Autor Wątek: Wilfa uniform  (Przeczytany 9348 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Styczeń 2023, 23:41:04 »
Co prawda mod nie jest zalecany, ale zawsze mozna się pokusić o żarna SSP do wilfy ;)
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Styczeń 2023, 00:36:37 »
Jak mnie najdzie potrzeba kombinowania to kupię po prostu inny młynek, a ten trafi do kogoś innego. Jednak myślę, że będzie dobrze. Kinu mieli po kilku latach równiej niż na początku, to i tu może będzie poprawa. Szczerze mówiąc mam wrażenie, że od pierwszego uruchomienia mieli wystarczająco dobrze, abym mógł po prostu z niego korzystać. Wystarczają mi narzędzia, które spełniają moje oczekiwania, nie muszą być naj-.. :)
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2023, 00:42:46 wysłana przez krystians »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Styczeń 2023, 09:43:07 »
Racja, to raczej taka fanaberia i ciekawość.
W okresie gwarancyjnym chyba bym nie ruszał tych żaren.
Zwłaszcza czytając, ile mogą przysporzyć kłopotu.
Skoro działa dobrze to po co kombinować.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline nowicjusz

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: aeropress, V60, chemex, Hario Switch
  • Młynek: Fellow ode 2, comandante c40
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Luty 2023, 17:08:04 »
Na tą chwilę Fellow Ode V2 jest dobrą alternatywą bo tez już nie syfi i mieli szybciej i po wymianie żaren na SSP ustawienie mielenia się nie zmienia podczas mielenia

@rafalidzkowski to fellow ode przed wymianą żaren zmieniał ustawienia czy wilfa uniform ?

@krystians masz jakieś kolejne doświadczenia? Odkryłeś coś jeszcze co warto wspomnieć?

Przyznam, że właśnie szukam elektryka za mojego C40 i nie umiem się zdecydować czy czekać i ode v2 czy uniform. Szczerze nawet nie wiem na co patrzeć, na jakie parametry względem moich potrzeb.

Ktoś? coś? podpowiedzi?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Luty 2023, 22:43:54 »
Do jakich metod chciałbyś mielić @nowicjusz ? Ja np z dzisiejszego dnia mam takie doświadczenie, że bardzo drobno nie chciał zmielić drobnych ziaren z Afryki, wypalonych średnio do espresso, kręcił i krecił a ziarenka odbijały się od żaren i zmieliło się jakieś kilka gram tylko.  Więc do tygielka raczej odpada. Myślę że espresso, też raczej słabo. Pozostałe metody, czyli cała alternatywa od Aero, przez kawiarke, różne drippery, french press śmiało. W drugiej połowie tygodnia powinienem móc coś więcej powiedzieć też a propos młynka Varia VS3 i może Fellow Ode.
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2023, 22:49:04 wysłana przez krystians »

Offline nowicjusz

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: aeropress, V60, chemex, Hario Switch
  • Młynek: Fellow ode 2, comandante c40
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Luty 2023, 00:22:20 »
Do jakich metod chciałbyś mielić @nowicjusz ?
alternatywa, pozbyłem się sprzętu do espresso i w kuchni zostaje aeropres, chemex, v60 i Hario switch.

W drugiej połowie tygodnia powinienem móc coś więcej powiedzieć też a propos młynka Varia VS3 i może Fellow Ode.

to poczekam na opinie.

Ja do tej pory mieliłem przelewy na c40 ale już mi się nie chce  8) Zwłaszcza jak goście i większy chemex i zamiast rozmawiać to coś kręcę. Więc chcę mieć coś dobrego co też nie zostawi bałaganu (a czytałem że ode tak właśnie robi), a co będzie też powtarzalne i da smaczne efekty.. Z kolei chyba nie chcę aż tak daleko iść, żeby żarna SSP montować/zamawiać do ode. A trochę nie umiem sam wyważyć czy nowe żarna ode są jakoś lepsze od starych lub od tych z wilfy. Stąd mam taki dylemat i niezdecydowanie.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Luty 2023, 07:58:57 »
Hej, jesli nie przeszkasza Ci wyglad nowego Ode, to ma on taki
bajer zainstalowany jak ionizer i ma "poprawione" żarna.

Tutaj mozna coś tam zerknąć na temat statyki:

https://lifestylelab.ca/fellow-ode-gen-2-review/

Jeśli chodzi o jakość i prędkość mielenia to ja ze swojego jestem mega zadowolony.
 Jakbym mial okazje zamienić na 2ke to bym sie nie zastanawiał, choć ten większy hoper nie podoba mi się.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline nowicjusz

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: aeropress, V60, chemex, Hario Switch
  • Młynek: Fellow ode 2, comandante c40
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Luty 2023, 11:54:02 »
widziałem tę recenzję. Właściwie.... to ja już byłem zdecydowany na Fellow Ode gen 2 bez SSP :)
Myślałem, że jak wyprzedam się ze sprzętu do espresso to już będzie dostępny w PL... a tu klops. :o

Stąd patrzę na Uniform - zwłaszcza, że są dostępne używki w dobrym stanie (co też w jakiś sposób świadczy o ode O0 ), a nawet nowy jest chyba tańszy niż ODE.
Varia VS3 - fajnie też wygląda, ale też była budowana jako unisex pod espresso i alternatywy - myślę, że skoro potrzebuję pod alternatywy to przekonuje mnie gdy decyzje projektowe są pod to zastosowanie podejmowane. A cena VS3 zbliżona.
Stąd zawęziłem poszukiwania do ODE2 lub Uniform.

Szukam jeszcze wujka z ameryki co mi może ode 2 przywiezie :) Chyba, że macie jakieś info kiedy w PL będzie?


Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Luty 2023, 17:15:32 »
@nowicjusz jest już Ode v2 na CD za 2 kafle  :hihihi:
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline nowicjusz

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: aeropress, V60, chemex, Hario Switch
  • Młynek: Fellow ode 2, comandante c40
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Luty 2023, 19:55:36 »


 :hihihi: :hihihi:

ale jednak zapytam tego mojego wujka...

Dawid1144

  • Gość
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Luty 2023, 08:37:19 »
Mój uniform dzisiaj dotrze do mnie kurierem :) w jakby ktoś był ciekawy mogę niedługo dać znać jak się sprawdza

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Luty 2023, 10:07:18 »
@nowicjusz jest już Ode v2 na CD za 2 kafle  :hihihi:
O kurczaki! Cena za 1.1 też poszybowała, bo chyba był dostępny za około 1 000 zł. Wtedy z żarnami 2gen za 400 zł miałoby to jako taki sens. Ciekawe czy te 1.1 to kupowali czekając już na 2gen, czy leżaki magazynowe nagle zyskały na wartości.
W takiej sytuacji rynkowej również polecam Wilfę. Moja kombinacja srebrnej (nie łuszczy się malowanie!) + nowa rewizja wagi (z timerem) sprawuje się świetnie.     

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Luty 2023, 16:00:05 »
Dzięki @Janusz @Gmtb i @ranGo miałem okazję trochę popróbować młynków Varia VS3, Fellow Ode v1 i porównać do Wilfy Uniform. Niestety wyjątkowo niesprzyjające warunki w postaci małej ilości wolnego czasu, a później zmiany mojego mieszkania w mały oddział grypowy, wszystko się bardzo wyciągnęło w czasie. W wolnych chwilach będę składał moje dokumentacje w całość i zamieszczę wkrótce.

Generalnie myślę, że każdy z tych młynków ma swoje mocne strony. Wszystkie mielą dobrze, jednak każdy trochę inaczej.

Atutem VS3 na pewno jest mały rozmiar, cicha praca i możliwość mielenia kawy do espresso, do czego inne, z tu wymienionych, wg mnie nie nadają się. Ode jest nienaganny wizualnie i bardzo szybki w działaniu. Uniform natomiast jest bardzo prosty w obsłudze i na blacie zajmuje niewiele więcej miejsca niż VS3.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2023, 16:08:38 wysłana przez krystians »

Offline nowicjusz

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: aeropress, V60, chemex, Hario Switch
  • Młynek: Fellow ode 2, comandante c40
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Luty 2023, 20:17:35 »
@krystians rozbudziłeś moją ciekawość tylko  :ok: ciekawe pierwsze wnioski. szukam do alternatyw więc esperesso mnie mniej interesuje. VS3 wygląda ciekawie choć coś mnie powstrzymuje jeszcze.
W ode odstrasza mnie cena. @Janusz kiedy i w jakiej cenie będzie VS3?
Miejsce jest dla mnie istotne ale też ciekawy jestem co jest prostego w obsłudze uniform od innych - przecież to tylko mielenie (tak wiem, że kawa to przecież tylko gorąca woda na ziarna) :)
No i ciekaw jestem tego fellow opus - w sumie jak VS3 stożek podobnych rozmiarów (38 i 40mm).
 
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2023, 20:22:10 wysłana przez nowicjusz »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Luty 2023, 20:37:31 »
@Janusz kiedy i w jakiej cenie będzie VS3?
Zajrzyj do wątku o tym młynku:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13218.0
Pierwsza mała partia jest już udostępniona na naszym sklepie z dostawą planowaną na połowę Marca. Będzie to tylko 5 młynków na początek. Zainteresowanych proszę o kontakt bezpośredni ponieważ dla forumowiczów będzie 10% rabatu.
Cena oficjalna to 1770 zł brutto.

ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi