Autor Wątek: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM  (Przeczytany 10101 razy)

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #60 dnia: 16 Czerwiec 2018, 13:55:33 »
Ja też to zauważyłem. Spuszczenie tak z 50ml z hx, przed robieniem espresso, poprawia smak.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #61 dnia: 16 Czerwiec 2018, 16:52:54 »
W tym budżecie to wybrałbym: https://www.olx.pl/oferta/ekspres-bezzera-magica-s-pid-zadbany-gwarancja-CID628-IDuQpwn.html#f01c5c035a :) W pchlim ktoś chyba to samo ogłosił.
Brakuje jeszcze tekstu że osoba go używająca nie paliła a sam ekspres była garażowany :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Czerwiec 2018, 16:58:09 »
Brakuje jeszcze tekstu że osoba go używająca nie paliła a sam ekspres była garażowany
Widzę skazę w postaci braku informacji że regularnie serwisowany w ASO ;-)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Czerwiec 2018, 18:13:44 »
Lubię wielkie wymienniki, bo one nie są robione dla picu tylko dla stabilności temperatury. Termobloki są fajne pod warunkiem gdy będzie on tani w zakupie.
Taki Graef ES 702 maszynka która powinni zainteresować się użytkownicy będący w fazie początkowej. Wspomniany Graef to koszt ok. 1200 zł,  Ascaso chyba jest droższe od Graefa.

Co lepsze, różnic technicznie istotnych chyba nie ma. A jak wykonany i z jakiego materiału jest Graef Pivalla 702 kontra Ascaso można zobaczyć np. na filmie.

Graef



Ascaso




Ja stawiam na szybkość i łatwość.
64mm z elektroniką.
Bzzzz i kawa leży w kolbie, ładnie ułożona 😁

Kolega używa EVO 64 który też mam. Jest to prawdziwy wymiatacz. Ja ten młynek polecam dla osób w fazie początkowej z termoblokiem Graef lub Ascaso.
Tylko to raczej nie przejdzie. Ekspres za 1200 plus młynek do kompletu np. od Rogera z upustem za 2700 zł.
EVO 64 może być młynkiem docelowym. Późniejsza zmiana ekspresu, o ile ktoś będzie miał na to ochotę nie ciągnie za sobą potrzeby wymiany młynka.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline wuja

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Bezzera Unica PID
  • Młynek: C40 MK3 Nitro Blade Wenge
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Czerwiec 2018, 11:45:26 »
No i ekspres przyjechał. Bezzera bardzo ładnie się prezentuje w kuchni.
Teraz czas na naukę.
Mam już pierwszy problem. W instrukcji stoi napisane, że standardowa doza to 6/8 i podwójna 12/14.
Nie za mało? Dałem 7gr, ubiłem i przeleciało migiem. Po 10 sek leciała już praktycznie czysta woda, ciastko - rzadzizna. Do podwójnego filtra wsypałem nawet 16 gr i tamper bez użycia specjalnej siły wszedł 2-3 mm poniżej rantu. Moneta 1 zł nawet nie dotknęła sitka prysznica.
Wiem, że muszę sam wypróbować co i jak, ale może ktoś ma już opanowane dozy w tych sitkach?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Czerwiec 2018, 11:50:30 »
Zmiel drobniej, jak palona kawa?

Online tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Czerwiec 2018, 11:57:11 »
Wuja prosta zasada bez wagi: nasyp tyle żeby po wyrównaniu bez ubijania było równo z krawędziami. Następnie tamper. Za szybko leci drobniej miel. Według mnie mniej kawy stracisz jak będziesz zaczynał od zbyt drobnego przemiału czyli ledwo kapie, chyba że wstrzelisz się :)

Offline wuja

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Bezzera Unica PID
  • Młynek: C40 MK3 Nitro Blade Wenge
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #67 dnia: 20 Czerwiec 2018, 12:03:18 »
Do tej pory, w starym ekspresie, tak właśnie sypałem - równo z rantem. Teraz byłem zaskoczony jak mało kawy w filtrze wg wagi z instrukcji.
Mielę chyba dość drobno - 12 kliknięć na moim młynku. A kawa to Davidoff 57, mocno palona.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #68 dnia: 20 Czerwiec 2018, 12:21:53 »
Kup lepszą kawę na początek. Masz dużo polskich palarni aktywnych na forum.
Skup sie na podwojnym sitku, doza okolo 16g, uzysk do 35 g.
Tyle.

Offline wuja

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Bezzera Unica PID
  • Młynek: C40 MK3 Nitro Blade Wenge
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #69 dnia: 20 Czerwiec 2018, 12:56:58 »
A co znaczy lepsza? Czy lepsza oznacza smaczniejsza? Jestem przyzwyczajony do tego smaku, najbardziej mi przypomina kawy pite w kilku kawiarniach w Madrycie i Barcelonie. Nie lubię kaw z nutami owoców a kwasu unikam jak ognia. Lubię kawy z nutami czekoladowymi i to gorzkiej czekolady. Nie upieram się, że musi być ta konkretna i żadna inna. Poszperam.

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #70 dnia: 20 Czerwiec 2018, 13:17:42 »
Nie wchodząc zbytnio w szczegóły - chodzi o lepszy surowiec, często w korzystniejszej cenie niż kawy sprzedawane w powszechnie w sklepach.
Proponuję na początek jakieś mieszkanki do espresso (brazylia + robusta itp.). Na forum jest wzmianka o kilku sprawdzonych palarniach, a ich strony powinny Cię naprowadzić na odpowiednie ziarenka.

Polecam od siebie np.: Ariadnę od Mastro Antonio czy od Euro Cafe: Indie Monsoon Malabar będzie bardzo prostą kawą, która na pewno nie będzie "kwaśna", a też super sprawdzi się w z mlekiem; Cafe Espresso Extra Selekt, Arabica 9 Mix.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #71 dnia: 20 Czerwiec 2018, 13:26:21 »
A co znaczy lepsza?
Dodam tylko do tego co napisał MaciejF że kawa z palarni będzie smaczniejsza bo jest świeżo palona.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #72 dnia: 20 Czerwiec 2018, 13:31:05 »
Gorzka czekolada jest kwaśna.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #73 dnia: 20 Czerwiec 2018, 14:42:12 »
Czekolada czekoladzie nierówna ;). Pamiętam, jak pierwszy raz piłem cydr, który nie jest siarkowany i byłem w niezłym szoku jak bardzo się różnił od takiego, który można kupić w każdym spożywczaku. Mimo wszystko z tą sensoryką na początku nie jest łatwo i myślę, że nie ma co być zbytnio czepliwym w tym temacie.

Ja ostatnio żeby przekonać swoich rodziców do tego, jak kolosalna jest różnica w jakości ziaren z lokalnych palarni od tych marketowych zrobiłem prosty test - dałem do powąchania świeżo zmieloną kawę od Antonia, chyba to była nawet najtańsza "kawa do szklanki" oraz blendu, który rodzice dostali w paczce zza oceanu. Wnoski były mniej więcej takie - jedna pachniała jak popielniczka, druga "czymś" przyjemnym - nie muszę chyba mówić, która.

Start miałem podobny, a teraz kawa, która nie ma "kwaśnego" finiszu raczej mnie nie zadowala.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2018, 14:44:42 wysłana przez MaciejF »

Offline wuja

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Bezzera Unica PID
  • Młynek: C40 MK3 Nitro Blade Wenge
Odp: ASCASO UNO PID PROF czy Bezzera UNICA PID czy Bezzera BZ10 S PM
« Odpowiedź #74 dnia: 20 Czerwiec 2018, 15:01:16 »
Dodam tylko do tego co napisał MaciejF że kawa z palarni będzie smaczniejsza bo jest świeżo palona.
Hmmm... czyli podła kawa z palarni też będzie smaczniejsza bo jest świeżo palona. Nie, to nie jest argument. Lepsza będzie świeżo palona od zwietrzałej - to oczywiste. Owszem, jestem nowicjuszem jeśli chodzi o to forum i nowicjuszem jeśli chodzi o dobry sprzęt, ale kawę piję już ponad 50 lat. I pijałem też kawy z palarni, też świeżo  palone. Ale nie zawsze wypijałem je do końca. Moim gościom smakowała.
 Klika dni temu wszedłem do znanej w Szczecinie kawiarni "Alternatywnie". Chwalona, dobre recenzje.
 Jaką macie Panowie kawę dzisiaj? Odp.: Najlepszą! i wymieniono mi zawarte w niej smaki kilku owoców. No i głównie czułem kwas a owoce tylko dlatego, że mi o nich powiedziano. To ja już naprawdę wolę na razie swojego Davidoffa 57. Ale się nie upieram.
Czytałem chyba, że Antonio ma/miał jakąś kawę z nutami czekolady. Muszę sprawdzić.

Gorzka czekolada jest kwaśna.
To chyba mamy różne odczucia gorzkości i kwasowości. Pisząc to mam w tej chwili w ustach gorzką czekoladę i nie mogę powiedzieć, że czuję jakikolwiek kwas.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi