Autor Wątek: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć  (Przeczytany 28248 razy)

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Lipiec 2013, 12:12:00 »
A Nałęczów? http://spanaleczow.pl/

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Lipiec 2013, 10:56:25 »
I jak plany podróżowe? Na czymś stanęło? Jakoś mi umknął ten temat, ale dla szukających ciekawych miejsc dla małych dzieci w Warszawie mam takie propozycje:

Co do Centrum Kopernika - tam dla 1.5-3 latków jest dedykowane miejsce, galeria Bzzz. Trzeba tylko zabrać ciuszki na przebranie, a maleństwo ma 2 godziny bezpiecznej zabawy.

Niedaleko od Kopernika, na Tamce jest Manufaktura Cukierków. Może dla kapkę starszych dzieci, ale można pokazać jak się robi ręczne cukierki. A starsi (dorośli też) mogą zrobić samemu swoje lizaki.

Potem Łazienki - karmienie wiewiórek, pawie - to się na bank spodoba.

I znikamy na Starówkę, a stamtąd schodzimy do Parku Fontann.

W Zoo też się dużo dzieje, a stąd blisko na praską plażę na Wisłą. Do wody bym się nie pchał :) ale w piachu można się pobawić.

I w sumie masz na 2-3 dni zajęcie z takim maluszkiem. A pod konkretny dzień to tutaj można coś ciekawego poszukać.
LMWDP #469

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Lipiec 2013, 12:41:23 »
Michał, dzięki!  :kwiat: Od dawna myślę o wycieczce do Warszawy z Młodym i nie wiedziałam, gdzie go zabrać. Manufaktura Cukierków i Park Fontann mnie przekonuje. Może we wrześniu?
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Lipiec 2013, 14:44:21 »
na Tamce jest Manufaktura Cukierków
Doktorku, kolega parę miesięcy temu otworzył kolejny punkt na Nowym Świecie - zapraszam  :kwiat:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Lipiec 2013, 15:58:23 »
Michał, dzięki!  :kwiat: Od dawna myślę o wycieczce do Warszawy z Młodym i nie wiedziałam, gdzie go zabrać. Manufaktura Cukierków i Park Fontann mnie przekonuje. Może we wrześniu?
No twoja młodzież jest już nieco bardziej wyrośnięta więc i w Koperniku bardziej skorzysta. I można już z nim o muzeum Powstania Warszawskiego zahaczyć. I kilka innych atrakcji by się znalazło :)

Do parku Fontann polecam zabranie ubrań na zmianę ;) przyda się.
LMWDP #469

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Lipiec 2013, 16:10:35 »
Dwa dni w Koperniku mogą go znudzić, mimo sporego wyrośnięcia. Muzeum Powstania sama bym zobaczyła, ale obawiam się, że On jeszcze nie wyniósłby z tego zbyt wiele.
Dlatego potrzebowaliśmy urozmaicenia. Pomysł nabiera kształtów.  :mrgreen:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Lipiec 2013, 16:36:59 »
I do tego lody w Malinowej (Niepodległości/Madalińskiego - Mokotów), stamtąd spacerkiem do Relaksu (Dąbrowskiego/Puławska) na kawę.

I metrem do Małego Belgradu na obiadek (Belgradzka - Ursynów)

mniam
LMWDP #469

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Lipiec 2013, 12:14:03 »
Dwa dni w Koperniku mogą go znudzić, mimo sporego wyrośnięcia...
Jest tam też planetarium z seansami dedykowanymi dla poszczególnych grup wiekowych o ile młody interesuje się kosmosem... Bilety jednak o ile dobrze pamietam trzeba rezerwować wcześniej.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Lipiec 2013, 15:01:48 »
Już po podróży jesteśmy. Byliśmy nad zalewem Zegrzyńskim w hotelu z aqua parkiem. Atrakcji wystarczyło, było pierwsze zetknięcie małej z "dużą" wodą. Na początku był strach, ale na drugi dzień  na siłę musieliśmy zabierać z wody. Zoo okazało się jednak niewypałem, bo nie przejawiła żadnego zainteresowania zwierzętami, a to co interesowało to grzebanie w trawie :) Tak więc trochę za wcześnie pojechaliśmy :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Kwiecień 2021, 13:15:56 »
Na łonie natury... Narew.

Kiedyś, za komuny,  rodzice żony i ich znajomi z dziećmi biwakowali na Narwią, a konkretnie na polance, a schodząc jeszcze w dół biły trzy źródełka, gdzie każde różniło się smakiem. Przyszła żona mi pokazała te niesamowite miejsce, więc później przyjeżdżaliśmy ze znajomymi i dziećmi na parę godzin. Teraz jest zaniedbane, tzn dzikie, z powody niebytności człowieka. Można się dostać tylko wczesną wiosną, gdy jeszcze zieleń nie wybuchnie.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień 2021, 13:24:44 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Kwiecień 2021, 16:20:57 »
Ostatnie zdjęcie przedstawia ziele śledziennicy?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Kwiecień 2021, 19:05:13 »
Ostatnie zdjęcie przedstawia ziele śledziennicy?

Jak zrobiłem zdjęcie, to pokazała się informacja, co to. Teraz mi nie pokazuje, ale jakaś inna nazwa, coś z żółtym, żółcień i drugi człon.

Edit:
Miałeś rację:
http://zachwyconanatura.pl/sledziennica-skretolistna-ziolo-sledzione/
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień 2021, 19:36:18 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Kwiecień 2021, 22:06:09 »
Ja się ostatnio za nią rozglądałem, niestety bez skutku, ale znalazłem inną ciekawą roślinkę, a właściwie pasożyta na korzeniach buka, łuskiewnik różowy

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Turystyka w Polsce, czyli co warto zobaczyć
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Kwiecień 2021, 20:52:53 »
Ja się ostatnio za nią rozglądałem, niestety bez skutku

Dzisiaj znalazłem śledziennicę na mojej wyspie. A szukałeś w podmokłych łąkach, ale tam, gdzie rosną na nich olchy, brzozy, wierzby?
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi