Autor Wątek: Iberital Challenge - problem ze zmianą grubości mielenia  (Przeczytany 1213 razy)

Offline ooshy

  • Wiadomości: 5
Witam,

Wczoraj zakupiłem 250 gram kawy do przeprowadzenia testu młynka Iberital Challenge.
Po wyczyszczeniu młynka po poprzednim właścicielu, pokręciłem (nie pamiętam ile razy i w którą stronę, ale nakręciłem się deko) śrubą / gałką ustawiającą grubość mielenia, oglądając co się dzieje w samym młynie.
Dobyłem instrukcje, żeby sprawdzić jak z tą grubością przemiału i zonk. 'Ustawić zasobnik na kawę tak aby środek podziałki był na środku ściany przedniej młynka...' Tylko, że po moim kręceniu, z pewnością nie jest już ustawiony na wartość średnią. Czy młynek dochodzi (i zatrzymuje się) do jakiś wartości krańcowych dla maksymalnego i minimalnego przemiału?
Na chwilę obecną przemielone 100 gram kawy w między czasie podejmowane próby zmiany grubości mielenia ale jakoś nie widzę, by kawa mielona miała różny przemiał...

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Iberital Challenge - problem ze zmianą grubości mielenia
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2018, 09:47:46 »
Jeśli to młyn typowo do espresso(raczej tak jest) to posiada płynną regulację w zakresie drobnego przemiału, na oko nie zobaczysz różnicy. No i kręcić też trzeba dużo. Blokada powinna być, no chyba, że poprzedni właściciel ją usunął.
Jak zmielisz za drobno to ekspres nie poradzi sobie, przytka się.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Iberital Challenge - problem ze zmianą grubości mielenia
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2018, 09:57:56 »
Jak chcesz szybko kręcić to podłącz wiertarkę/wkrętarkę i bez przesadzania z obrotami możesz kręcić... Tak zauważysz różnicę znacznie szybciej. A z blokadami jw. No i ta informacja w instrukcji... To dla osób, które nie patrzą na kawę tak jak my.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Iberital Challenge - problem ze zmianą grubości mielenia
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2018, 10:23:00 »
Najlepiej by było jak byś zdjął górę tak żeby widzieć czy śruba regulacyjna ma na czym pracować - może nie być rowków na pierścieniu regulacyjnym i wtedy ty kręcisz a żarno stoi. Kręcąc bez kawy powinieneś z góry widzieć czy żarno zewnętrzne się obraca.

Kręć na pusto aż do punktu styku żaren - delikatnie i powoli na pracującym na pusto młynku. Potem zaznacz sobie gdzie ten punkt jest i odkręć żarno powiedzmy o 1/4 obrotu (ile to będzie na pokrętle - nie wiem). To powinno ci dać okolice espresso. Zmielisz, zrobisz kawę i zobaczysz ile czasu ci zajęło uzyskanie (na podwójnym sitku) tych 50 ml. Potem będziesz wiedział - drobniej lub grubiej.

« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2018, 10:27:35 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi