Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250394 razy)

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1350 dnia: 30 Maj 2023, 17:39:41 »
Gwatemala na lipiec, czerwiec wygląda następująco:

espresso:
...
Kostaryka Hermosa

To dobrze, że Gwatemala na lipiec, bo dziś rano już zrobiłem zamówienie :-)
Ale i Kostaryka podejrzewam, że będzie ciekawa.
BTW - w piątek 5 maja niespodziewanie przejeżdżałem przez Pszenno, ale już było imho trochę za późno (ok.18), aby się niezapowiadanym zapraszać na kawę ;-)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1351 dnia: 31 Maj 2023, 12:16:29 »
Zależy jaki dzień, mogło nas już nie być :) Jesteśmy w tygodniu 9-17. Może zatem kiedyś się jeszcze uda...

Pozdrawiam,
Paweł

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1352 dnia: 03 Czerwiec 2023, 22:39:33 »
Brazylia Sweet Harmony czy Daisy Espresso bardziej nadawały by się do Aeropressa, "zalewajki" oraz do kawiarki? Im bardziej "wyrazista" i czym więcej słodyczy tym lepiej, ale i nutami owocowymi nie pogardzę.
Nie mogę się zdecydować.  :picardpalm:

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1353 dnia: 04 Czerwiec 2023, 10:38:06 »
Brazylia Sweet Harmony czy Daisy Espresso bardziej nadawały by się do Aeropressa, "zalewajki" oraz do kawiarki? Im bardziej "wyrazista" i czym więcej słodyczy tym lepiej, ale i nutami owocowymi nie pogardzę.
Nie mogę się zdecydować.  :picardpalm:
Aeropress jest fajnym urządzeniem do kombinowania z kawą, zawsze można pobawić się grubością mielenia i czasem parzenia, dozą.

Chyba brałbym Daisy, bo może mieć ciut więcej głębii a zawsze można zmielić drobniej i parzyć dłużej żeby pozbyć się jakichkolwiek nut owocowych :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1354 dnia: 05 Czerwiec 2023, 23:55:42 »
Przez weekend wpadły nam oczekiwane nowości.

Zanim o nowościach, to zacznę od końcówek:
Peru Tapir Andino ok. 8kg - bardzo polubiliście, trzeba się spieszyć.
Przelew Sezonu w obecnej odsłonie - mamy go jeszcze ok. 10kg. Później zastąpi go Brazylia Limpido.
--------------------

Espresso

POP - mieszanka na lato wraca w nowej odsłonie, tym razem o jej sile będą stanowić: Peru Amazonas Washed, Mjanma Three Khuns Anaerobic oraz Indie Palani Hills Washed. Sekretnym składnikiem jest tutaj Mjanma, która mimo obróbki beztlenowej daje takie fajne klimaty w stylu bakalii/suszonych owoców. Polecamy trochę szybsze i dłuższe szoty dla tej kawy, w stylu 16g in/26s/43g out . Napar jest kremowo-orzechowo-owocowy.

Chiny Banka Washed - zaskakuje nas ta kawa, gdyż można z niej wycisnąć całkiem rześkiego cytrusa. Są takie ziarna, w których 3-4 sekundy ekstrakcji robią gigantyczną różnicę i tak też jest tutaj. Przy 26-27 sekundach mamy fajne herbaciano-cytrusowe espresso, przy 31 jest bardziej klasycznie. Kawa z dużym marginesem błędu, łatwa w odbiorze i bdb jakości.

Kostaryka Hermosa Honey - Kostaryka słynie m.in. ze słodkich i owocowych ziarenek a takie zdecydowanie lubią espresso. Hermosa ma tyle naturalnej słodyczy, że jest spory margines błędu przy parzeniu. Komu smakuje Nikaragua Castilblanco, ten polubi również Kostarykę. Słodko-owocowo-bakaliowy szocik, spora uniwersalność i dobrze śmiga z mlekiem.

Przelewy

Kostaryka Hermosa Honey - nie inaczej jest w przelewie... Jest również słodko-owocowo, ale jednak z akcentem na słodko. Sporo nut miodu z samego początku, kto poczeka ten poczuje pozostałe pomarańcze i maliny. Dla mnie prywatnie byłaby to taka lepsza codzienna kawa, jeśli chciałbym więcej nut owocowych to parzyłbym w Aero lub w Chemexie. Sądzę, że po zakończeniu Peru Tapir Andino można wzrok skierować w stronę Kostaryki, powiedziałbym że charakter w jakiś spsób podobny (może to przez obróbkę honey :) ).

Burundi Agahore - nie pamiętam kto pytał o Burundi Gateramę sprzed roku, ale ta jest dosyć podobna. Na Agahore składają też też ziarna z Gateramy, też jest wyczuwalny tonikowy finisz. Do tego od początku sporo słodyczy, która przechodzi w cytrusy i owoce leśne. Powiedziałbym, że w smaku 100% Burundi :)

Chiny Banka Washed - napar jest dosyć dobrze zbalansowany, łatwo się pije, jest bardzo czysty i herbaciano-cytrusowy. Ciężko byłoby mi powiedzieć na ślepo, że to akurat Chiny.

Chiny Ou Yang Natural - kolejna kawa z "Aliexpress" :D , ta jest bardzo słodka i dzieje się w tej słodyczy. Dla nas zdecydowany i wyraźny smak wafelków karmelowych - tych takich okrągłych, holenderskich. Dużo kremowego i cukrowego, później dołączają nuty dżemu truskawkowego, malin (czyt. czerwone owoce). Jak nie przepadam za jednostronnie słodkimi ziarnami, tak te uważam za coś wyjątkowego. Koniecznie mielić drobniej do metod przelewowych! 

Tajlandia Doi Saket Koji - nowy Rarytas, nie wiem czy można jeszcze bardziej unikalnie/wyjątkowo niż tutaj. Jeśli wkładać w jakiekolwiek ramy smakowe Tajlandię, to będzie zdecydowanie czekolada-orzechy. Obróbka koji daje najczęściej kawie nuty alkoholowo-fermentacyjne i posmak umami (taki lekko oleisty, może i nawet trochę słony). Jeśli połączymy klasyczne nuty czekoladowo-orzechowe z tą całą orkiestrą to mamy odpowiedź na pytanie "Ale jak to smakuje?". Kubek jest pełen wszystkiego, napar przenika się na języku w trakcie picia i ten finisz umami robi tutaj robotę. Ta kawa jest trochę jak kuchnia azjatycka, taka słodko-kwaśna :)

Obróbka koji wzięła się z produkcji sosu sojowego/sake. Kruszy się kultury grzybów nad suszącymi się wisienkami i pozwala im pracować do czasu przerwania całego procesu. Piłem kilka Kolumbii z tej obróbki, wszystkie były podobne w odbiorze - takie owocowo-alkoholowo z oleistym posmakiem. Koji pasuje (wg mnie) do tej Tajlandii jak ulał, świetnie to wszystko razem zagrało. Nie wiem ile worków było do kupienia, ale jak rezerwowałem w październiku/listopadzie (wszedłem on-line przypadkowo zaraz po wrzuceniu nowości) to był 1 worek. Jest duża szansa, że to był jedyny worek z farmy Doi Saket. Widziałem jeszcze Tajlandię Sirinya Koji w palarni Naga Coffee, ale to nie jest ta sama kawa. Czuć, że obcujemy z czymś wyjątkowym - ciężkie do jednoznacznego sklasyfikowania, Tajlandia wykręciła prawie 87pkt SCA także ten... Tres Dragones miało niewiele więcej :)

Dzięki za kilka zbitych piątek na Parzymy Przelewamy w Katowicach!

W tym miesiącu będzie można nas złapać na cuppingu w Gdańsku 16.06 (pt) - kawiarnia Struśkawka - start o 18.

Pozdrawiam,
Paweł


Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1355 dnia: 09 Czerwiec 2023, 15:18:46 »
Paweł
A czy gdzieś w Świdnicy można kupić w mieście waszą kawkę? Paczka wyszła dziś a zapowiada się weekend bez espresso . Akurat jestem w Świdnicy, ale do was nie zdążę. Pozdrawiam . Maciej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1356 dnia: 09 Czerwiec 2023, 17:07:07 »
Jeśli chodzi o espresso, to chyba najlepiej wstąpić na, lody do Gałki na rynku. Mają Papuę Elimbari na młynku i paczuszki 250/500 na sprzedaż. Na rogu rynku w stronę ulicy Długiej są Delikatesy i stale biorą małe paczuszki Świdnickiej i Brazylki.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1357 dnia: 09 Czerwiec 2023, 17:56:02 »
Jeśli chodzi o espresso, to chyba najlepiej wstąpić na, lody do Gałki na rynku. Mają Papuę Elimbari na młynku i paczuszki 250/500 na sprzedaż. Na rogu rynku w stronę ulicy Długiej są Delikatesy i stale biorą małe paczuszki Świdnickiej i Brazylki.

Pozdrawiam,
Paweł
Dzięki. Idę. Udanego weekendu

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1358 dnia: 17 Czerwiec 2023, 15:24:26 »
Pawle, czy z początkiem lipca planujesz jakieś nowości? Ze szczególnym uwzględnieniem Kenii?
Będę szukać czegoś kwaśnego i owocowego.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1359 dnia: 17 Czerwiec 2023, 21:45:52 »
W przyszłym miesiącu z Afryki będzie świeżutka Etiopia Bombe washed w dwóch profilach. Chciałem, żeby coś już było ze świeżego zbioru z Etiopii/Kenii na lipiec. Kenie najwcześniej w kolejnym.

Część z nich już dopłynęła, ale zanim przejdą cło, granicę, importer wrzuci na magazyn + w końcu dojadą do nas to najwcześniej można się ich spodziewać w sierpniowych nowościach.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1360 dnia: 26 Czerwiec 2023, 09:49:57 »
kod rabatowy: WOK
wysokość zniżki: 7%
czas trwania: 26-29.06


Na stronie mamy obecnie całkiem sporo "czerwonych" cen, polecam łączyć jedno z drugim :)
-----------------------
OGŁOSZENIA PALARANIANE

Końcówki:
- Peru Tapir Andino 2,5kg
- Meksyk Robusta 5kg
- Nikaragua Castilblanco 12kg
- Meksyk Liberica 12kg

Szykujemy nowości na pierwszy tydzień lipca i można spodziewać się następujących ziarenek:

ESPRESSO
Kolumbia Sweet Valley
Etiopia Bombe washed
Gwatemala Todosantarita washed

PRZELEW
Kolumbia Sweet Valley
Etiopia Bombe washed
Gwatemala Todosantarita washed
Mjanma Ruby Hills washed
Mjanma Naung Sam Phuu natural

W tym roku w okresie wakacyjnym będziemy działać po raz pierwszy bez żadnej przerwy :)

Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2023, 10:17:06 wysłana przez mr_blend »

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 206
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1361 dnia: 26 Czerwiec 2023, 13:47:20 »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1362 dnia: 26 Czerwiec 2023, 16:11:34 »

PRZELEW
Kolumbia Sweet Valley



Po dzisiejszym cuppingu mogę powiedzieć, że trzyma poziom :)

Z końcówek, to jeszcze zauważyłem:
Rwanda Ishema ok. 10-12kg

Pozdrawiam,
Paweł

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1363 dnia: 28 Czerwiec 2023, 13:22:04 »
Kolumbia Sweet Valley

cały rok czekałem. Nareszcie.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1364 dnia: 05 Lipiec 2023, 11:41:00 »
Nowości wleciały nam na stronę, m.in. oczekiwana Sweet Valley w dwóch profilach oraz świeża Etiopia Bombe - prosto z originu :)

ching2.jpg

Espresso
Kolumbia Sweet Valley - jest funky, alkoholowo-owocowo, z mlekiem wychodzi Jogobella wiśniowa, americano idzie w okolice dripa. Bardzo dobra, złożona kawka - jest chyba równie przyjemnie jak rok temu. Wiadomo - jak jest ferment, to trzeba mielić drobniej. Wypalona jedynie trochę mocniej niż omniroast.

Etiopia Bombe - fajny cytrusowy punch na początku, później dochodzi słodycz mlecznej czekolady i bardzo przyjemny kwiatowy finisz. W kolbie bardziej smakowała nam w ciut większej dozie, jest dosyć dobry balans w tej kawie i kwasowość nie wykręca buzi. Dawno nie mieliśmy mytej Etiopii do ekspresu i trochę się stęskniłem :)

Gwatemala Todosantarita - myte ziarna z tego kraju są dla mnie trochę podobne, tutaj jest wszystko co standardowa Gwatemala ma do zaoferowania. Dużo nut czekolady na wejściu w espresso, później marcepan i przyjemna kwasowość pestkowców. Fajna klasyczna i uniwersalna kawka!

Przelewy
Kolumbia Sweet Valley - przelew ze Sweet Valley to taka bardziej owocowa wersja Mandeli natural, więcej owoców i nuty alkoholowe w stronę białego wina. Fajne ziarna, szczególnie latem na lodzie :)

Etiopia Bombe - pysznie wchodzi, jest jak ice tea z brzoskwiniami. Bardzo miło się pije, jesteśmy pod jej dużym wrażeniem tego ile kosztuje i jak smakuje ^^

Gwatemala Todosantarita - klasyka, dużo słodyczy miodu z migdałami, kwasowość średnia do niskiej - głównie jabłka i cytrusy. Dobra opcja jako śniadaniowa/biuro, po prostu przyjemnie się pije.

Mjanma Naung Sam Phuu - lubimy naturale z Mjanmy za charakterystyczną bakaliowość. Ta dodatkowo ma dosyć żywą kwasowość mango, ananasa, żurawiny. Bardzo przyjemna, Aeropress powinien Wam wybić kwasowość do góry (jak ktoś lubi). Bardzo jakościowe ziarenka! Warto dać jej trochę przestygnąć.

Mjanma Ruby Hills - jakbym to dostał na ślepo to nie wiem czy bym trafił w kontynent, również (jak wyżej) niesamowicie jakościowe ziarno. Ma świetny balans, żywą kwasowość jabłka i delikatną kwiatowość na finiszu. Jak przeparzycie w dripie, to kwiaty czarnego bzu przechodzą w orzechy. Lubimy takie czyste, ciekawe i dobrze wyważone napary :)

Obie Birmy są również dostępne w zestawie porównawczym.

Pozdrawiam,
Pafeu

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi