Autor Wątek: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja  (Przeczytany 23276 razy)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #60 dnia: 03 Luty 2022, 17:50:53 »
Saeco
Royal Gran Crema będzie wystarczający.
Może pomyśleć o Aulice ("Aulika" - nieco droższa, ładniej się prezentuje, cichsza)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #61 dnia: 03 Luty 2022, 17:56:46 »
Pierwszy wycofany, drugi ponad 5 kpln.
Inne propozycje?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #62 dnia: 03 Luty 2022, 18:13:08 »
Propozycja @Makgajwer a ten De'Longhi, co pośredniczyłem dla córki. Robi kawki już 4 miesiące a jak to bywa w szpitalu 24h na dobę:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11371.0

« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2022, 18:19:38 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #63 dnia: 03 Luty 2022, 18:30:24 »
Pierwszy wycofany, drugi ponad 5 kpln.
Inne propozycje?

?

Pierwszy się w necie wyświetla - od 2,8k
Drugi poniżej 4k
Saeco Aulika EVO Black za 3350 do kupienia - mam z takim do czynienia od ok roku.

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #64 dnia: 03 Luty 2022, 19:19:58 »
Zalewam z dzbanka, więc twardość będzie bez zmian. Dzięki za czujność.

Dla mnie wygodniej lać wodę z kranu. Jednak wygórowana cena filtrów Jury powoduje, że nie kupuje oryginałów tylko 3x tańsze filtry bez chipa.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #65 dnia: 03 Luty 2022, 19:39:57 »
Pierwszy wycofany, drugi ponad 5 kpln.
Inne propozycje?
Pierwszy wycofany, drugi ponad 5 kpln.
Inne propozycje?

?

Pierwszy się w necie wyświetla - od 2,8k
Drugi poniżej 4k
Saeco Aulika EVO Black za 3350 do kupienia - mam z takim do czynienia od ok roku.
Wbiłem w net i tak wychodziło u Konesso.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Darek1959

  • Wiadomości: 2
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #66 dnia: 07 Luty 2022, 23:48:12 »
Dla mnie wygodniej lać wodę z kranu. Jednak wygórowana cena filtrów Jury powoduje, że nie kupuje oryginałów tylko 3x tańsze filtry bez chipa.
Jakie to filtry?, bo do Jury E6 nie znalazłem w sieci.

Offline Marcin_zgd

    • JURA Poland Sp. z o.o.
  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: JURA J85
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #67 dnia: 08 Luty 2022, 15:51:53 »
Zalewam z dzbanka, więc twardość będzie bez zmian. Dzięki za czujność.

Dla mnie wygodniej lać wodę z kranu. Jednak wygórowana cena filtrów Jury powoduje, że nie kupuje oryginałów tylko 3x tańsze filtry bez chipa.

Jeżeli nie mają chipa to znaczy, że ekspres pokazuje co jakiś czas komunikat odkamień. Żeby zniknął musisz odkamienić a potem założyć nowy filtr? Trochę mało opłacalne.
Nie lepiej całkowicie zrezygnować z filtra?

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #68 dnia: 09 Luty 2022, 12:32:06 »
Jakie to filtry?, bo do Jury E6 nie znalazłem w sieci.
Np. AQUQLOGIS AL-BLUE


Jeżeli nie mają chipa to znaczy, że ekspres pokazuje co jakiś czas komunikat odkamień. Żeby zniknął musisz odkamienić a potem założyć nowy filtr? Trochę mało opłacalne.
Nie lepiej całkowicie zrezygnować z filtra?


Ekspres w ciągu roku może ze dwa razy poprosił o odkamienienie. Do tego procesu wyjmuje filtr ze zbiornika wody, a potem zakładam ponownie.

Offline Zefiryn Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #69 dnia: 12 Luty 2022, 13:48:32 »
Zamierzam kupić ten ekspres, chciał bym się dowiedzieć czy idzie na nim zrobić Latte? 
Żona się uparła że taką kawę będzie piła i chciał bym się upewnić czy ekspres da radę.

Cześć , jak już pisałem wcześniej . zrezygnowałem z  funkcji spieniania wbudowanej w eksrepss z dwóch powodów
1. Ciagłe pilnowanie czystości tego elementu
2. Temperatura pianki hmm  mogła by być wyższa
Choć pianka wychodzi z tego wbudowanego spieniacza bardzo ładna.
Teraz mam niezależne urządzenie - i bardzo sobie to rozwiązanie chwalę .  :-)
Czyszczenie to po prostu wypłukanie dzbanka , mam też kontrolę temperatury  i kilka programów  do spieniania.
Po prawdzie. to używałem tez tej spręzynki z Ikei za 5 zł i tez dawała radę  :-) 
Spieniacz  SPUMA trafił się   okazyjnie i teraz trudno mi się z nim  by było rozstać .

pozdr .
Zefiryn
Zefiryn

Offline Zefiryn Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Luty 2022, 14:10:51 »
Ja wodę filtruje tylko i wyłącznie przez Brite

Hej, a jak uruchomić Jurę bez filtra?
Też mam Britę, ale jak włączyłem ekspres po raz pierwszy (E6 EB), to niestety po ustawieniu twardości wody i komunikacie "Użyj filtra" nie miałem opcji "Bez filtra", ekran był pusty... Musiałem włożyć dołączony do zestawu wkład filtrujący i dopiero maszyna ruszyła.
Co zrobiłem źle?

Cześć

Właśnie mi się  zaświecił filtr na czerwono , czas na wymianę . 
Czytam te wasze rozważania jak uruchomić Jurę bez filtra.  -  Przegladnalem menu w urządzeniu, oraz na tablecie w aplikacji -  nie ma takiej opcji jak  filtr włącz/wyłacz.
Zabrałem się więc za czytanie instrukcji i tam znalazłem tylko  zdanie:  'urządzenie rozpoznaje automatycznie , że wkład filtra został włożony'

Nie ma więc powiedziane wprost ,  że można. filtra nie zakładać ,  choć pewnie jak go nie założymy to po prostu będzie wyświetlał powiadomienia o zakamienieniu.

Teraz. czy ja  bym szedł w tą stronę ?  To będzie moja prywatna opinia  poparta  doświadczeniem z używania trzech  generacjami Jury - NIE. NIE i jeszcze raz NIE zalecam  .  Używajcie filtrów ,  Wasza maszyna jest tego warta. ( parafrazując babskie reklamy)   . Jak koszmar pamietam kontakty z serwisem -  miesiąc bez maszyny i odebrane urządzenie z  porysowaną tacką i pojemnikiem na wodę .   Może teraz są lepsze serwisy , ale ostatnie doświadczenie z Gaggia raczej mnie nastrajają do  serwisów negatywnie .

Chcecie spokoju i długiej eksploatacji -  zakładajcie filtr. 
W moim zestawieniu rocznym  wychodzi  koszt użytkowania ekspresu  Jura  20 zł /mieś (przewińcie sobie ten wątek)  jak za przyjemność  picia niezłej kawy z niezłego ekspresu to chyba nie wiele  ??

pozdr.
Zefiryn
 
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2022, 14:13:26 wysłana przez Zefiryn »
Zefiryn

skansen

  • Gość
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #71 dnia: 12 Luty 2022, 23:22:26 »
Używajcie filtrów (...)
Chcecie spokoju i długiej eksploatacji -  zakładajcie filtr.
W moim zestawieniu rocznym  wychodzi  koszt użytkowania ekspresu  Jura  20 zł
Jeśli nie mamy w domu zmiękczacza/filtracji/miękkiej wody w kranie to na pewno warto zakładać filtr. Z doświadczenia wiem jak twarda krakowska kranówka potrafi niszczyć sprzęty...
Jeśli mamy inne systemy zmiękczające lub miękką wodę to nie ma to raczej sensu...

Offline Drogbaaa

  • Wiadomości: 1
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Luty 2022, 21:12:58 »
Zamierzam kupić ten ekspres, chciał bym się dowiedzieć czy idzie na nim zrobić Latte? 
Żona się uparła że taką kawę będzie piła i chciał bym się upewnić czy ekspres da radę.

Cześć , jak już pisałem wcześniej . zrezygnowałem z  funkcji spieniania wbudowanej w eksrepss z dwóch powodów
1. Ciagłe pilnowanie czystości tego elementu
2. Temperatura pianki hmm  mogła by być wyższa
Choć pianka wychodzi z tego wbudowanego spieniacza bardzo ładna.
Teraz mam niezależne urządzenie - i bardzo sobie to rozwiązanie chwalę .  :-)
Czyszczenie to po prostu wypłukanie dzbanka , mam też kontrolę temperatury  i kilka programów  do spieniania.
Po prawdzie. to używałem tez tej spręzynki z Ikei za 5 zł i tez dawała radę  :-) 
Spieniacz  SPUMA trafił się   okazyjnie i teraz trudno mi się z nim  by było rozstać .

pozdr .
Zefiryn
Skoro chciałbym kupić ten ekspres i mialbym jak pan nie korzystać ze spieniacza to nie lepiej kupić taki sam ekspres bez funkcji spieniania ??? Przy tym zaoszczędzić trochę pieniędzy ??



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi