Autor Wątek: Eureka Mignon - zbrylanie i retencja  (Przeczytany 1756 razy)

Offline diffrent

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Lelit Victoria PL91T; Hario V60;
  • Młynek: Eureka Mignon
Eureka Mignon - zbrylanie i retencja
« dnia: 23 Luty 2020, 14:26:13 »
Chciałem prosić o pomoc z nowym młynkiem Eureka Mignon. Od początku miał bardzo duża retencje i bardzo zbrylał kawę. Jak włożyłem palec do otworu wylotowego to wyczułem jakiś luźny plastik w środku. Po rozkręceniu okazało się ze to jakaś dziwna przecięta/złamana cześć która zasłaniała polowe otworów wylotowych.

I teraz pytanie - czy to normalne czy dostałem uszkodzony młynek?

Na schemacie w sieci wyglada jakby cześć miała być cała tylko ze wtedy zasłaniała by wszystkie otwory wylotowe? Ktoś wie jak to powinno być?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Eureka Mignon - zbrylanie i retencja
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Luty 2020, 15:14:16 »
Raczej nie dostałeś uszkodzonego młynka, tylko jest to po prostu prymitywna, prosta konstrukcja. Trudno zrobić młynek on-demand bez takich patentów.

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Eureka Mignon - zbrylanie i retencja
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Luty 2020, 18:05:30 »
To wygląda jak element nadający odpowiedni tor wylatującym z komory mielenia drobinkom kawy. Nie sądzę, że powinien on zasłaniać połowę otworu wylotowego. Coś tam jest nie tak. A masz drugą połowę tej części? Bo w porównaniu ze schematem u Ciebie jest jakby tylko połowa.

Ten młynek kupiłeś nowy? Jeśli mam strzelać to nie, a ta kratka tam jest wstawiona przez poprzedniego właściciela, aby zmniejszyć zbrylanie. Żeby ją wstawić przeciął ten plastik na pół i nie udało się go dobrze zamontować.

Offline diffrent

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Lelit Victoria PL91T; Hario V60;
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Eureka Mignon - zbrylanie i retencja
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty 2020, 20:30:55 »
No właśnie młynek jest nowy, tylko nie wiem czy mam go reklamować bo z moim jest coś nie tak czy jak sugeruje Antonio ten typ tak ma... Najchętniej dowiedział bym się od jakiegoś użytkownika tego młynka jak jest u niego. Jeśli rzeczywiście „ten typ tak ma” to będę dość mocno rozczarowany sprzętem za ~1200 zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon - zbrylanie i retencja
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2020, 09:18:22 »
Ten element wygląda na uszkodzony, prawidłowo powinien chyba wyglądać tak jak na zdjęciu poniżej.
mignon_uitloop_1-640x640.jpg

Raczej nie dostałeś uszkodzonego młynka, tylko jest to po prostu prymitywna, prosta konstrukcja.

Nie uważam, by określenie prymitywna było właściwe dla tej konstrukcji.
prymitywny
1. «będący na niskim, początkowym stopniu rozwoju»
2. «świadczący o zacofaniu cywilizacyjnym»
Źródło: Słownik języka polskiego PWN https://sjp.pwn.pl/slowniki/prymitywny.html

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Eureka Mignon - zbrylanie i retencja
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Luty 2020, 09:45:31 »
Niekoniecznie aż tak źle to słowo się musi kojarzyć. Wszystkie te zastawki i podobne elementy na wyjściu komory żaren młynków on-demand są takie proste, bo w sumie nic specjalnego chyba nie da się na tym polu wymyślić...
Wszystkie tego typu patenty trzymają kawę, nie dają jej swobodnego ujścia, czyli przyczyniają się do zwiększenia retencji.

Offline kastor Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, Hario V60, kawiarka, tygielek
  • Młynek: Eureka Mignon, 1ZPRESSO
Odp: Eureka Mignon - zbrylanie i retencja
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Luty 2020, 18:29:30 »
A może zabrałby głos któryś ze sprzedawców/serwisantów tego sprzętu (np. CoffeeDesk) i dokonał rozstrzygnięcia w tym temacie? Byłaby to cenna inicjatywa...

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Eureka Mignon - zbrylanie i retencja
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2020, 22:04:55 »
No właśnie młynek jest nowy, tylko nie wiem czy mam go reklamować bo z moim jest coś nie tak czy jak sugeruje Antonio ten typ tak ma...
Zapytaj sprzedawcę o co chodzi z tym elementem. Jeśli jest kupiony nowy w firmie, to powinni się do tego jakoś ustosunkować.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline diffrent

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Lelit Victoria PL91T; Hario V60;
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Eureka Mignon - zbrylanie i retencja
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Luty 2020, 23:06:58 »
Najchętniej tak bym zrobił ale nie wiem co z gwarancja (mimo ze do odkręcenia jest 1 śruba). Dlatego najbardziej liczyłem na opinie jakiegoś posiadacza bo to wydawało mi się ze jest dość popularny sprzęt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi