Autor Wątek: Ahoj?  (Przeczytany 10366 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Ahoj?
« dnia: 30 Kwiecień 2013, 00:49:58 »
Oprócz tego, że jestem nocnym markiem, ciągnie mnie nad wodę, a szczególnie pod żagle. Swojego czasu, jak jeszcze przysługiwały mi przynajmniej 2-miesięczne wakacje, zdarzało mi się spędzać 1,5 miesiąca na łódce 8)

Czy wśród maniaków kawy są też maniacy wiatru?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ahoj?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień 2013, 07:18:14 »
Młody sobie popływał Pogorią w tym roku.
Ja onegdaj motorowo w RP i nie tylko, ale jakoś ciągnie mnie tylko nad Adriatykiem, Śródziemnym...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Ahoj?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień 2013, 08:31:02 »
Ha, patent motorowodniaka nawet mam ale prawie nie używam... Jak tylko mogę wybieram naturalny napęd :) A w Polsce są miejsca, które odbierają mi chęci na zagraniczne wycieczki ;)

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Ahoj?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj 2013, 18:16:29 »
hehe propo ahoj to ja mam patent nurka xD zrobiłęm kiedyś z 6 lat temu, w te wakacje plan jest jechać do hiszpani nurkować GOPRO HERO3 black edition zakupione xD


pzdr. Łukasz

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Ahoj?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj 2013, 20:52:38 »
Kolega ostatnio był w Turcji i nurkował w basenie a raczej w akwarium razem z rekinami. Był bardzo podekscytowany opowiadaniem i chociaż wiedział że rekiny są nakarmione, to jednak nurkując obok, bez żadnego zabezpieczenia typu klatka, nie można być obojętnym. http://www.turkuazoo.com/en/activities/diving-with-sharks


Mnie bardziej niż wiatr w żaglach odpowiada wiatr pod skrzydłami szybowca. Dwa lata temu, mieliśmy z kolegą kupić swój własny, ale plany na razie zawisły w powietrzu ;) Może powrócimy do tematu za parę lat ...

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Ahoj?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maj 2013, 08:30:06 »
Cykorem raczej nie jestem ale za nic by mnie nie zmusili do wejścia tam bez klatki xD


pzdr. Łukasz

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ahoj?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik 2016, 11:44:04 »
Cześć Maćku.

Wiem, że temat wiekowy, ale przecież na aktualności nie stracił.

Tak więc już coś niecoś rozmawialiśmy przez telefon, ale na forum też się ujawniam. Może osobiście jakimś wielkim żeglarzem nie jestem, ale z racji, że to życiowa pasja mojego Taty, to chcąc nie chcąc, bardziej chcąc ;) często żegluję. Mój Tata zaczął żeglować w wieku szkolnym w klubie żeglarskim przy Włodawskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Uczestniczył w licznych regatach na łodziach klasy Cadet, dla takiego chłopaka z podstawówki z biednych kresów wschodnich takie wyjazdy na regaty były oknem na świat. Niestety Tacie bardzo długo nie udało się zaszczepić mnie żeglarstwem, bardziej ciągnęło mnie do sportów motorowych i to tych na lądzie a nie na wodzie. Odkąd urodziły mi się dwie córki motocykl poszedł w odstawkę, a Tata zakupił łódź żaglową Sasanka 620, żeglowanie stało się sposobem na rodzinne spędzanie wolnego czasu.

Żeglujemy na Zalewie Sulejowskim, tam łódź zostawiamy na cały sezon. Początkowo pływaliśmy na Zalewie Zegrzyńskim, ale trochę za daleko od Radomia.

Pozdrawiam, Marek (pretendent do archeologicznej nagrody złotego kilofa ;) )
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Ahoj?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Październik 2016, 14:08:01 »
O żaglach mogę bez przerwy ::)
Sasanki są fajne, siedemsetka to jedna z najlepiej wspominanych przeze mnie konstrukcji :ok:
"Wychowałem się" na jezioraku i zwykle właśnie tam trafiam na jakieś dłuższe urlopy...

Offline maxredaktor

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Uno Steel Prof z PID-em; Bialetti, V60, Aeropress, French press
  • Młynek: i-mini (jeszcze)
Odp: Ahoj?
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Październik 2016, 11:56:32 »
Też trochę żeglowałem, głównie na Omegach i niewielkich jachtach kabinowych (przeróżnych). Ostatnio jednak ograniczyłem się do kajaków, choć nie ukrywam, że ciągnie mnie pod żagle.
“Be yourself; everyone else is already taken.”
― Oscar Wilde

Offline thesiu Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Gaggia Classic, Ascaso Steel Uno Prof, Aeropress, Hario V60-02, Phin, Mr Clever Dripper
  • Młynek: Mazzer SJ, Graef CM 70, Graef CM 800, Rhinowares
Odp: Ahoj?
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Październik 2016, 23:10:58 »
Gdzie ta keja...?

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Ahoj?
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Październik 2016, 23:24:01 »
Ahoj! Ja jak najbardziej TAK. j.s.m. / st.s.m.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi