Autor Wątek: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający  (Przeczytany 17381 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Kwiecień 2022, 17:08:42 »
Jak to się sprawdza, jest różnica w porównaniu do zwykłego?

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Kwiecień 2022, 18:04:48 »
W porównaniu do zwykłego (np. z S5), przeskok jest bardzo duży. Może ze spokojem zastąpić normalnego mopa, szczególnie jeśli nie masz za dużo rzeczy na podłogach. Wygoda nie do przecenienia, szczególnie jeśli się ma dzieci i/lub zwierzęta.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2991
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Kwiecień 2022, 19:46:17 »
Pooglądałem. U mnie lipa. W salonie stół, 6 krzeseł, kilka progów 2-3 cm do sypialni, różnie otwarte drzwi od łazienek, holu wejściowego. Jak z tym daje sobie radę?
Bo na filmach, to wiecie, wszystko prima sort.
 :mrgreen:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Kwiecień 2022, 20:23:33 »
Panie, na filmy to nie patrz, bo wiadomo tam wszyscy mają wszystko w powietrzu, progów brak tak samo jak i dywanów itp....

W rzeczywistości jest tak samo jak z normalnym odkurzaczem - krzesła w salonie (też mam 6) albo rozstawiasz / przesuwasz / podnosisz albo zwyczajnie je objedzie i tyle. Dywany obecna generacja ogarnia już bez większych problemów jedynie z długim włosem jeśli gubi to mogą się zaplątać w szczotkę. Ja mam tylko dwa, małe dywany, o krótkim włosiu - zero problemów. Najwyższy próg mam do łazienki - 2 cm, wjeżdża bez problemu. Duży narożnik w salonie jest na nóżkach 11 cm, wjeżdża pod niego bez problemu, super sprawa; podobnie pod stelaż łóżka w sypialni. Minimalny prześwit aby wjechał to 10 cm.

Mycie podłóg - w apce mam ustawione tzw. strefy no-go na dywany, objeżdża je elegancko. Starsza generacja lubiła wciągnąć kable jeśli były na podłodze jakieś. Trzeba było pamiętać aby się nie walały / podnieść. Obecna generacja bez pudła je rozpoznaje i objeżdża.

Jak wspomniałem mam dwa S7 jeden na parterze, drugi na piętrze. Wygoda poziom maksymalny. Dla mnie wart każdych pieniędzy.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Kwiecień 2022, 20:28:16 »
Ja mam S5 max, stół, krzesła itp to żaden problem, z tymi drzwiami to: sam sobie nie otworzy ;) jak są otwarte, to wjedzie i czyści, chyba, że ma w aplikacji zakazane - część wyłączona ze sprzątania...
2-3cm próg to może być problem, ja mam szafkę z płyty 18mm postawiona na podłodze i z trudem udaje mu się w nią wjechać, tzn. mi na tym zupełnie nie zależy, ale robot jest uparty i musi ;)
Większy problem to luźne kable, przedłużacze itp... to trzeba usunąć!
Podobnie jakieś badziewia typu suszarka do prania - rurka ~10mm średnicy, potrafi się na niej zawiesić...

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Kwiecień 2022, 21:26:16 »
Mam stare Xiaomi Mi Robot. U mnie pół mieszkania to miejsca gdzie nie wjedzie albo nie powinien - ale używam go jako wsparcia, znaczy jak idąc do kuchni po herbatę czuję że coś chrzęści bo pies wyniósł chrupki na środek pokoju to odpalam apkę, wskazuje obszar i tyle. Więc o tyle dobrze że oszczędzam na normalnym odkurzaniu co kilka dni bo "główne ciągi komunikacyjne" załatwia robot. Ale co odkurzacz to odkurzacz. Teraz jakbym miał kupować jeszcze raz to chyba jednak bym wziął jakiegoś Dysona czy coś innego bezprzewodowego do postawienia w kącie. Jedyny problem jaki z nim miałem to że się bał dywanu - a dokładniej czarnych plam na nim - czujniki myślały że to przepaść i bał się że spadnie ;-) Ale że nie mam w mieszkaniu schodów to po prostu zakleiłem czujniki taśmą i teraz jeździ wszędzie.

Offline Achilles

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Cafelat Robot, V60, Aeropress, Moka
  • Młynek: Niche, 1zpresso Q2, Bplus Apollo
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Grudzień 2022, 00:21:27 »
Mam iRobot j7+ i mogę polecić. Nie jest idealny - miał na początku problem z wysyłaniem do mnie zdjęć przeszkód, zdarzyło mu się stworzyć mapę z której nie byłem zadowolony ale jak już przejechał przez cały dom 10 razy to robi to już bez uwag. Kupiłem ten model bo nie ma mopa a mam w 90% deski. Poza tym nie jestem zwolennikiem przecierania podłogi bez detergentu. Robota używam 1x dziennie jak mnie nie ma a co kilka dni przejeżdżam podłogę dysonem v12 detect. Dyson z laserową szczotką jest rewelacyjny  :taktak: Najprzyjemniej odkurza się gdy się ściemni. Widać każdy okruszek a nawet nierówności podłogi.

Zapomniałem dodać, ze w domu jest kot. Sprawdza się taki zestaw bardzo dobrze.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Grudzień 2022, 00:59:08 »
Mój S5 max ma już 550 godzin i 36k m2 przejechane i daje radę.

Podoba mi się bardzo Roborock S7 MaxV Ultra, ale trochę drogo. Fajnie że po każdym powrocie do bazy sam przepłukuje szmatkę, no i nowsza szczotka główna. Na razie nie mam pozwolenia na zmianę. Czekam na wersję, która będzie schody ogarniać

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1490
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Grudzień 2022, 08:08:00 »
Robota używam 1x dziennie jak mnie nie ma a co kilka dni przejeżdżam podłogę dysonem v12 detect.
Jak Ci się sprawdza ten Dyson? Moja pierwsza żona co jakiś czas wspomina żeby go kupić, s ja później zniechęcam się opiniami o jakości, efektywności sprzątania czy akumulatorze.

Offline Plastik1989

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Lelit Mara X v2
  • Młynek: Ceado e6p
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Grudzień 2022, 18:29:49 »
iRobot Roomba Combo - tani, porządny, niezawodny, bardzo dokładnie odkurza. Funkcja mopowania, również jest ale jakoś rzadko używamy. Oczywiście wymaga by na podłodze nie bylo walających sie kabli, nie może byc progów. W takich warunkach salon z kuchnia 45 metrów czyści idealnie. Sam trafia do stacji dokującej, łatwy w czyszczeniu. Śmiało mogę polecić.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Styczeń 2023, 09:54:40 »
Ilife A4s - 2 w użyciu (pierwszy 4 lata użytkowany), 3 jako dawca organów. Fajne proste urządzenia, też wysokość miała znaczenia, żeby pod kanapę dał radę wjechać.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2991
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Styczeń 2023, 10:43:23 »
Dostaliśmy na Gwiazdkę Xiaomi z mopowaniem. Fajny gadżet.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 790
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Styczeń 2023, 12:01:38 »
Używam Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro, ale z mopowania nigdy nie skorzystałem.
Ogólnie jestem zadowolony z działania odkurzacza, ale też nie mam porównania jak działają inne.





Offline emka Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso UNO PID, Phin, Clever Dripper, Aeropress
  • Młynek: G-Micron, Baratza Encore
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Styczeń 2023, 01:35:43 »
Tak ku przestrodze co się dzieje jak w robociku aku zrobi kuku ;)
youtube.com/shorts/aDD2naSFGxE
youtube.com/watch?v=ZM-n7WorTnc

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Styczeń 2023, 11:03:48 »
Ale to dotyczy wszystkiego niemalże, telefon,laptop, głośniki bt, maszynka do golenia, latarka, odkurzacz jest o tyle wredny, że cały czas siedzi w stacji ładowania. Jeżeli zawiedzie elektronika odcinająca ładowanie to mamy bum, pożar albo uwolnienie trujących gazów. Co ciekawe baterie z okrągłym ogniwem nie lubią nakłuwania, płaskie gorzej znoszą zgniecenia. Tak czy inaczej warto pomyśleć o wyłączeniu zasilania na czas wyjazdu z domu, ekologicznie, oszczędnie i bezpiecznie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi