Autor Wątek: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł  (Przeczytany 4336 razy)

Offline Krzychu304 Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Rancilio s24
  • Młynek: hendi 208878(żarno 63mm)
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Październik 2018, 12:55:12 »
Młynek jest ważniejszy od sposobu parzenia, ale to ziarno jest najważniejsze i to od niego zależy czy młynek jest przesadą. Podałem C40 raczej jako ciekawostkę, dla ciebie w pełni wystarczający powinien być Zassenhaus lub Peugeot. Jest też Kalita ale jej nie polecam bo miałem złe doświadczenia z KH-3.

Offline pentokrates

  • Wiadomości: 13
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Październik 2018, 13:15:44 »
Młynek jest ważniejszy od sposobu parzenia, ale to ziarno jest najważniejsze i to od niego zależy czy młynek jest przesadą. Podałem C40 raczej jako ciekawostkę, dla ciebie w pełni wystarczający powinien być Zassenhaus lub Peugeot. Jest też Kalita ale jej nie polecam bo miałem złe doświadczenia z KH-3.
Dzięki Krzychu. Macie podejrzenia, która marka będzie lepsza? Szukałem jakiś porównań na forum, ale nic nie znalazłem, jest coś na niemieckich. Wyglądają bardzo podobnie, rozmiar ten sam(Peugot chyba większy 1 cm), drewno do wyboru do koloru.

Offline Krzychu304 Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Rancilio s24
  • Młynek: hendi 208878(żarno 63mm)
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Październik 2018, 13:38:54 »
 Spróbuj napisać do sklepu, powinni coś wiedzieć.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO

Offline pentokrates

  • Wiadomości: 13
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Październik 2018, 14:51:27 »
Ja bym jednak polecił Timemore Slim.
htt ps://www.coffeedesk.pl/product/7046/Timemore-Slim-Grinder-Black-Mlynek-Reczny
Całkiem ładna. Czy wielkość nie wpływa negatywnie? Grinder i tak będzie siedział w kuchni, więc nie musi być mały.

Offline Krzychu304 Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Rancilio s24
  • Młynek: hendi 208878(żarno 63mm)
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Październik 2018, 15:29:14 »
Jakość przemiały jest zależna od żaren(kształt, wielkość, osiowość) obudowa nie wpływa bezpośrednio na przemiał, ale to od niej zależy ergonomia.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Październik 2018, 15:30:28 »
Obudowa też wpływa, bo jak nie będzie trzymać osiowości osi to żarna będą latać jak chcą i przemiał będzie bardzo kiepski. Nie bez powodu dobre młynki mają porządne obudowy.

Offline Krzychu304 Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Rancilio s24
  • Młynek: hendi 208878(żarno 63mm)
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Październik 2018, 15:37:41 »
Czyli wpływa w sposób pośredni.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Październik 2018, 17:51:01 »
Jakikolwiek Timemore będzie lepiej wykonany i lepiej będzie mielił od Zassenhausa. Timemeore są też w wersjach z drewnianymi pojemnikami
https://www.coffeedesk.pl/search/timemore/

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Październik 2018, 18:39:39 »
W niższej kwocie chińskie Xeoleo wbija się w budżet i na ziarno jeszcze zostaje, tylko trzeba $ doliczyć na ewentualne cło

Offline pentokrates

  • Wiadomości: 13
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Październik 2018, 09:44:37 »
Jakikolwiek Timemore będzie lepiej wykonany i lepiej będzie mielił od Zassenhausa. Timemeore są też w wersjach z drewnianymi pojemnikami

Dzięki krystians, w takim razie wybór pada póki co na Timemore. Te drewniane wyglądają spoko.

W niższej kwocie  wbija się w budżet i na ziarno jeszcze zostaje, tylko trzeba $ doliczyć na ewentualne cło
Cena nie gra roli, pod warunkiem że będzie do 800. Wyglądają ładnie. Jak Xeoleo wypada w porównaniu do Timemore?

Offline pentokrates

  • Wiadomości: 13
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Październik 2018, 10:41:30 »
Gdzie indziej na forum wyczytałem że timemore śmierdzi chińszczyzną - czy problem jest nadal aktualny?
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4891.0
Problem dotyczył co prawda Timemore Nano :mhh:

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Październik 2018, 11:05:29 »
Pamiętaj, że masz 14 dni na zwrot towaru.  Czyli zamawiasz, wąchasz i ewentualnie odsyłasz :) Jeśli budżet masz do 800 zł to jednak poważnie zastanowiłbym się nad Kazakiem w wersji do alternatyw - koszt 700 zł na Świeżopalonej. Ale on też ma plastikowy pojemnik na zmieloną kawę.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Październik 2018, 11:23:18 »
Zgadzam się, że Kazak na pewno zmieli najlepiej. Więc jeśli budżet i wielkość młynka nie gra roli, to jest to najlepsze narzędzie. Kwestia czy spełnia inne założenia użytkowników. Myślę że warto spróbować, tym bardziej, że Valerii produkujący te młynki jest na tym forum i możesz z nim się dogadać.

Xeoleo to zbliżona konstrukcja (kopia?) do Timemore wykorzystująca bodajże te same żarna. Timemore też można kupić taniej od Azjatów. Jednak pozostaje kwestia, cła / podatku, czasu dostawy i ewentualnych problemów ze zwrotem.
« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2018, 11:27:15 wysłana przez krystians »

Offline pentokrates

  • Wiadomości: 13
Odp: Wytrzymały, naturalny młynek do zalewajki w budżecie ~600 zł
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Październik 2018, 11:55:16 »
Zgadzam się, że Kazak na pewno zmieli najlepiej. Więc jeśli budżet i wielkość młynka nie gra roli, to jest to najlepsze narzędzie. Kwestia czy spełnia inne założenia użytkowników. Myślę że warto spróbować, tym bardziej, że Valerii produkujący te młynki jest na tym forum i możesz z nim się dogadać.

Xeoleo to zbliżona konstrukcja (kopia?) do Timemore wykorzystująca bodajże te same żarna. Timemore też można kupić taniej od Azjatów. Jednak pozostaje kwestia, cła / podatku, czasu dostawy i ewentualnych problemów ze zwrotem.

Pamiętaj, że masz 14 dni na zwrot towaru.  Czyli zamawiasz, wąchasz i ewentualnie odsyłasz :) Jeśli budżet masz do 800 zł to jednak poważnie zastanowiłbym się nad Kazakiem w wersji do alternatyw - koszt 700 zł na Świeżopalonej. Ale on też ma plastikowy pojemnik na zmieloną kawę.

Myślałem nad Kazakiem, ale ze stacją to już wychodzi 900 zł. No i ma zbiornik plastikowy, więc nie jest to aż tak atrakcyjne z perspektywy wymogów do ceny.

Napisałem póki co do sklepu coffeedesk, może oni też coś doradzą. Póki co zastanawia mnie Zassenhaus i Timemore(Peudgeot ma troche gorsze opinie jednak). Jak Zassenhaus ma naturalniejsze komponenty, to będe skłaniał się ku niemu pomimo gorszej jakości przemiału - smród chińszczyzny przy odpakowywaniu prezentu trochę nie bardzo.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi