Autor Wątek: Młynek do espresso do 2000zł  (Przeczytany 63064 razy)

Offline Radeck Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
Młynek do espresso do 2000zł
« dnia: 29 Kwiecień 2016, 11:55:02 »
Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,

Wpierw chciałbym przywitać się z Wami wszystkimi i wyrazić głęboki podziw za wasze hobby i zaangażowanie w temacie. Przez niedługi okres lektury dowiedziałem się, jakie profanacje popełniam. Stoję aktualnie przed dylematem wyboru młynka do kawy. Średnioterminowy plan jest taki, że zakupuje młynek oraz aeropress, a za niedaleki czas ekspres kolbowy. Na tą chwilę, chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze młynka. Przeczytałem sporo tematów w tym zakresie i moją uwagę zwróciło kilka modeli. Zaznaczę, że budżet mam ustalony na max. 2tys. zł (i tak już powiększony blisko dwukrotnie ;) i niestety więcej nie wykradnę z domowego budżetu. Z powodu nieciekawych doświadczeń chciałbym skupić się na sprzęcie nowym. I tak...

Na aktualny stan wiedzy/niewiedzy wybrałem następujące modele: Wega 5.8 Instant, Compak K3 Touch Advanced (jak rozumiem, brat poprzedniego), Mahlkonig Vario Home oraz Fiorenzato F4 E Nano.

W 90% młynek będzie używany do espresso (wpierw do aeropressu, ale tu chyba nie ma wielkiej różnicy), 10% pozostawiam sobie do ewentualnych późniejszych eksperymentów. Wielkość młynka nie ogranicza mnie w żaden sposób, jego wygląd raczej również. Chciałbym skupić się przede wszystkim na jakości. W przyszłości posłuży mi jako partner dla Rancilio Silvia.

Czy moglibyście podrzucić mi kilka luźnych myśli na temat powyższych wyborów? A może zupełnie coś innego? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam
Radek K.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:02:34 »
Przy takim budżecie zastanowiłbym się nad DIP DKS 65. Z forumowym rabatem jest dobra cena za takie żarna.

Offline maxwell

  • Wiadomości: 128
  • Ekspres: Isomac Amica, Arrarex Caravel
  • Młynek: Astoria Beretta, Mahlkönig Vario
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:10:46 »
Witaj,
To może nieco przekornie.
Nie jest wykluczone, że pierwotnie zakładane przez Ciebie proporcje (espresso <> reszta) z czasem się zmienią, dlatego radzę od razu kupić 2 młynki - do espresso (Wega/Compak) i do reszty (Severin/Nivona lub jakiś lepszy ręczny). Oszczędzisz sobie ciągłego przestawiania grubości przemiału. W 2 tys. zmieścisz się spokojnie.

Offline Radeck Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwiecień 2016, 12:36:35 »
Dziękuję za szybką odpowiedź.

WS, na tego DIPa wcześniej nie trafiłem - przed chwilą znalazłem o nim trochę informacji na angielskojęzycznych stronach, zapoznam się z nimi. Może to dziwne pytanie, ale czy ten młynek jest na tyle popularny wśród tutejszych użytkowników, by móc jednoznacznie stwierdzić, że jest to najlepszy wybór z całej stawki? Z tego co zdążyłem doczytać jego przewagą są na pewno średnica żaren oraz moc. Mógłbyś podać ewentualne minusy? Dzięki!

maxwell, co do dwóch młynków raczej na razie odpuszczę, choć czuję że masz rację. Skupię się na jednym, do espresso - jeśli w grę wejdą jakieś alternatywy to na pewno nieprędko - wtedy rozważę dodatkowy młynek, a wtedy na pewno będę mógł sobie pozwolić na niego finansowo. Czyli na tą chwilę możliwie dobry młynek do 90% espresso/10% inne w założonym funduszu.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 13:14:01 wysłana przez Radeck »

Offline Radeck Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwiecień 2016, 14:13:30 »
WS, jeszcze jedno. Mógłbyś powiedzieć mi jaki jest rabat forumowy?

Ja zwariuje... a co myślicie o EUREKA ZENITH 65E?
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2016, 15:42:21 wysłana przez Radeck »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwiecień 2016, 17:59:56 »
Mógłbyś podać ewentualne minusy?

Minusy są takie, że praktycznie nie ma o nim żadnych opinii. Widziałem jeden egzemplarz w akcji, kilkuletni, pochodzący z angielskiej dystrybucji i wszystko było w porządku. Plusem jest solidny sprzedawca. Rabat dla foumowiczów w Swiezopalonej.pl wynosi 10%. A Eureka Zenith jest poza Twoim budżetem. W tej cenie wolałbym Ceado od Antonia.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwiecień 2016, 19:04:05 »
oczywiście każdy ma swoje preferencje, ale ja na miejscu kolegi nie pakowałbym się od razu w takie koszta.
Budżet 2k starczy na cały zestaw z aeropresem włącznie, a jak się spodoba to zawsze można zmienić na droższy, mając już jednak własne doświadczenie w temacie i wiedząc czego się konkretnie potrzebuje.

Offline Radeck Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Kwiecień 2016, 12:10:45 »
WS, obawiam się właśnie sprzętu, o którym nie ma opinii. Może wszystko będzie z nim w porządku, a może nie - zresztą jak z każdą inną firmą i modelem, ale jednak statystyka robi swoje i postawię raczej na coś sprawdzonego.

grex, u mnie jest tak, że zawsze gdy inwestuję w coś dla mnie istotnego przekraczam wcześniej założony budżet. I w tym wypadku na pewno będzie tak samo :) Zresztą, już jest. Wolę mieć sprzęt na naprawdę długie lata niż zastanawiać się za jakiś czas nad wymianą na inny. Tym bardziej, że młynek to dziedzina "życia codziennego".

Wiem, że wspomniana Eureka jest poza budżetem, jaki ustaliłem jako maksymalny, ale zakładając, że taka kwota wchodzi w grę... Swoją drogą bardzo prawdopodobne jest, że będę mógł zobaczyć tą Eurekę w najbliższym czasie w akcji. Mimo to, i mimo wspomnianego przez WS Ceado chciałbym Was spytać, czy ta Eureka, w kwocie 2650zł bez rabatu jest warta swojej ceny? Czy wspomniany Ceado (jednak droższy o kolejne 100zł) jest w tych pieniądzach jedyną rozsądną alternatywą?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Kwiecień 2016, 16:51:54 »
A o fiorenzato f64 evo, myslałeś...
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Radeck Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Maj 2016, 19:12:48 »
Myślałem o F64 EVO odkąd o nim napisałeś do dnia dzisiejszego i niestety... za drogie to to. Jeśli mogę prosić, kubeł zimnej wody na moją głowę - czy ta Eureka jest warta swojej ceny? (więcej kasy nie będzie  :sciana: ) Coś wydaje mi się, że szukam tylko potwierdzenia "kup, będzie dobry"  :P

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Maj 2016, 20:38:38 »
M4D ew.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Maj 2016, 20:53:47 »
Może HC700. To chińska kopia Mazzera, ale działa bez zastrzeżeń.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Maj 2016, 21:12:03 »
Eureke 65 mam i jestem bardzo zadowolony.
Generalnie w tym budżecie to raczej wszystkie młynki są bardziej niż dobre.
LMWDP #469

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Wrzesień 2016, 06:54:18 »
Odświeżę temat, czy ktoś z forumowiczów ma młynek DIP DKS-65 i może coś o nim powiedzieć, jak on wypada w tym budżecie na tle innych np fiorenzato F4 e nanoszenia?


Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Wrzesień 2016, 09:13:54 »
Z forumowiczów to raczej nie ;)
Ale u nas działa jako podstawowy młynek i nic się z nim nie dzieje, bo w zasadzie nie ma co się zepsuć :)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi