Autor Wątek: Fiorenzato T80  (Przeczytany 2517 razy)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Fiorenzato T80
« dnia: 08 Maj 2018, 21:53:38 »
Hej
Możecie coś powiedzieć o tym młynku. Mało jest informacji o nim na forum. Czy jest w porządku pod espresso? Czy jest data produkcji na tabliczce znamionowej, na co zwrócić uwagę? Czy są jeszcze różne modele T80? Możecie podać przybliżoną cenę w zależności od rocznika albo czegokolwiek? To chyba wszystkie pytania.

Offline Marcos

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: NS Oscar I
  • Młynek: C40 NitroBlade
Odp: Fiorenzato T80
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj 2018, 09:47:57 »
Jeśli chcesz kupić ten z alledrogo bez wcześniejszego obejrzenia to nie jest to najlepszy pomysł ( ta aukcja już kilka miesięcy wisi i pachnie mi to nie za dobrze, sam nadzialem się kiedyś na dźwigniowke w dobrym stanie , dzialajaca, sprowadzona z Niemiec, i grzałka działała ale nie było napisane że boiler jest wypełniony w większości przez kamień i odkamienianie trwało dwa dni o uszczelkach i wszychobecnej rdzy nie wspomnę)
Takze pojechać na miejsce z kimś kto się zna, jeśli osiowość będzie się zgadzac to pewnie wystarczy rozebrac, przeczyscic i wymienic żarna (koszt 150-250 złotych ) i będzie można mielić pod pyszne szociki.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Fiorenzato T80
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2018, 10:54:43 »
Dokładnie, chodzi o ten z allegro. Mogę tam podjechać ale właśnie nie mam z kim. Dowiedziałem się już co nieco jak sprawdzić łożysko. Pojadę, może wezmę.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Fiorenzato T80
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj 2018, 12:09:10 »
Za 400 PLN w tym stanie to żadna okazja. Wisi to już dłuuugo. Żarna na bank wymienisz, do tego majsterkować musisz wylot kawy. Nie wiadomo o stanie młynka nic. Patrząc na pozostałe sprzęty sprzedającego kojarzy mi się to ze sprzętem z wyprzedaży garażowych.  :nienie:

Są dostępne młynki wizualnie w lepszym stanie :
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-mlynek-quamar-t80-CID628-IDsKon3.html
https://www.olx.pl/oferta/mlynek-sm-92-CID628-IDuasLF.html
https://www.olx.pl/oferta/mlynek-do-kawy-iberital-challenge-chrom-profesjonalny-CID628-IDttBRl.html
https://www.olx.pl/oferta/mlynek-do-kawy-zarnowy-san-remo-srl-CID628-IDspQCh.html
LMWDP #469

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Fiorenzato T80
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2018, 14:26:34 »
Za 400 jak nie to ok, a jak łożysko będzie dobre, to za jaką cenę maksymalnie?
Tu jeszcze jest np taki
https://www.olx.pl/oferta/ekspres-do-kawy-lanna-2900-mlynek-la-scala-700-CID628-IDrDt1x.html
Chodzi o to, że tam mogę podjechać.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Fiorenzato T80
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maj 2018, 14:56:25 »
A nie mówiłem? :Bicz:
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Marcos

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: NS Oscar I
  • Młynek: C40 NitroBlade
Odp: Fiorenzato T80
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maj 2018, 15:37:09 »
Wylot kawy to nie problem, jest parę fajnych wątków o przerabianiu dozownika w mazzerze SJ na doserlessa, do tego dokladasz prosty timer na wieczko i masz fajny młynek do mielenia prosto do kolby. Tylko młynek + przeróbki + wymiana zaren i ewentualne malowanie wyjdzie Ci w okolicach 800-1000 w tym fiorenzato, tak jak napisał przedmówca średnia okazja a potencjalnej pracy sporo. Jest kilka lepszych ofert młynków w lepszym stanie.
 sprawdzaj pchli targ, forumowicze wrzucają często fajne mlyny gastro w dużo lepszym stanie.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Fiorenzato T80
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Maj 2018, 19:12:22 »
A nie mówiłem? :Bicz:

Hehe, pamiętam. Mam Twoje słowa Jeżyku, cały czas z tyłu głowy. Poprostu pomyślałem, że jakbym się utargowal z ceną ale nie ma co. Będę szukał czegoś innego

Offline Marcos

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: NS Oscar I
  • Młynek: C40 NitroBlade
Odp: Fiorenzato T80
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Maj 2018, 20:32:38 »
Będę szukał czegoś innego
udało Ci się znaleźć coś ciekawego ? bo widzę że fiorenzato dalej dzielnie wisi na aukcji (i szybko się to raczej nie zmieni :D

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Fiorenzato T80
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maj 2018, 22:18:46 »
Kupiłem od użytkownika z forum, młynek węgierski Omnia. Żarna 64mm. Muszę go poprzerabiac jeszcze na on demand. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Szukam informacji na temat La Cimbali Magnum. Mogę kupić taki młyn.
Tego Fiorenzato nie jechałem nawet oglądać.

Offline Marcos

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: NS Oscar I
  • Młynek: C40 NitroBlade
Odp: Fiorenzato T80
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Maj 2018, 11:10:38 »
To pięknie :) Ważne żeby żarna były osiowe i równolegle , z resztą jak coś będzie nie tak to poczujesz to w filiżance.

Offline Doppio

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Kazak Rota, Lelit Mara+PID, AP+Prismo, AmericanPress, Gabi A, phiny, Bialetti Brikka, zwykłe kawiarki, tygielki, FP
  • Młynek: Ceado E5SD, Fiorenzato T80, C40 Nitro
Odp: Fiorenzato T80
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Styczeń 2020, 11:35:23 »
Odnowię wątek; młynki stare, ale jeżeli się komuś trafi sprawny, to warto. Miele u mnie od 9 mies,  jedyna wada- zbyt duże skoki regulacji grubości przemiału. Natomiast luźno radzę sobie z tym dobierając ilość ziaren. Oczywiście z każdą kawą wychodzi trochę inaczej, ale góra 3 szoty i wstrzelone. Używam go z porządnym, również wiekowym jednobojlerowcem 400 ml  z sitkami 12, 16 i 22g. Oczywiście łatwiej byłoby mieć Mythosa z chłodzeniem itd ale za łącznie 1250 mam sprzęt robiący naprawdę pyszne espresso. Jak to mówią można? można... Powodzenia wszystkim budżetowcom!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi