przed ubijaniem
Mi sie swietnie sprawdza pogrzebacz a la LDT zrobiony z korka i 3 spinaczy (wątek o tamperach). Inna sprawa to firmowy tamper ma niziutką stopę i mi się ciężko w nim ustala „poziom”, bo łatwo nim kiwać w sitku.


Cytuj (zaznaczone)
@rubin jakbędziesz chciał to przy okazji mogę sprawdzić jakie ciśnienie ile daje kg ale to musimy dogadać jaka kawka, mielenie i ubijanie :D

Wg instrukcji 17 kg to jest około 7 barów. Tego się trzymam i trochę kręcę wokół tej wartości. Ale zdecydowanie możesz zanotować takie liczby, przynajmniej poglądowo. Dzięki!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #128 dnia: 18 Marzec 2019, 18:06:41 »
Szkoda, że nadal nikt nie sprzedaje Robota w Polsce.
Eee... Chciałem go kupić i parę razy się przymierzałem do finalizacji transakcji, ale w końcu kupiłem Kazaka (w zasadzie nie wątpiąc w jego jakość ani trochę) -- zatem moje zainteresowanie egzotycznym Robotem zmalało do zera ;). Przypuszczam, że jakiekolwiek zagajenie o zakupie większej ilości robotów jest obcesowo przez producenta kwitowane milczeniem ;).
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2019, 18:09:16 wysłana przez Antonio »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #129 dnia: 18 Marzec 2019, 18:23:25 »
Jakość Robota też jest bez zarzutu. Sam rozważałem między Kazakiem a Robotem, a że zawsze chciałem spróbować małą dzwigienkę to mam Robota. Z perspektywy czasu i waszych doświadczeń jestem zadowolony z zakupu miko, że wydaje mi się, że w Kazaku łatwiej zrobić poprawne espresso i być może jest ono nawet bardziej niż w Robocie.

Jeśli chodzi o kontakt z nimi to ja raczej nie miałem problemu. Ale na ostatnie moje zapytanie - pozakupowe - już nie odpowiedzieli. Niemniej uważam zakupy zbiorcze za dosyć ryzykowne - w Polsce mogliby to konkretnie oclić.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #130 dnia: 21 Marzec 2019, 21:34:32 »
Lipa z tymi pomiarami na wadze moja mierzy tylko po ustabilizowaniu masy. Muszę zciągnąć starą z działki hehe
Swoją drogą dalsze męczenie robocika potwierdza że parametrów wejściowych jest tak dużo (btw sporo takie pro maszyny z raką regulacją kosztują) że trudno to niewprawnemu ogarnąć, temperatura + ciśnienie + przemiał, muszę z każdym nowym typem ziarna przepalić tak z 10 szotów żeby trafić w okolicę normalności (cokolwiek to dla mnie znaczy hehe). Chyba w przyszłym miesiącu się wybiorę ze standardową kawką i robotem do jakiegoś palarnianego pro żeby radził bo wszyscy dookoła napompowani chodzą... na hasło może kawkę już uciekają buhaha

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #131 dnia: 22 Marzec 2019, 14:53:12 »
Ja specjalnie na Alle zanabyłem klasyczna wagę analogową.
Potwierdzam mnogość parametrów. Kalibracja shota zajmuje mi dużo więcej niż na domowej maszynie.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #132 dnia: 16 Kwiecień 2019, 19:15:58 »


Ale myślę, że jakby Valerii wrzucił Rotę to byłaby niezła konkurencja.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #133 dnia: 16 Kwiecień 2019, 22:21:29 »
Żeby zdobyć takie wyróżnienie, to musi być przynajmniej produkcja małoseryjna, i pewnie sprzedaż w ilościach 3-4 cyfrowych.
Także Rota może za rok lub dwa ;).

A Robot za to od końca kwietnia dostępny z Niemiec. Paul właśnie produkuje dla nich 200 egzemplarzy:
https://www.coffee24.de/navi.php?suche=robot&kf=305


Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #134 dnia: 08 Maj 2019, 22:59:39 »
Po przerobieniu ok 3-4kg róznych kaw i próbach z siorbaczami (bez urazy pozdro) dorobiłem się wniosków do podzielenia i pod dyskusję:
1. Trzeba dobrze rozgrzac tłok - najlepiej 2x zalewąc koszyk ten pressurized wrzątkiem i pozwalając zeby ramiona z tłokiem same przepomowaly wodę... (niby to wiadomo ale to nie oczywiste ale inne metody roznie działaja)
2. Trzeba zagrzać portafilter z koszykiem pro we wrzątku
3. Szoty najlepsze do espresso, ristretto itd z 15-18 garmów ziarna (u mnie przmiał na nitro blade 8-9 klik zależnie od ziarna, micniej palone 9, mniej palone 8 )
4. Wazna jest dobra dystrybucja kawy w koszyku (zrobilem za poradą kolegów tool ze spinaczy) wtedy po dobrym tampie ciastko prawie idealne
5. Ok 2 bary preifuzja do drugiej kropli i potem 7 barów idealnie zależnie od typu 20-25 sec 25g uzysku...

Kawy powoli nie odstają już od dobrych sprzętów ale kluczem jest hi temp i zapał do roboty...
pozdr
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2019, 23:02:54 wysłana przez Cob »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi