Autor Wątek: Ekspres z automatycznym spieniaczem [2500zł] Delonghi ECAM 350 to dobry wybór ?  (Przeczytany 2154 razy)

Offline danceman96

  • Wiadomości: 1
Witam,
Dzień dobry

Poszukuje ekspresu do kawy, który sam będzie spieniał mleko.
Kwota do przeznaczenia to ok. 2500zł.
Ze względu posiadania bonu rabatowego do sklepu Neonet, tylko w nim poszukuję ekspresu.
Myślę nad DELONGHI ECAM 350.55 B - czy to dobry wybór ? słyszałem, że często krzyczy o odkamienianie i, że mogą wystąpić problemy ze spieniaczem.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2020, 18:20:57 wysłana przez Fux »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2990
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Skoro wybrałeś, to po co pytasz?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Ja bym brał DELONGHI ELETTA CAPPUCCINO ECAM 44.660.B ale tylko dlatego że tańszy a poza tym to wszystko jest to samo, różnica tylko w panelu przednim i ewentualnie w software lub ilości zaprogramowanych napojów.

Wszystkie ekspresy automatyczne Delonghi w środku tzn budowa, mechanizmy itp w cenie do 7500zł mają to samo. Różnia się tylko wyglądem oraz zaprogramowanymi funkcjami.

Ekspres będzie krzyczał o odkamienianie wtedy kiedy będzie to konieczne. Z ekspresem dostaniesz test paskowy do dokonania pomiaru twardości wody którą posiadasz w kranie. Potem należy odpowiednio ustawić ekspres. Jeśli woda będzie miękka, ekspres będzie wołał o odkamienianie bardzo rzadko. U mnie w tej chwili na miękkiej wodzie  przy 4 kawach dziennie raz na poł roku. Używam źródlanej żywiecki kryształ lub Primavera - które polecam, niestety u mnie w kranie woda jest bardzo twarda to mało powiedziane, powyżej 600ppm), Najważniejsze jest to, że ekspres sam przeprowadza procedurę odkamieniania, należy mu tylko wedle instrukcji wlać odpowiedni preparat do zbiornika z wodą, resztę pracy wykona ekspres.

Barć, śmiało. Będzie Pan zadowolony ;). W moim automacie, najlepiej do kaw mlecznych sprawuje się kawa Kimbo Espresso Napoletano. Tak pysznego cappuccino jak na tej kawie nie udało mi się uzyskać nawet na świeżo palonych ziarenkach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi