Autor Wątek: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka  (Przeczytany 18950 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Czerwiec 2023, 12:25:56 »
Napisałeś, że do aniołków nie należysz ;).

Dawid1144

  • Gość
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Czerwiec 2023, 12:30:13 »
Porządne i konkretne informacje 👍

Witam. Konto Tottoro niestety zamknąłem wiele miesięcy temu. Obecnie też się na forum nie udzielam pod nowym nickiem. Za długo by gadać dlaczego. Głównie wynika to z cech mojego charakteru, które biorą górę podczas dyskusji off-topic
Tottoro, nie należy przejmować się komentarzami niektórych WoKowiczów, którzy chcą się dowartościować albo lepiej się poczuć, gdy komuś napiszą brzydką odpowiedź. Ja także parę razy miałem ochotę usunąć aktualne konto, na podłe, niemerytoryczne, tj argumentum ad personam wpisy konkretnych forumowiczów, choć zdaję sobie sprawę, że sam do aniołków się nie zaliczam i niekiedy powinienem trzymać język za zębami. Konkludując, Twoje komentarze miały wartość dodaną, więc jeśli zechcesz aktywnie  powrócić na forum, to nasza kawowa społeczność tylko zyska, także ze względu na Twoją wiedzę nie stricte kawową.

Mnie też drażnił tutaj szereg zachowań. Pomijając już to że niektórzy za absolutnie w 100% przekonani że są nieomylni i cisną każdego kto ma inne poglądy, to zwyczajnie momentami robiło się niekulturalnie. Niedawno Filip Bartelak wspominał że kiedyś na Caffe Prego jak się wypowiedział to ktoś rzucił mu tekst w stylu " te gościu, a Ty się znasz na paleniu kawy w ogóle, co?". Tak to czasami bywa, po napisaniu 100 postów sporo osób czuje się ekspertami, nie bacząc na to kto siedzi po drugiej stronie.

Co do Anity - sporo prawdy wyżej zostało napisane, nie do końca zgodzę się z akcesoriami. Oczywiście na grupę 58 jest tego masa, ale na 57 poza pierścieniem dozującym też da się ogarnąć, są dostępne akcesoria choćby w Konesso, leveler też, sitko precyzyjne u Janusza, nie ma wcale aż tak biedy. Ja pierścień sam sobie dorobiłem, fakt, kupienie go to był problem.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Czerwiec 2023, 12:42:29 »
Napisałeś, że do aniołków nie należysz ;).
No tak, ale nasza wymiana zdań była odnośnie technik sprzedaży.
》tertium non datur《

Offline Wetys043

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Lelit Anita pl042temd
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Luty 2024, 00:47:11 »
Cześć wszystkim.

Kupiłem kilka tygodni temu po mojej wysłużonej Gagii Classic ekspres Lelit Anita pl042temd.

Problem pojawił się jak postanowiłem odkamienić ekspres.

Użyłem uniwersalnego środka z Amazon : niemiecki Uniwersal Entkalker który miał dobre opinie.
 
Powstał duży problem: Zmatowiał mi portafiler oraz jedno sitko oraz spieniacz  - jak to możliwe i co zrobić, by przywrócić dawny blask?

Czy teraz nadaje się to do używania czy tylko pozostaje wymiana? Na co?

Z góry dziękuję za poratowanie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi