Autor Wątek: Drip czy Aeoropress dla amatora;P  (Przeczytany 5539 razy)

Offline AdrianR107

  • Wiadomości: 7
Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« dnia: 23 Maj 2019, 17:16:06 »
Witam jestem laikiem  jeśli chodzi o rodzaj parzenia kawy i chciałbym spróbować zaparzyć kawę alternatywnymi metodami.Zastanawiam się nad wyborem co wybrać na początek, aeropress czy drip.Zamôwilem dzisiaj kilka kaw przelewowych od Gorana i chciałbym popróbować.Moglibyscie coś doradzić od czego zacząć;P

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2019, 17:19:19 »
Aeropres bo łatwiej zalać ale efekty lepsze z dripa.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2019, 18:06:08 »
Do Aeropressu możesz się obejść bez konewki a do dripa jest potrzebna.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2019, 18:08:49 »
Tak, te lepsze efekty w dripperze uzyskasz z przyzwoitym młynkiem i konewką. W aeropressie teoretycznie też, ale też uważam, że AeroPress więcej wybaczy.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline AdrianR107

  • Wiadomości: 7
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2019, 18:11:50 »
Dobra dzięki pany to kupię na początek mojej przygody aeropress;P później pomyśle o dripie;D

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Maj 2019, 18:38:02 »
Tak, te lepsze efekty w dripperze uzyskasz z przyzwoitym młynkiem i konewką. W aeropressie teoretycznie też, ale też uważam, że AeroPress więcej wybaczy.

Marek.



Zgadzam się w 100% aeropress naprawdę dużo wybacza. Codziennie robię z niego w pracy dwie kawy tak na "oko" i zawsze jest ok. Ale dripper daje bardziej czysty i klarowny napój. Nawet jeżeli aeropress przygotowuje idealnie, zgodnie ze sztuką, to trochę mu brakuje do dripa. Nie mniej jednak na  sam poczatek polecam. Jak Cie wciągnie kawowy świat to i tak kupisz dripper a później kawiarke.  :mrgreen:

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Maj 2019, 19:14:13 »
Zdecydowanie Aeropress, który wybaczy ewentualne błędy czy problemy z mieleniem itp.  Jeśli chodzi o efekt w filiżance tj. smak wszystko zależy do gustu i przepisu  kawka
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Maj 2019, 09:13:06 »
AP luuuub coś zupełnie innego, mianowicie Clever Dripper. Dla mnie to najlepszy i najszybszy sposób na zrobienie kawy, który też dużo wybaczy i cięzko go spaprać w zasadzie. Filtry dostępne w każdym sklepie w razie czego, czyszczenie trwa sekundy, do szybkiej porannej ideał. :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 441
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Maj 2019, 09:36:25 »
Podepnę się pod wątek z moim pytaniem - clever sprawdzi się dla kogoś bez konewki do polewania? Czy może lepiej zainteresować się Gabi.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maj 2019, 09:52:22 »
Osobiście wziąłbym Gabi, ale też mam do niej sentyment.
W przypadku Clevera masz trochę więcej przepisów, w przypadku Gabi jest duża prostota i ułatwienie w mojej ocenie.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Maj 2019, 09:58:57 »
Napar z Gabi jest bardziej kwaskowaty.

Offline PiotrR

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: V60-02, Aeropress + Prismo
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Maj 2019, 10:02:17 »
W AeroPressie metodą odwróconą zrobisz kawę z dozy 6-16gram bez modyfikowania mielenia w zależności od dozy. Masz ochotę na 100ml lub na 300ml? - no problemo. Chcesz dripa? Też się da. Chcesz "siekierę"? Żaden problem. Przyszli znajomi? Co 2 minuty możesz wydawać kolejną kawę i to każdą z innych ziaren. Skończyły się ziarna i masz tylko jakąś mieloną marketową, którą dostałeś w prezencie? Też bez problemu zrobisz.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 441
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Maj 2019, 10:05:24 »
Napar z Gabi jest bardziej kwaskowaty.
Ale można spróbować zrobić w Gabi bardziej słodki napar zmieniając temperaturę i/lub grubość przemiału?

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Maj 2019, 10:07:49 »
o tak Clever jest najmniej angażującym z znanych mi sposobów, aeropres jest wspaniały, ale trochę pierdzielenia z nim jest, no i te możliwości i dziesiątki przepisów, a w cleverze cyk i kawa :)

edit
konewka zbędna, clever to chyba najprostszy zaparzacz jaki używałem, żona mi go zabrała do pracy zamiast FP :)
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2019, 10:14:49 wysłana przez trez »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Drip czy Aeoropress dla amatora;P
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Maj 2019, 10:41:41 »
Również miałem Clever zaproponować ale się ugryzłem w język. Clever wymaga jednak przyzwoitego młynka, którego początkująca osoba może jeszcze nie posiadać. W przeciwnym wypadku, jak się filtr przytka pyłem to przelew może w nim trwać 10 minut ;)
Natomiast do kompletu z Aeropressem można kupić zwykły młynek z Allegro, z ceramicznym żarnem za 30 zł i jesteś w stanie tym zestawem zrobić smaczną kawę.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2019, 11:10:08 wysłana przez Pawcio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi