Autor Wątek: Ascaso Dream odprowadzenie wody przez zawór 3D z bojlera.  (Przeczytany 1495 razy)

_Marago_

  • Gość
Ascaso Dream odprowadzenie wody przez zawór 3D z bojlera.
« dnia: 30 Grudzień 2019, 23:34:45 »
Mam Ascaso Dream z listopada 2009r z bojlerem. Opis na wklejce to:
DREAM M.F. 230V 50Hz 900W 3,9A 11/09 BOILER GROUND DR3
(nie mogę wstawić zdjęcia)
Otóż mam pytanie, na które zapewne najlepiej odpowie @Janusz. W moim ekspresie z zaworu 3D woda po ekstrakcji odprowadzana jest przez pionową rurkę do tacki ociekowej. Tacka jest stosunkowo mała w tym ekspresie i często trzeba ją opróżniać. Co wydaje się straszliwym problemem dla pozostałych użytkowników, bo tego nikt nie robi poza mną. Ja nie zawsze mam ku temu okazję i z tacki czasem się przelewa. I tutaj moje pytanie, czy można bez jakichś konsekwencji i grubych zmian wewnątrz ekspresu (poza oczywiście założeniem jakiegoś trójnika na odpływ z zaworu nadmiarowego i rurki silikonowej z zaworu 3d do tego trójnika) usunąć tę pionową rurkę i skierować nadmiar ciśnienia wody z zaworu 3D do zbiornika wody.
Wiem, że są egzemplarze Dream'a z takim rozwiązaniem. tylko czy można to zrobić w prosty sposób, czy trzeba coś zmieniać w ekspresie. Pozdrawiam.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4868
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Dream odprowadzenie wody przez zawór 3D z bojlera.
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2019, 09:39:54 »
Niestety ale nie tędy droga. Zawór trójdrożny odprowadza nadmiar wody znad ciasteczka kawowego. Siłą rzeczy brud i drobinki kawy z prysznica wędrują wraz z tą wodą do tacki ociekowej. Jakbyś wówczas chciał robić backflush ? Roztwór detergentu do usuwania osadów kawowych też lądowałby w zbiorniku na wodę. Tak więc teoretycznie jest to do wykonania ale w praktyce nie. A te zmiany w nowych modelach DREAM o których piszesz to jest zmieniony układ hydrauliczny ze zmienioną drogą do zbiornika na wodę ale z zaworu OPV a nie z zaworu trójdrożnego. Te nowe modele DREAM (wyposażone w tzw. zestaw doposażeniowy KIT280) jak również modele DREAM PID posiadają ten sam odpływ rurką z zaworu trójdrożnego do tacki ociekowej.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

_Marago_

  • Gość
Odp: Ascaso Dream odprowadzenie wody przez zawór 3D z bojlera.
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudzień 2019, 11:31:16 »
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. No cóż, chyba trzeba będzie ustawić użytkowników pod ścianą i przeprowadzić szkolenie. Najlepiej przy pomocy szpicruty.  8)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4868
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Dream odprowadzenie wody przez zawór 3D z bojlera.
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudzień 2019, 11:42:40 »
 :ok:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Ascaso Dream odprowadzenie wody przez zawór 3D z bojlera.
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudzień 2019, 17:44:57 »
Gdyby Ascaso jakoś przejrzyście oznaczało kolejne wersje Dreamów, to nie byłoby problemu.  ;)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4868
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Dream odprowadzenie wody przez zawór 3D z bojlera.
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Grudzień 2019, 18:45:56 »
Trudność polega na tym, że niektóre wersje nie są ogólnie dostępne. Jak pisałem już w wielu miejscach na Forum obecna wersja ekspresu DREAM sprzedawana w Polsce od grudnia 2018 r to wersja produkowana wyłącznie dla nas i dla Niemiec. Jest to efekt naszej wizyty w Barcelonie w listopadzie 2018 i podejrzenia tam na produkcji modelu który oficjalnie nie był dostępny. Jest to może utrudnienie dla próbujących znaleźć odpowiedni model ale z drugiej strony nas cieszy możliwość wpływania w pozytywny sposób na potrzeby naszych, polskich klientów.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

_Marago_

  • Gość
Odp: Ascaso Dream odprowadzenie wody przez zawór 3D z bojlera.
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Grudzień 2019, 20:54:39 »
Mam w związku z tym Dream'em jeszcze jedno pytanie. Zawór 3D jest spięty z zaworem OPV i razem są wpięte do bojlera od góry. Jakie jest połączenie przestrzeni nad ciastkiem kawowym z zaworem 3D? ht tps://aestanton.co.uk/wp-content/uploads/2019/03/dream-inside-no-top-600x600.jpg Nie mogę wstawiać linków i zdjęć, takie jest mniej więcej wnętrze mojego Dream'a. Moje pytanie jest takie, zawór 3D zbija ciśnienie w której gałęzi, czy w tej z czwórnika do którego podpięty jest zawór 3D, zawór OPV, góra bojlera i zawór pary czy z tego miejsca gdzie jest wkręcona rurka teflonowa z zaworu 3D do górnej części na środku bojlera? Tutaj jest coś o tym napisane, ale jakoś nie mam pojęcia jak to do końca działa.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=6637.msg154912#msg154912

W momencie załączenia pompy, woda z pompy idzie do wejścia z boku bojlera, otwiera się zawór 3D w stronę wejścia w górnej części na środku bojlera z góry bojlera przez czwórnik. W momencie wyłączenia pompy zawór 3D wyłącza drogę dla wody z pompy na górę bojlera i otwiera się droga z górnej części na środku bojlera  poprzez zawór 3D dalej do rurki w stronę tacki ociekowej. To zbija ciśnienie na ciastku. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi. Wyjaśnimy tym samym całą drogę wody i ścieków w starszym Dream'ie z bojlerem.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2019, 21:32:50 wysłana przez _Marago_ »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi