Autor Wątek: Micra zakup grupowy La Marzocco  (Przeczytany 16626 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #60 dnia: 07 Luty 2023, 13:04:20 »
Wacham się jeszcze w który sprzęt pójść, jednak jeżeli   Micra  to czarna :)
Nasza Piątka już finalizujemy zakup, ale może bym Cię dorzucił na dostawę lutową z Micrą czarną z rabatem.  Potem rabat będzie raczej niemożliwy w tej kwocie.
》tertium non datur《

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #61 dnia: 07 Luty 2023, 13:48:45 »
@GostRado  Napisz mi szczegóły w PW .

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #62 dnia: 07 Luty 2023, 14:33:50 »
Poszło  :)
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Luty 2023, 20:32:18 »
Hej Kawosze!

W takim razie są do wzięcia jeszcze czarna i biała Micra w lutowej dostawie. Jakby ktoś był chętny, to musiałby szybko decydować!

Aktualizacja: nie ma już żadnej dostępnej Micry w lutowej dostawie. Ostatnia sztuka, czarna Micra,  jest do wzięcia w marcowej dostawie. Jeśli ktoś wyrazi chęć zakupu, to mam obietnicę od Koree, że zostanie potraktowany z otrzymaniem rabatu jak nasza Piątka. Oczywiście dopóki ktoś jej wcześniej nie kupi.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Luty 2023, 14:41:41 »
Kolega @witos już cieszy się swoją Micrą, reszta czekamy na dostawę z Włoch, także temat zakupu Micry uważam za zamknięty. Jest, jak wspomniałem wcześniej, do wzięcia jedna czarna Micra na naszych warunkach rabatowych, ale proszę już dzwonić do: Koree Ania Bodzoń 728 319 365, zna temat. Można powołać się na mnie: Grzegorza z forum.
》tertium non datur《

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Luty 2023, 16:12:13 »
@GostRado
Kiedyś jak dobrze pamiętam polowałeś na Linee Mini. W końcu  LaMa i  u Ciebie zagości. Tyle , że Micra .

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Luty 2023, 16:28:32 »
Szczere gratulacje dla wszystkich odważnych szczęśliwców :):):), w końcu  jest szansa na jakiś obszerny i wiarygodny test przy tylu posiadaczach :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #67 dnia: 10 Luty 2023, 17:11:02 »
Kiedyś jak dobrze pamiętam polowałeś na Linee Mini.
Był jeszcze R91 i GS3, ale ostatnio polubiłem dzienny rytuał, a mianowicie potrójne espresso z rana z ECM-a, a po południu tylko z Elektry jedno albo dwa podwójne espresso, więc bez sensu grzać tak wielkie bojlery dla moich potrzeb. Pewnie będzie tak samo z Micrą, jak już ją odpowiednio wymęczę. Teraz już pozostanie ostatni zakup czarnego  Kafateka MC5, dokładnie czarnego, z dodatkowym czarnym malowaniem: Black Painted Motor +$150, Black Anodize for Body, Funnel, Exit Chute +$175  :picardpalm: :picardpalm:
W końcu  LaMa i  u Ciebie zagości
Dla wielu domowych kawoszy i moim maszyna La Marzocco stojąca na blacie jest spełnieniem marzeń :taktak:
Szczere gratulacje dla wszystkich odważnych szczęśliwców
Obyśmy byli zadowoleni, bo odważni to jesteśmy na pewno  :D
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2023, 18:08:08 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #68 dnia: 11 Luty 2023, 14:16:17 »
@GostRado

Funnel jest czarny juz w standardzie, exit chute jest srebrny. Kiedyś planowalem też cały czarny. Ostatecznie wziąłem srebrno czarny i nie żałuje.  Podoba mi sie bardzo.
Do tego malowania dolicz jeszcze 150 $ za przesyłke i ubezpieczenie ( to musisz doliczyc czy wezmiesz czarny czy czarno srebrny , bo zawsze ubezpieczaja przesylkę ).
Tyle  mnie to  dodatkowo kosztowalo  :taktak:

ps Ty miałeś kiedyś LaMa Gs3 ?  :wow2: czy tylko planowałeś ją mieć ?
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2023, 14:21:50 wysłana przez PiotrekBM »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #69 dnia: 11 Luty 2023, 14:29:46 »
Z tymi młynkami to trzeba podjąć rozważna decyzje MC5 w większości opinii daje kawę o mniejszym body i zbliża się do Flata w odczuciach smakowych , kwestia podstawowa jakie espresso lubisz i czego oczekujesz od młynka, ktoś tu na forum czekał na odbiór MC5 byłoby fajnie jak by się podzielił wrażeniami bo jednak w ciemno wydanie prawie 3.500$ na młynek bez możliwości przetestowania to risky business :):)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #70 dnia: 11 Luty 2023, 14:33:26 »
  Podoba mi sie bardzo.

Uważam że to jedne z brzydszych młynków dostępnych w tym przedziale cenowym na rynku ,posiadam Flata- brzydki jak noc ale wiadomo to kwestia gustu co do jakości przemiału i działania nie można mieć żadnych zastrzeżeń.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #71 dnia: 11 Luty 2023, 15:25:37 »
  Podoba mi sie bardzo.

Uważam że to jedne z brzydszych młynków dostępnych w tym przedziale cenowym na rynku ,posiadam Flata- brzydki jak noc ale wiadomo to kwestia gustu co do jakości przemiału i działania nie można mieć żadnych zastrzeżeń.
Jest tak brzydki, że aż mi się podoba  [emoji38]

Funnel jest czarny juz w standardzie
Funnel to nie na znaczenia -  chodziło mi o czarne Body i Motor.
miałeś kiedyś LaMa Gs3 ?   czy tylko planowałeś ją mieć ?
Planowałem, ale jak kupiłem Elektrę, gdzie posmakowało mi z niej espresso, to nie było sensu brać GS3 czy R91 z powodu, co wcześniej napisałem. Dwa ekspresy jedynie idą w ruch, gdy nalezie się gości czy rodzina, to wtedy z obydwu szybciej podaję kawy.

Co do ceny MC5 to chyba nie 3500$, a 2925$ plus dolar musi być po 3,80zł. plus wysyłka z @korea83 na pół, to wyjdzie 10830zł. 😁
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2023, 15:40:26 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #72 dnia: 11 Luty 2023, 15:56:13 »
Masz doliczony VAT 23% na cle plus opłaty (VAT jest tez doliczony do kosztów wysyłki )celne 3-8 procent wiec nie ma szans na 2950 ,chyba ze są w stanie zaniżyć wartość Przesylki o polowe wtedy może tak :(ale mnie ostatnio prosili o przelew w paypalu jaki dokonałem i sprawdzali  na stronie  producenta zgodność ceny z FV importowy wiec może być różnie,realnie musisz liczyć na 15.000 za młynek :)
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2023, 16:02:31 wysłana przez rollo45 »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #73 dnia: 11 Luty 2023, 16:37:12 »
brzydki jak noc ale wiadomo to kwestia gustu

Conical ma inne proporcje , Flat jest grupy i krótki , Conical dłuzszy i węższy. Mnie sobiscie się  bardzo podoba, kilka osób które go widziały mówiło , że swietnie wyglada i że jest mniejszy niż sądzili. Ale jak piszesz to kwestia gustu. Podobnie jak EK 43 dla jednych najładniejszy dla innych najbrzydszy. Ważne ze wybór na rynku.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Micra zakup grupowy La Marzocco
« Odpowiedź #74 dnia: 11 Luty 2023, 16:39:39 »
Jak patrzę na Nautilius lub nawet Lagom-a trudno mi obronić wygląd Kafateka :)ale nie polemizuje :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi