Autor Wątek: Graef CM 900 vs Severin KM 3873  (Przeczytany 2469 razy)

Offline blender

  • Wiadomości: 2
Graef CM 900 vs Severin KM 3873
« dnia: 09 Wrzesień 2019, 22:14:57 »
Cześć

Chcę kupić siostrze, młynek do kawy, w tej chwili ma jakiś tani ekspress kolbowy za 600zl i dripper.

Wiem, że mlynki to młynki z różnych półek cenowych, graef ~750zl, severin ~350zl. Na korzysc graefa przemawia timer, zakładam, że to dośc wygodne rozwiazanie przy mieleniu do kolby, raz się ustawia, a później wystarczy nacisnąć przycisk.


W zwiazku z tym mam kilka pytan:

1. Czy robiac typowa kawę ~100-150ml w tym ekpresie kolbowym czy w driperze bedzie czuc roznice w smaku pomiedzy kawa zmielona tymi dwoma mlynkami? Czy faktycznie warto doplacic?

2. Czy młynki te posiadają jakis system ktory zatrzyma mielenie gdy mlynek trafi na opór np. kamien? W graef cm 900 ulotce nigdzie o tym nie wspominają, wiec nie wiem czy jest to coś tak oczywistego czy po prostu nie ma, bo z tego co wyczytałem to tańsza wilfa juz cos takiego posiada.

3. Opakowanie, nie wiem czy jest tu ktos kto posiada młynek od severina/graefa i pamięta jak były zapakowane, czy producenci tych młynków dają takie przeźroczyste folie samoprzylepne które można tylko raz otworzyć (po otwarciu widac, ze już pudełko było otwierane), byc moze brzmi to absurdalnie, ale kupuje młynek na prezent i chce miec 100% pewnosci, ze będzie nowy. Jakis czas temu kupowałem nowy produkt w dużym sklepie sieciowym i po otwarciu sie okazalo, ze juz ktos poużywal i oddal, a ja pózniej kupilem "nowy" ze zwrotu prosto z półki w sklepie.


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Graef CM 900 vs Severin KM 3873
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2019, 10:58:48 »
Severin do kolby się nie nadaje.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Graef CM 900 vs Severin KM 3873
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2019, 13:25:43 »
Graef to też nie jest ideał do kolby. Niby się da ale trzeba sie mocno natrudzić. Dużo prób wykonać i wylać sporo kawy. Mi akurat ta przygoda się podobała i przydała bo chciałem poznać zależności choć rodzina patrzyła czasami na mnie jak na wariata gdy oni już pili swoje rozpuszczalne, a ja po 2 czy 3 szotach nawet nie mialem 1 espresso.

Oczywiście każdy młynek zmieli, kawa się zaparzy i nawet w 10 sekund od włączenia pompy ale żeby to miało smak jak w dobrej kawiarni to trzeba szukać czegoś lepszego.

Pisze jako posiadacz CM702 którym mieliłem do kolby ale teraz mieli tylko pod alternatywy do dripa lub aeropressa.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Graef CM 900 vs Severin KM 3873
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2019, 13:54:26 »
CM702 u mnie się nie nadawał do niczego :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Graef CM 900 vs Severin KM 3873
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrzesień 2019, 13:56:14 »
@blender Weź sobie i-1 mini Black lub i-1 mini White. :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Graef CM 900 vs Severin KM 3873
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrzesień 2019, 22:12:39 »
Chcę kupić siostrze, młynek do kawy, w tej chwili ma jakiś tani ekspress kolbowy za 600zl i dripper.
Jeśli ekspres ma sitka typu supercrema, to oba młynki sprawdzą się tak samo dobrze. Graef daje znacznie większe pole manewru (szeroka skala, możliwość kalibracji żaren), ale nie zawsze jest to zaleta. Generalnie ten Graef to bardzo fajny młyn, ale nie wiem czy wart tej ceny.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Graef CM 900 vs Severin KM 3873
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrzesień 2019, 22:36:53 »
Czy Graef 800 i 900 różnią się chyba głównie dodatkiem przycisków z przodu w wyższym modelu? Nie wiem czy warto wtedy dopłacać.  Graef 800 jest do kupienia za 580 zł, a model 900 za 670 zł na morele. Zdaje się, że konstrukcja trochę lepsza niż w modelu 702. Jednak czy warta tych pieniędzy?
 

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Graef CM 900 vs Severin KM 3873
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Wrzesień 2019, 08:05:37 »
Chyba nie ;) Wolałbym i2 mini, jest co prawda droższy ale do espresso bardziej się nada... A jak ma być uniwersalny to tylko jakiś ręczny.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Graef CM 900 vs Severin KM 3873
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Wrzesień 2019, 10:32:49 »
Jakby ktoś chciał to właśnie pojawił się do zbycia używany i-2 mini Black Aluminium. Więcej info na priv.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi