Autor Wątek: Młynek do espresso do 2000zł  (Przeczytany 63353 razy)

Offline robertino Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Październik 2016, 00:02:54 »
Wega 5.8 Instant
Ciekawa propozycja. Niestety niewiele znalazłem informacji na temat tego modelu. Nie wiem też gdzie można byłoby go zakupić.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Październik 2016, 00:14:38 »
Antonio je miał. Spytaj jego  ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Październik 2016, 06:29:34 »
Teraz już niestety nie. Od wiosny WEGA obrała jedynego przedstawiciela w Polsce: firmę HENDI. Zatem zapytać można w HENDI. Są to po prostu młynki Compak K3Touch, dostępne także u przedstawiciela polskiego firmy Compak -- Koree.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Październik 2016, 09:36:21 »
A może jednak trochę po bandzie, ale za to bez prądu. https://www.coffeehit.co.uk/pharos-manual-coffee-grinder.html
Przy obecnych kursach GBP jest w dobrej cenie. Będzie cicho,  bez retencji i na dużych stożkach .
A ja tam Pharosa nie polecę, dodatkowo wiesz ile siły trzeba by zmielić jasne ziarno :O
Kawę trzeba wytrząść ze środka.
Moja regulacja mielenia padła w 2-3 tygodnie, oczywiście nie chcieli przyjąć na gwarancję.

Hg one fajnie wygląda, ale bym nie kupił. Malhgut ma zwolenników (przeszli z hg i pharosa na niego)
Versalab to nie jest młynek ręczny, ale ma podobno wielkie rozstrzały w jakości.
« Ostatnia zmiana: 05 Październik 2016, 09:39:27 wysłana przez lucasd »

Offline muzzy Mężczyzna

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Xenia, Gaggia Classic, Aeropress, Kalita
  • Młynek: Eureka Mignon, Wilfa Aroma
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Październik 2016, 10:09:48 »
Tani i niezły młynek do espresso - polecam Eurekę Mignon.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Październik 2016, 10:31:46 »
Ja z kolei odradzam Eureke Mignon, bo w tej cenie są lepsze młynki (np.Macap M2M), które nie mają takich upierdliwych wad jak Eureka, tj. blokowanie się żaren przy znacznej zmianie grubości mielenia (np.z Espresso na drip) czy blokowanie się ziaren kawy w hopperze, bo ten jest gowniano skonstruowany:-( Mowię to jako użytkownik Eureki Mignon,  wiec wiem co mowie ;-)

essewissa

  • Gość
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Październik 2016, 11:05:40 »
a ja polecę Demokę m-203 , albo m-207, u mnie działa ładnych kilka lat i nic się z nim nie dzieję, można sobie do młynka dokupić dostawiany knock box na krążki kawowe, resztki kawy się sypią do boxa a nie na blat. Czystość, higiena i porządek :)

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Październik 2016, 11:27:33 »
Teraz już niestety nie. Od wiosny WEGA obrała jedynego przedstawiciela w Polsce: firmę HENDI. Zatem zapytać można w HENDI. Są to po prostu młynki Compak K3Touch, dostępne także u przedstawiciela polskiego firmy Compak -- Koree.
Dokładnie jest tak jako rzecze Antonio.
Mam, polecam. Elektroniki prawie wcale, robotę robi.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Październik 2016, 12:57:29 »
Ja z kolei odradzam Eureke Mignon, bo w tej cenie są lepsze młynki (np.Macap M2M), które nie mają takich upierdliwych wad jak Eureka, tj. blokowanie się żaren przy znacznej zmianie grubości mielenia (np.z Espresso na drip) czy blokowanie się ziaren kawy w hopperze, bo ten jest gowniano skonstruowany:-( Mowię to jako użytkownik Eureki Mignon,  wiec wiem co mowie ;-)
nie napisałeś czy masz stary czy nowy model tego młynka i chyba trafił ci się jakiś wadliwy egzemplarz.

U mnie nic podobnego się nie dzieje, a zmieniałem grubość nie raz.
Inni użytkownicy podobnie
Ciekawe co piszesz, ja przez ok. pół roku używałem Eureki jako "uniwersałki" i skakałem między przemiałami i góra trzy razy zdarzyło mi się zablokowanie żaren, tylko przy twardych skandynawskich ziarnach.  nie trzeba było rozkręcać żaren, tylko rozluźnić przemiał na chwilę...
swojej eureki od ponad 1,5 roku nie zablokowałem ani razu. Może mam szczęście(...) jak nie miałem ekspresu to używałem go do alternatyw
i jeszcze filmik na którym widać właśnie taką zmianę grubości mielenia na pełnej komorze z ziarnami - o dziwo żadnych blokad nie ma. Cud :)
https://www.youtube.com/watch?v=8RQ6AD-uhD0&feature=youtu.be&t=3m46s
« Ostatnia zmiana: 05 Październik 2016, 13:09:46 wysłana przez grex »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Październik 2016, 13:23:20 »
Niepotrzebnie ironizujesz @grex, przecież to znany mankament młynków o tej konstrukcji, kiedy przy zwiększaniu grubości przemiału obniża się dolne żarno. Jeżeli jakieś fragmenty ziarenek zostaną dociśnięte tym żarnem do obudowy, to młynek może się zablokować. I nie będzie to cud, tylko raczej słaby silnik.

Offline muzzy Mężczyzna

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Xenia, Gaggia Classic, Aeropress, Kalita
  • Młynek: Eureka Mignon, Wilfa Aroma
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Październik 2016, 13:46:04 »
Ja z kolei odradzam Eureke Mignon, bo w tej cenie są lepsze młynki (np.Macap M2M), które nie mają takich upierdliwych wad jak Eureka, tj. blokowanie się żaren przy znacznej zmianie grubości mielenia (np.z Espresso na drip) czy blokowanie się ziaren kawy w hopperze, bo ten jest gowniano skonstruowany:-( Mowię to jako użytkownik Eureki Mignon,  wiec wiem co mowie
Jako użytkownik 4-letniej Eureki Mignon która również ma wadę blokowania się żaren przy dużych zmianach nastawu też wiem co mówię - jak pisałem, do espresso Eureka jest super. Do espresso i dripa - nie poleciłbym. Do dripa używam Rhinowares.
A blokowanie ziaren w hopperze? tam ziarna się nie blokują, nie widzę możliwości jak miałoby się cokolwiek blokować.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2988
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Październik 2016, 14:36:48 »
Szukać M4D.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Październik 2016, 15:16:40 »
Ziarna blokują się na nóżkach na których umocowany jest ten czarny grzybek w hopperze. Dodam, że za każdym razem gdy wsypuję ziarenka kawy do hoppera to blokują się one na tych nóżkach i trzeba zdjąć pokrywę i palcami ruszyć ziarna aby wpadły do gardzieli młynka. Miałem wcześniej młynek ascaso i-2 mini i tamten hopper nie miał takiej niedoróbki. Mnie to osobiście wkurza w przypadku gdy młynek kosztował ponad 1000zl i nie jest w stanie być uniwersalnym młynkiem tylko nadaje się tylko do jednej metody zaparzania i ma inne głupie wpadki techniczne:-(

essewissa

  • Gość
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Październik 2016, 15:25:08 »
Zmiana nastawów nie robi dobrze żadnemu młynkowi, no może te bardzo drogie młynki się obronią. Kupowanie Eureki i kręcenie nią pod przelew i espresso słabo widzę, nie mówię, że się nie da, ale gdybym pił kawę z przelewu to bym kupił drugi młynek pod tą metodę.

Offline Koszmar Mężczyzna

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: la pavoni prof. , szkło i bibuła
  • Młynek: catler, kinu m47, m38
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Październik 2016, 15:35:48 »
Kilka lat korzystam z Eureki. Szybko kupiłem drugi młynek , Catlera, specjalnie pod alternatywy. Picasso ma rację z hopperem, ziarenka się blokują, ale to tyczy przecież sytuacji kiedy sypiesz do niego tylko ściśle odmierzoną dozę. Z tym dałem sobie już spokój, podobnie jak nie tankuję do samochodu ściśle odmierzonej ilości paliwa by dojechać do Kołobrzegu:)
Do espresso z dźwigni przemiał jest idealny, w tym zakresie cenowym nie znajdziemy pewnie wielu możliwości.
Nie jest też królem prędkości, ale espresso piję kilka razy w tygodniu i raczej celebruję tą zabawę z dżwigienką a nie  ścigam się z czasem.
Do domu wystarcza.
dzień bez kawy to jakiś koszmar

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi