Autor Wątek: Lelit Elizabeth - recenzja  (Przeczytany 69981 razy)

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #255 dnia: 25 Grudzień 2021, 13:06:47 »
Stało się dołączyłem do posiadaczy Elżbiety;) jak optymalnie ustawic preinfuzję (czas itd. ) oraz temp. na LCC? Przesiadka z sage barista express (spora różnica na plus).

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #256 dnia: 25 Grudzień 2021, 18:17:13 »
jak optymalnie ustawic preinfuzję (czas itd. ) oraz temp. na LCC? P
Jako punkt wyjścia potraktowałbym wyjściowe, fabryczne parametry. Temperaturę modyfikowałbym "pod kawę". Jeden z przycisków (u mnie nr 2) mam ustawione na 99 sekund i samemu przerywam ekstrakcję.

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #257 dnia: 25 Grudzień 2021, 21:09:25 »
Jak na razie ustawiłem 92 stopnie i korzystałem z 2 przycisku (fabrycznie zaprogramowany) chyba 5s preinfuzha. Pije raczej ciemno palone. Mam wrażenie, że jeszcze kawa jest trochę gorzka... macie jakieś konkretne przepisy? Sam ekspres uważam, za swietny! Bardzo szybko się nagrzewa, portafiltr aż parzy w ręce jak się wszystko dobrze wygrzeje;)

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #258 dnia: 25 Grudzień 2021, 21:11:33 »
Korzystam z sitka z zestawu, moja doza to 18g czy to ok czy za dużo do tego sitka?

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #259 dnia: 26 Grudzień 2021, 12:24:49 »
Spokojnie, opanujesz to. Zwiększ temperaturę do 94 i spróbuj - na pewno poczujesz różnie. Kup ziarna z Gwatemali np. - zobacz czy taka kwasowość Ci odpowiada. I spokojnie, nie nerwowo :) Każdy to przechodził.

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #260 dnia: 01 Styczeń 2022, 17:09:57 »
Akurat teraz wjechała na testy Ariadna:) temperatura około 90 stopni, jest lepiej:) może macie jakieś sprawdzone receptury na ten konkretny blend? Do fabrycznego sitka używacie 18g? Mam wrażenie że Góra ciastka kawowego jest "wypłukana" woda co w barista express mi się nie zdarzalo raczej...

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #261 dnia: 01 Styczeń 2022, 17:14:48 »
Spokojnie, opanujesz to. Zwiększ temperaturę do 94 i spróbuj - na pewno poczujesz różnie. Kup ziarna z Gwatemali np. - zobacz czy taka kwasowość Ci odpowiada. I spokojnie, nie nerwowo :) Każdy to przechodził.

Kolega pije kawy ciemnopalone, to raczej 90-92 stopnie nie 94.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #262 dnia: 08 Styczeń 2022, 00:47:41 »
Czy jeśli wyłączy się boiler parowy "skrótem" (3sek "-") to potem po wyłączeniu i ponownym włączeniu ekspresu ta czynność jest zapamiętana, czy się resetuje? Boiler parowy działa czy trzeba go włączyć?

Offline michal87

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #263 dnia: 09 Luty 2022, 16:39:36 »
Moja Elzbieta niedomaga. Najczęściej przy pierwszym uruchomieniu po jakiś 2 sekundach uruchamia pompę i nie zatrzymuje się. Dopiero kilkukrotne wyłączenie/włączenie powoduje że ekspres jednak dostrzega że jest woda w zbiorniku. Wymieniałem już element odpowiedzialny za sprawdzenie poziomu wody w zbiorniku parowym ale niestety to nie rozwiązało problemu. Macie może pomysł co może powodować problem?

Druga ciekawoska z ekspresem to na ślepym sitku mam 10 bar. Natomiast jak włoże kawę to ciśnienie na początku ekstrakcji skacze do 12 bar i powoli sie obniża. Czy to jest normalne?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc  :) Od razu powiem że ekspres odkamieniam średnio raz na 3-4 miesiące zgodnie z instrukcja od Lelit plus 1 raz na tydzień robiony backflash z cafiza

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #264 dnia: 09 Luty 2022, 17:02:52 »
. Najczęściej przy pierwszym uruchomieniu po jakiś 2 sekundach uruchamia pompę i nie zatrzymuje się. Dopiero kilkukrotne wyłączenie/włączenie powoduje że ekspres jednak dostrzega że jest woda w zbiorniku. Wymieniałem już element odpowiedzialny za sprawdzenie poziomu wody w zbiorniku parowym ale niestety to nie rozwiązało problemu. Macie może pomysł co może powodować problem?
Zdarza się tak jeśli woda jest zbyt miękka lub robiona wg receptury z wody destylowanej/demineralizowanej. Nalej na próbę Żywiecki Kryształ, opróżnij bojlery (używając wylewkę wrzątku aż do odcięcia) i zobacz jak ekspres zareaguje.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #265 dnia: 11 Czerwiec 2022, 23:42:52 »
Wiem, że gdzieś o tym skansen pisał,  ale nie mogę teraz znaleźć. Jaki środek chemiczny jest dobry do czyszczenia stali szczotkowanie, takiej jak u Elizabeth?

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #266 dnia: 12 Czerwiec 2022, 00:14:03 »
Nie zmieniłem zdania  :taktak: Chwalę sobie nie tylko jego działanie ale i zapach.

ekspres od czasu do czasu przecieram środkiem Weiman Stainless Steel-tak przetarty ekspres długo się potem nie "palcuje"...

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #267 dnia: 12 Czerwiec 2022, 20:35:50 »
Nie zmieniłem zdania  :taktak: Chwalę sobie nie tylko jego działanie ale i zapach.

ekspres od czasu do czasu przecieram środkiem Weiman Stainless Steel-tak przetarty ekspres długo się potem nie "palcuje"...

Dziękuję bardzo, już kupione😉

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #268 dnia: 13 Czerwiec 2022, 13:29:20 »
Jak na razie ustawiłem 92 stopnie i korzystałem z 2 przycisku (fabrycznie zaprogramowany) chyba 5s preinfuzha. Pije raczej ciemno palone. Mam wrażenie, że jeszcze kawa jest trochę gorzka... macie jakieś konkretne przepisy? Sam ekspres uważam, za swietny! Bardzo szybko się nagrzewa, portafiltr aż parzy w ręce jak się wszystko dobrze wygrzeje;)

Rekomenduję temp 90 stopni przy ciemnopalonych kawach. Wypróbuj, poczujesz różnicę.  kawka
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #269 dnia: 25 Wrzesień 2022, 21:55:11 »
Dzisiaj  przeprowadziłem odkamienianie mojej Elizabeth płynem Puly descaler. W momencie jak już przeprowadzałem płukanie zauważyłem, że woda spływa z drobnymi  cząstkami jakby żelaza czy coś w tym rodzaju :mhh: Czy ktoś z forumowiczów zauważył coś podobnego i czy to jest normalne ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi