Autor Wątek: Tygielek  (Przeczytany 110083 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Maj 2013, 11:46:27 »
I drugi przepis

Cytat: ranGo
Masz ochotę dać popalić swojemu sercu? Kawa po arabsku to doskonała metoda.

A robi się to tak. Drobno mieloną kawę wsypuje się do gara - mądre głowy mówią na to tygielek. Trzy - cztery łyżki. Do tego cukier - ile tam kto lubi. Całość chlup, zimną wodą. I gotujemy, tak nie na maksa, zdejmujemy z ognia tuż przed punktem wrzenia. Schładzamy odrobinę zimną wodą i podgrzewamy ponownie. Tak z dwa, trzy razy.

Nalewamy do kubeczków i witamy Allaha. ( http://blog.karwasz.pl )

Sposób prosty i większości z nas doskonałe znany. Kawę można umieścić w gorącym piasku ( są takie urządzenia, nie trzeba wyjeżdżać co dziennie rano na pustynie ) i przedłużyć czas "gotowania" kawy. Nabiera większą moc ale również traci w aromacie. Straty nadrabia odrobina kardamonu. W krajach arabskich, gdzie jest do kawy zmielonej już dodawany kardamon, stanowi on do 5% udziału w tej mieszance. Arabowie mieszkający w Polsce, preferują mocniej paloną kawę ale jednak, nie tak mocno jak do espresso.



LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Maj 2013, 20:17:04 »
Dzisiaj zrobiłem kolejny raz wg pierwszego przepisu. Jakoś przez ten cukier nie mogę wyczuć smaku. Dla mnie zbyt słodkie, muszę popróbować bez słodzenia :)

Offline gsh

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 41
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Maj 2013, 21:19:16 »
Daj znać jak smakuje bez cukru. Ja nie słodzę nigdy niczego więc jak bez cukru da radę to może i ja się skuszę i kupię sobie taki tygielek dla poeksperymentowania.
A jutro już sobie obiecałem wziąć w obroty mój wietnamski blaszany nabytek :) Nawet go wyjąłem na widok, żeby nie zapomnieć o planach.



Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Maj 2013, 21:21:05 »
Z tym testowaniem to będzie kłopot, bo kolejny weekend praktycznie poza domem. Mam nadzieję, że mi się uda spróbować :)

Offline side

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Tygielek, Phin
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Maj 2013, 21:42:47 »
Spinka
Czy moglbys zmierzyc srednice dna tygielka ?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Maj 2013, 21:58:46 »
Coś około 87 mm

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Maj 2013, 10:13:58 »
Ja tygielkuję się wg pierwszego, serbskiego przepisu, z czym że zmodyfikowałem nieco proporcje dla mojego małego tygielka (jakoś 120ml) -> niecała łyżka cukru i łyżeczka kawy. I jest bardzo zacnie, pod względem smaku (pełny, gęsty, kakaowy) jak i mocy.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Maj 2013, 18:24:55 »
Panowie, a czym różni się tygielek od ibrika?
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Maj 2013, 18:48:16 »
Nazwą. Na Bałkanach, tygielek nazywają głównie dzezwa џезва ( Jazz-Wa )

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Maj 2013, 18:51:27 »
Czyli nazwy można stosować zamiennie? Pytam na potrzeby wątku o tygielku w FAQ.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Maj 2013, 20:11:15 »
Wczoraj wieczorem i dzisiaj wczesnym rankiem zrobiłem sobie wg metody 2 ale bez cukru. Dużo lepiej - przestało być słodkie a zacząłem czuć smak kawy. Jeszcze daleka droga przede mną ale kierunek dobry. Poza tym w domu to dla mnie najszybsza metoda przygotowania kawy :) (ekspres nie jest cały czas "pod parą")

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Maj 2013, 00:01:48 »
Wreszcie ktoś pisze, że mu smakuje z tygielka kawa bez cukru - już się bałem, że jestem odmieńcem :)
Spróbuj w miarę postępowania eksperymentalnego przed wlaniem kawy do filiżanki wsypać troszkę roztartego kardamonu lub cynamonu, może i Tobie posmakuje ;)
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Maj 2013, 07:14:53 »
Cynamon to tylko do szarlotki :) ale o kardamonie słyszałem dobre opinie. Znajomy rozciera kardamon i wkłada do kolby razem z kawą i tak parzy. Ja się nie odważyłem ale może warto spróbować?

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Maj 2013, 08:14:01 »
Ja z kolei słyszałem o pieprzu do kawy, ale nie było jakoś okazji.
Kardamon rozcieram w moździerzu i wsypuję do filiżanki przed wlaniem kawy (1-1,5 pestki na filiżankę).
Smacznego
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Maj 2013, 09:15:36 »
Na allegro mignęła mi gdzieś gotowa przyprawa z kardamonem do kawy i herbaty, ale obawiam się, że ze świeżością tego czegoś to może być cienko.
Ja jeszcze kawy do tygielka nie kupiłam...
I chciałabym... I boję się, że mi nie zasmakuje, albo coś zepsuję i  się zmarnuje.  :redface:
Teraz mam straszny tydzień i nawet czasu na zwykłą kawę mogę nie mieć.  :(
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi