Autor Wątek: Migracja na Nowy serwer  (Przeczytany 133157 razy)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #390 dnia: 20 Marzec 2021, 19:48:20 »
Nie dochodzą do mnie na adres e-mail żadne powiadomienia z Forum. Ani o nowych wiadomościach przesyłanych na priv ani o nowych wątkach ani też o odpowiedziach w obserwowanych wątkach.
To chyba ogólny problem bo u mnie to samo

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #391 dnia: 21 Marzec 2021, 20:41:55 »
Niech mi ktos po wie po co stary swietnie działający serwer został zmieniony na nowy, mulący i sprawiający problemy?
Teraz strona forum tak działa, że praktycznie odechciewa sie tu wchodzic. Conajmniej tak jakbym miał internet sprzed 20 paru lat, z modemu i wdzwaniany z 0202122... Ta migracja to totalna porażka. Prosimy o niezwłoczny powrót na poprzedni serwer.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #392 dnia: 21 Marzec 2021, 21:05:37 »
To że w nieprzeczytanych wątkach widzę tylko 4 na stronę albo że po odznaczeniu jako przeczytane i tak się pojawiały to raczej nie jest wina serwera tylko ktoś coś sp*.

Offline ChrisPL Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, V60, AP, Melitta AromaSignature DeLuxe
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic A, Bezzera BB005TM, C40, Aergrind, Astoria Super Jolly
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #393 dnia: 24 Marzec 2021, 15:16:06 »
Niech mi ktos po wie po co stary swietnie działający serwer został zmieniony na nowy, mulący i sprawiający problemy?
Teraz strona forum tak działa, że praktycznie odechciewa sie tu wchodzic. Conajmniej tak jakbym miał internet sprzed 20 paru lat, z modemu i wdzwaniany z 0202122... Ta migracja to totalna porażka. Prosimy o niezwłoczny powrót na poprzedni serwer.

POPIERAM !!!

Online korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #394 dnia: 24 Marzec 2021, 17:18:14 »
Nie wiem jak to wygląda u innych użytkowników, ale u mnie przeglądanie forum to w tej chwili poważne wyzwanie ;)

Lista nowych postów dziś rano obejmowała 83 strony, po jednym temacie na stronę i ten sam temat np. z 5 razy. W tym pokazuje wiadomości z x dni wstecz. Wejście w dany temat to czasami przeskok o x dni wstecz, w zasadzie nigdy do ostatniej nieprzeczytanej wiadomości. Często wejście na stronę w ogóle niemożliwe. Brak też powiadomień na maila.

To z poziomu przeglądarki, z telefonu nie działa w zasadzie wcale.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #395 dnia: 24 Marzec 2021, 17:21:42 »
Ta migracja trwa tyle dni, czy już się skończyła? Jako, że pracuję w branży webdev, dla mnie to jakaś komedia.  :lol2:

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #396 dnia: 24 Marzec 2021, 17:22:13 »
Uff, czyli nie tylko u mnie tak niefajnie to wygląda. Od jutra twardy lockdown, to może forum też na tydzień nie zamknie, co by dokończyć wszelkie prace :)

Ta migracja trwa tyle dni, czy już się skończyła? Jako, że pracuję w branży webdev, dla mnie to jakaś komedia.  :lol2:
Tylko tobie ktoś za to płaci...

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #397 dnia: 24 Marzec 2021, 17:33:25 »
Jak coś mogę chętnie pomóc. :) Konfiguracja serwera może leżeć, bo nie oszukujmy się to proste jak cep forum, powinno śmigać.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #398 dnia: 24 Marzec 2021, 17:38:03 »
Forum jest darmowe i bez reklam. Ja uzbroiłem się w cierpliwość i mam nadzieję, że niedługo uda się wszystko dograć, aby płynnie wszystko śmigało.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #399 dnia: 24 Marzec 2021, 18:03:12 »
Nie wiem o jakim serwerze jest mowa, ale  koszt hostingu to 50zł, jakiś dedtykowany serwer vps 250zł rocznie, więc nie są to astronomiczne sumy. Bardziej chyba chodzi o same kompetencje do przeprowadzenia procesu migracji.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #400 dnia: 24 Marzec 2021, 19:39:09 »
Nie ma co się mądrzyć, ja bym za to zapytał, co się dzieje? dni mijają, na forum się nic nie poprawia, codziennie więcej postów jest do nadganiania, bo nie oznaczają się te przeczytane.

@M są jakieś plany? Coś w tle robicie? Łatwiej czekać cierpliwie, jak się wie, że coś się dzieje. Jak była katastrofa i kombinujcie jak to uratować, to też można się "pochwalić" :) jak to było, pierwszy niech rzuci klawiaturą, co nigdy nie ten plik nie skasował :D

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5227
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #401 dnia: 24 Marzec 2021, 20:24:51 »
To z poziomu przeglądarki, z telefonu nie działa w zasadzie wcale.

U mnie tyleże wolniej się wszystko otwiera, z telefonu, ale aż takiego dramatu jak u Was nie mam.

Teraz śmiga, jak wcześniej! To chyba tak się dzieje, jak mniej jest w danej chwili użytkowników?!
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2021, 20:39:48 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #402 dnia: 24 Marzec 2021, 20:43:07 »
Ja zawsze z przeglądarki. Jakoś z Tapatalkiem się nie polubiłem. U mnie działa wolniej i czasami się wywala. Jednak bez wielkich przeszkód można pisać i czytać.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #403 dnia: 24 Marzec 2021, 21:18:15 »
Niemniej słuszność ma @trez. Informacja, że potrzeba jeszcze kilku dni, tygodnia, miesiąca jest lepsza od jej braku.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #404 dnia: 24 Marzec 2021, 21:35:38 »
Z tego co mi wiadomo, to do końca tygodnia powinno zacząć działać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi