Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247195 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1335 dnia: 11 Kwiecień 2023, 21:07:56 »
Po raz kolejny zachwalam i polecam :)

Espresso Indie Palani Hills - myślałem, że będzie trącić klasykiem w kierunku ziemistości i przypraw. Jakież było moje zaskoczenie gdy kawa oprócz swojej fajnej czekoladowości zasmakowała owocem. Pięknę i gęste szoty wychodzą. Mielenie dość grubiej niż zazwyczaj.

Przelew Kolumbia Villamaria - po prostu wyrywa z kapci to delikatnie powiedziane. Mega soczysty przelew. Delikatnie dać przestygnąć i schodzi jednym duszkiem. To jedna z takich kawek co się bardzo dobrze wspomina.

Espresso Daisy - dałem na prezenty. Zobaczymy jak zostaną ocenione przez laików. Moja paczka czeka w kolejce.



Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1336 dnia: 12 Kwiecień 2023, 00:47:16 »
Po raz kolejny zachwalam i polecam :)

Espresso Indie Palani Hills - myślałem, że będzie trącić klasykiem w kierunku ziemistości i przypraw. Jakież było moje zaskoczenie gdy kawa oprócz swojej fajnej czekoladowości zasmakowała owocem. Pięknę i gęste szoty wychodzą. Mielenie dość grubiej niż zazwyczaj.

Przelew Kolumbia Villamaria - po prostu wyrywa z kapci to delikatnie powiedziane. Mega soczysty przelew. Delikatnie dać przestygnąć i schodzi jednym duszkiem. To jedna z takich kawek co się bardzo dobrze wspomina.

Espresso Daisy - dałem na prezenty. Zobaczymy jak zostaną ocenione przez laików. Moja paczka czeka w kolejce.

Te Indie to właśnie dla mnie i ryzyko i zagadka :) Z jednej strony cena, która nie zachęca do ryzyka a z drugiej one są po prostu bardzo jakościowe. I tak stoją w rozkroku, bo rzeczywiście fajne szoty z nich lecą a z drugiej zaś "nie no, tyle to nie dam na Indie". Jednak podejmuję ryzyko, bo kupując tylko tanie kawy z tego kraju raczej nic się nie zmieni przy ich postrzeganiu. Indie Excelsa też miały sporo jakości, były nietuzinkowe. Przelew Palani Hills (jeśli jest zrobiony zgodnie z naszymi wskazówkami) też raczej prowadzi do podobnych wniosków. Palimy je do przelewu jak Kenię i dzięki temu mamy w kawie coś, czego nie powinno tam być... cytrusową kwasowość. Bez tego mielibyśmy nudę a tak jest "ooo, to na pewno Indie?!". Może na gorąco przelew i jest taki jak przywykliśmy, ale dosłownie chwilę później robi się bardzo przyjemnie i origin znika z pola widzenia.

Villamaria BARDZO POZYTYWNIE nas zaskoczyła i cieszę się, że @Koziołek też został wyrwany z kapci :) To taki natural, który może być później punktem odniesienia i dalszych poszukiwań czegoś równie owocowego. Jest niesamowicie malinowa w Kalicie, a poza malinami to dużo się jeszcze dzieje dobrego. Oczywiście inne zaparzacze odkryją ją od innej strony, ale ta malina... mniam! :) Espresso jest absurdalnie gęste (polecamy ująć 0,5g z dozy), złożone i owocowe. 

Pozdrawiam,
Paweł


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1337 dnia: 20 Kwiecień 2023, 19:18:32 »
Zaczynamy promo!

Hasło: WOK
Rabat: 7%
Czas: do niedzieli 23.04 włącznie

Dodatkowe info: mamy wolne 2.05 także wszelkie zamówienia przed weekendem majowym polecamy robić do czwartku z rana

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1338 dnia: 21 Kwiecień 2023, 15:28:55 »
https://www.palarniablend.pl/kolumbia-pink-bourbon-fil-outlet-15-327

Jakby ktoś miał ochotę, to do outletu wpadł 3-tygodniowy pink bourbon ze sporą zniżką. Można dołożyć rabat i spokojnie można to nazwać "okazją miesiąca" :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1339 dnia: 21 Kwiecień 2023, 16:18:25 »
to biere [emoji38] a akurat siadłem przy ekranie, z pełnym kubkiem, by o jakiej nowej kawie pomyśleć, po tym jak wyjąłem ostatnią torebkę z zapasów. Z przeznaczeniem się nie walczy ;)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1340 dnia: 21 Kwiecień 2023, 17:19:51 »
No i poszło :)
Gratulacje dla tych, którzy wykazali się refleksem!

Mam już pierwsze informacje o nowościach, szykujemy wysyp w majówkę. Mogę podać do informacji to co wiem, że będzie na 100%.

Espresso
Dominikana #żebyniebyłakwaśna
Nikaragua natural #teamowocowysłodziak
Ekwador/Brazylia #pysznamieszankanaszota

Omni
Uganda natural #poprostumniam

Przelewy
DR Konga washed #dobretanieikwaśne
Ekwador Cruz Loma Honey #jakdelicjepomarańczowe
Ekwador Color Cafe Caturra/Geisha #kwiatkibratkiistokrotki

Cascara
Rwanda Rushashi #równiedobrajakpoprzednia

Ważą się losy:
Tanzania Aranga PB washed
Mamy 2 profile fil/esp, będziemy testować czy oba dadzą radę


Ekwadory są z serii nano, cały zbiór to np. 2-3 worki, są niezwykle wysokiej jakości. Sam Ekwador jest drogim i niezbyt popularnym krajem, ma wysokie koszty produkcji. Wziąłem 3 różne kawy, gdyż oczarowała mnie ich jakość. Importer bardzo niewielki - ma właściwie tylko Ekwador. Cruz Loma Honey wylądowała z Brazylią Barinas Yellow Bourbon w mieszance, bo fajnie się uzupełniają. Sam Ekwador do espresso byłby zbyt drogi (200+) a jest przepyszny i koniecznie chcemy go pokazać. Dominikana wpada po raz pierwszy jako origin.

Na razie jesteśmy po 2 dniach cuppingowych i pierwszych przemyśleniach, nowe kawki palone wczoraj i dzisiaj. Bardzo intensywne testy w przyszłym tygodniu :)  Miejmy nadzieję, że z początkiem maja wszystko będzie już dostępne!

Pozdrawiam,
Paweł Żyłka

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1341 dnia: 27 Kwiecień 2023, 10:24:54 »
A ta Dominikana nie nadaje sie na przelew?  ;)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1342 dnia: 27 Kwiecień 2023, 10:42:09 »
A ta Dominikana nie nadaje sie na przelew?  ;)
DR Konga Kavumu wychodzi jednak mocno kakaowa i słodka, więc nie będziemy dublować produktów Teoretycznie to można zrobić wszystko ze wszystkiego, ale Dominikana ma idealne body na espresso jako alternatywa dla Brazylii Sweet Harmony.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1343 dnia: 29 Kwiecień 2023, 19:40:36 »
Można w tym roku spodziewać się Sweet Valey?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1344 dnia: 29 Kwiecień 2023, 20:16:19 »
Tak, jest zarezerwowana w dużo większej ilości niż ostatnio i niedługo przyjdzie na palecie. Będzie ponownie w dwóch profilach. Można się jej spodziewać za 2 miesiące, gdyż czerwiec mamy już mocno obstawiony :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1345 dnia: 05 Maj 2023, 01:28:39 »
Czas na podsumowanie nowych kaw  :kwiat:

Espresso
Dominikana Finca Ibonna - Dominikana u bas po raz pierwszy, dużo nut kakaowych, słodka, o niskiej kwasowości. Alternatywa dla Brazylii Sweet Harmony, która nie jest z Brazylii.

Nikaragua Martha Castilblanco - bardzo słodka i owocowa, spore uderzenie cytrusów zmieszane z czekoladą/marcepanem. Interesujący finisz kandyzowanych wiśni. Bardzo fajna kawa!

Tanzania Aranga PB - bardzo uniwersalna i smaczna. Poprzednio mieliśmy Tanzanię Amkeni - ta działa podobnie, ale jest ciut bardziej owocowa od tamtej. Dłuższe szoty wychodzą słodko, a szybsze pokażą jej afrykański charakter. Bardzo smaczne americano, cappuccino również.

Brazylia/Ekwador - to jest bardzo dobre piciu, oba ziarna świetnie się uzupełniają. To jest taki złożony i niezwykle przyjemny klasyk, palimy go odrobinę jaśniej dzięki czemu kawy pokazują swoją głębię. Co mnie zdumiewa, to fakt że kwiatowości mieszance nadaje Brazylia. To kwiatowość w stronę róży. Ekwador przynosi cytrusy, kandyzowane owoce a oba ziarna spotykają się w sferze migdałów i czekolady. Delikatniejsza propozycja, ale bardzo uniwersalna i pije się z dużym uśmiechem na twarzy.

Przelewy

DR Konga Kavumu - klasyczna propozycja z dużą porcją słodyczy, ale jak przestygnie to potrafi zaskoczyć. Kto lubi "kwaśniaki" z Afryki raczej nie powinien sięgać po te ziarenka. Natomiast polecam ją wszystkim poszukującym fajnej kawy codziennej.

Rwanda Rushashi-Ishema - klasyka z Rwandy, lekki herbaciano-brzoskwiniowy washed

Ekwador Cruz Loma Honey - ziarenka, które powinni docenić wszyscy lubiący balans w naparze. Ma taki moment, że przypomina nam delicje pomarańczowe. Im zimniejsza, ty, więcej cytrusów. Polecamy przelewać odrobinę szybciej - w granicach 2:10-2:20/300ml. W Aeropresie wychodzi z niej sporo owoców. Zdecydowanie Cruz Loma ma coś w sobie, błyszczała na stole cuppingowym jak przyszły do nas sample. Błyszczy solo w przelewie, również w mieszance z Brazylią. To taka kawa, która ma sprawiać przyjemność.

Ekwador El Rocio Caturra/Gesha - w kwestii jakości to samo co wyżej, jest super. Dużo delikatnych akcentów: kwiatowość, kremowość, dużo subtelnych i różnorodnych owoców. Nie pamiętam z którego zaparzacza i w który dzień po wypaleniu, ale pokazała nam się taka etiopska bergamotka. Napar nie krzyczy, mieni się różnymi smakami i można dać się uwieść.

W opisie na stronie jest sporo informacji dlaczego tak trudno o ziarna z Ekwadoru i dlaczego rolnicy z tego kraju mają trudniej, niż inni. Mam nadzieję, że będzie ostatecznie zainteresowanie, które przełoży się na zakup (czyt. wsparcie) w kolejnym roku. Jakość tych kaw jest po prostu fantastyczna, są droższe bo inaczej w Ekwadorze nie da rady produkować. Ta nawet nie są mikroloty, cały zbiór danej partii to średnio 100-150kg czyli 2-3 worki. Opisy jakie dostaliśmy można byłoby zawrzeć w 3-4 zdaniach a jest w nich zawarte czyjeś 10-15 lat pracy, CV się tutaj nie rozwija na kilka stron, jest ciężka i wieloletnia mrówcza praca.
 
Omniroast

Uganda Mitapila - kto polubił się z Kolumbią Tabi 2-3 miesiące temu, ten raczej będzie zadowolony z Ugandy. Dużo naturalnej słodyczy jak w Tabi, nuty malin i suszonych owoców (mango?). Nie są identyczne, ale uważam że Uganda może spokojnie czarować w espresso. Daje bez problemu radę z mlekiem w cappuccino, co jest zawsze najlepszym testem "lepkości" dla omniroastu. W przelewie przypomina nam ciemną czekoladę Studenstka, z kwaskowatymi żelkami i finiszem suszonego mango, który dłuuuugo się ciągnie.

Omniroasty znalazły się w osobnym dziale, są teraz 2 i postaram się, żeby takie minimum zostało.

Nowa cascara pochodzi z Rwandy i zaryzykuję stwierdzenie, że jest tak dobra jak poprzednia tylko bardziej złożona. Jak zwykle miód, śliwki, owoce suszone, trochę świeżych cytrusów prosto z originu. Zostawia taki delikatnie kwiatowy finisz, co mnie bardzo pozytywnie w niej zaskakuje. Nie jest kwaśna, raczej wyważona i ciekawa.

Bardzo dużo nowości! Mam nadzieję, że udało się je odpowiednio wyważyć i będą Wam smakować.

----------

Końcówki:
Pink Bourbon przelew 3kg
Burundi Izuba przelew 8kg
Nikaragua Los Milagros przelew 7kg
Kolumbia Villamaria espresso 1kg
Bezka Gwatemala espresso 5kg
Nikaragua Las Brumas espresso 15kg


Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2023, 08:53:12 wysłana przez krystians »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1346 dnia: 12 Maj 2023, 11:17:36 »
Mamy weekendową promocję na wybrane paczki 1kg, zniżki do 15%.

Pozdrawiam :)
Paweł

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1347 dnia: 30 Maj 2023, 10:25:03 »
czerwiec mamy już mocno obstawiony :)

będzie jakaś Gwatemala? ;-)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1348 dnia: 30 Maj 2023, 12:25:50 »
Gwatemala na lipiec, czerwiec wygląda następująco:

espresso:
Chiny banka washed
nowy POP (Peru washed/Mjanma anaerobic/Indie washed)
Kostaryka Hermosa Honey

przelewy:
nowy RARYTAS: Tajlandia Doi Saket KOJI NATURAL
Chiny Ou Yang natural
Chiny Banka washed
Kostaryka Hermosa honey
Burundi Agahore washed

Pozdrawiam,
Paweł

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1349 dnia: 30 Maj 2023, 12:53:47 »
Uuu, daj znać, jak to Koji wleci na sklep, bo zapomnę sprawdzić a jestem mega ciekaw!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi