Autor Wątek: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk  (Przeczytany 6246 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« dnia: 27 Lipiec 2020, 18:50:08 »
Cześć :)
Często jak zamawiam kawy to raczej staram się zamówić raz a dobrze. Plus to jedna przesyłka, z reguły już darmowa, ale minus to zapas kawy na dłuższy czas z jednej palarni.
Mógłbym oczywiście zamawiać częściej i mniejsze ilości, ale to się wiąże z większymi kosztami, a także niepotrzebnym zużyciem kartonów itd.

Także mam taki pomysł, żeby zebrać się w kilka osób i robić co tydzień lub dwa wspólne zamówienie z wybranej palarni. Dzięki temu można częściej zmieniać palarnie, koszt przesyłki jest darmowy lub rozkłada się na ileś osób.

Ja mogę zamawiać, później możemy się umawiać w jakiś miejscach, rozliczać się za pomocą bliku lub co kto woli.

Co myślicie o takim pomyśle?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2020, 19:02:00 »
Ogólnie - dobry pomysł! Wszystko jednak zależy od tego z jakich palarni chcemy brać (czy zrobimy odgórną listę czy na bieżąco itd) oraz ilu będzie chętnych. Raz na 2 tygodnie to chyba optymistyczne założenie (zebranie chętnych i zamówienie).

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec 2020, 20:38:27 »
Palarnie wybieramy wspólnie na bieżąco. To będziemy właśnie sobie już ustalać na jakiejś grupie, ja osobiście chciałbym z różnych palarni więc raczej też takich osób szukam. Większość sklepów oferuje darmową przesyłkę przy kwocie 200 złotych. Jeżeli mielibyśmy 4 chętnych to jest 50 złotych na osobę (1-2 paczki).
Myślę, że zebranie 4 osób już jest wykonalne :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lipiec 2020, 20:51:50 »
Na którą palarnię masz już oko na pierwsze zamówienie? Może to zachęci osoby z Trójmiasta :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipiec 2020, 20:59:39 »
Często jak zamawiam kawy to raczej staram się zamówić raz a dobrze. Plus to jedna przesyłka, z reguły już darmowa, ale minus to zapas kawy na dłuższy czas z jednej palarni.

To moim zdaniem najlepsza metoda, której również się trzymam. Dalszy ciąg to fajny w teorii pomysł, niestety w praktyce niewykonalny. Ze względu na czynnik ludzki chociażby. Osoba, która przyjmie zamówienie zbiorcze będzie musiała poświęcić czas aby obdzielić pozostałych. I tu zaczną się schody. Bo jeden się umówił i złamał nogę po drodze, drugiemu żona dziecko urodziła, trzeci zapomniał. A ty czekasz w domu cały dzień na ludzi, którzy mają przyjść po kawę?

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lipiec 2020, 21:43:42 »
Dużo jeżdżę po Gdańsku rowerem, czasem motocyklem więc dowieźć mogę gdzieś. Nie mam żadnej palarni na oku w sumie jeszcze, ja tu się bardziej dostosuję do grupy.
Jeżeli nawet uzbierają się trzy osoby i będzie można zamawiać jedną paczkę co 3 tygodnie to już dla mnie będzie duży sukces.

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lipiec 2020, 17:59:40 »
Bardzo fajna inicjatywa. Również zwykle robię duże zamówienia, więc opcja zakupu jednej czy dwóch paczek na spróbowanie zdecydowanie poszerzy kawowe horyzonty. Nie mogę obiecać regularnych zakupów, ale chętnie się przyłącze na początek.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec 2020, 20:57:40 »
No i super, mamy 3 osoby co daje powiedzmy po 70 złotych na osobę (w zależności od palarni to będą 2 paczki) - jeżeli @kulka @robert-o jesteście chętni to możemy spróbować coś takiego w trójkę zrobić i zamówić lub poczekać na jeszcze 1-2 osoby?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec 2020, 21:41:46 »
Możemy jeszcze chwilę zaczekać, bo wtedy zdążę trochę zapasów uszczuplić :)

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lipiec 2020, 22:55:15 »
Dołączam. Piję dużo i jestem nieawanturujący się, choć bez krawata :)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Lipiec 2020, 09:16:51 »
Super, to mamy 4 osoby co daje już po 50 złotych na osobę. Wyślijcie mi proszę swoje numery telefonów na pw, zrobię grupę na whatsapp i tu nie będziemy zaśmiecać.

Jakby ktoś się pojawił jeszcze w międzyczasie to wiadomo, im więcej tym lepiej :)

Offline Czarny_II Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Aeropress, Alto Air, Kalita, Phin
  • Młynek: Comandante C40 Mk3
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Lipiec 2020, 00:01:15 »
Też byłbym chętny. Teraz mam jeszcze zapas, ale przy kolejnej turze pewnie skusił bym się na coś.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Lipiec 2020, 09:07:47 »
Super, zrobiliśmy wczoraj pierwsze zamówienie, daj znać na pw swój numer telefonu :)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Sierpień 2020, 21:08:13 »
Mały update - udało się fajnie zrobić pierwsze zamówienie, prawie wszystkie kawki już dotarły do odbiorców. Nie udało się rowerem wczoraj, bo pogoda była kijowa, ale i tak byłem przejazdem samochodem.

Jak ktoś będzie chciał dołączyć to w każdej chwili może :)

Offline elemrdrag

  • Wiadomości: 50
Odp: Wspólne zakupy z palarni - Gdańsk
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Sierpień 2020, 12:53:57 »
No dobra, to tez mozesz mnie dopisac do grupy:)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi