Autor Wątek: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014  (Przeczytany 16803 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Kwiecień 2014, 21:34:25 »
A, byłbym zapomniał, genialny plakat (bilbord to nie jest, nie wiem jak się to nazywa) akcesoriów szybo-młynko-tygiel-czad :))

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Kwiecień 2014, 22:19:15 »
@donkiszot, cieszę się że podobały się roll-up'y :)

Zdjęcia z krakowskiego Coffee Festu (dzięki Kawopijcy.blogspot.com) znajdują się tutaj: >> klik <<
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Kwiecień 2014, 20:21:57 »
A skoro już po mistrzostwach krajowych i przygotowania do mistrzostw świata pewnie już ruszyły: robimy jakąś zbiórkę na kawę/mleko dla Agi?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Kwiecień 2014, 11:42:00 »
Pod prośbą o zdjęcia i relacje, na FB pojawił się komentarz. Piotr Cymorek napisał:

Cytuj (zaznaczone)
czuję się jak uczeń wywołany do tablicy, odpowiadam-na zawodach byłem w piątek tj.na latte art, miło spędziłem czas oglądając zmagania młodych ludzi, gaworząc przy barze na tematy kawy, kosztując wspaniałych ciast byłem bardzo zadowolony, ale i to ale chodzi za mną cały czas. Były to Mistrzostwa Polski więc poziom i ranga zawodów wysoka, ale brakowało mi ze strony zawodników poszanowania, takiego szacunku do miejsca i wydarzenia. Wyobrażałem sobie stroje raczej klasyczne baristy czy barmana bo kawa którą dotykamy, z którą obcujemy wymaga troszkę dostojeństwa i szacunku. Gdy zobaczyłem zawodnika w szerokich spodniach z otwartą butelką piwa w kieszeni lekko zblazowanego po zapewne udanym wieczorze zrobiło mi się przykro i smutno. Wiem młodość ma swoje przywileje, ale może nie w tym miejscu i czasie. Dobrze, że taki obraz nie dotyczył wszystkich uczestników i to jest promyk nadziei, że będzie lepiej, a może już za stary jestem i nie ogarniam tego. W sobotę na coffee in good spirits było ok fajnie ubrani zupełnie inny odbiór. Pozdrawiam

A więc nadal starcie świata zewnętrznego z wewnętrznym światem kawowym wywołuje dysonans.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Kwiecień 2014, 11:57:43 »
ale jakie starcie? przesadzasz.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Kwiecień 2014, 12:11:08 »
Chodzi mi o wyobrażenie przeciętnego klienta o Mistrzostwach Polski Baristów, o zawodach najlepszych z najlepszych, o randze i prestiżu zawodów. Też miałem takie spostrzeżenia rok temu. Teraz więcej rozumiem i wiem więcej na temat tego jak to wygląda, dlatego przestaje mnie to dziwić, przestaję zwracać na to uwagę, przestaję to oceniać.
Jednak, jeśli wrócimy do tematu popularyzacji kawy poprzez tego typu imprezy, to jest to nadal ważny aspekt i nie widzę tu przesady. Po prostu oczekiwania klientów są restauratorskie, a dziś świat kawowy to grupa kumpli z podwórka. W większości dobrych kawiarni (tych z dobrą kawą) usłyszysz Cześć, siema, co tam?, zamiast Dzień dobry, proszę bardzo.
CiGS silnie łączy się z barmaństwem, a to ma głębsze korzenie kulturowe, dlatego też tam zawodnicy w muchach, elegancko. Do tego prezentacja, stres też podnoszą powagę. Chciałbym aby barista na co dzień był równie poważny, profesjonalny i oficjalny w tym co robi. Oczywiście jest i miejsce na kumpelskie lokale i luźne kawiarenki.

Może po prostu dobra kawa nie trafiła jeszcze na salony i musi się ukrywać w swojej niszy?


Edycja:
A może dobrze, że jest jak jest, tylko trzeba chwili aby zrozumieć, że tak jest?
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2014, 12:14:35 wysłana przez donkiszot »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Kwiecień 2014, 13:13:48 »
Donkiszocie, też mam podobne refleksje. Krótko mówiąc: nie cierpię pustego hipsterstwa. Naprawdę nie rozumiem, jaki sens ma partycypacja w Mistrzostwach Baristów... w podartych, wymiętych łachmanach. Wystarczy spojrzeć na ostatniego WBC, Peta Licatę, jaki przystojny jest i zawsze schludnie ubrany :).
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2014, 13:40:40 wysłana przez Antonio »

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Kwiecień 2014, 15:58:15 »
Ja wam napiszę że mi to w sumie obojętne, nie szata zdobi człowieka a kulturę wynosi się z domu.
Nie wyobrażam sobie pewnej Pani w eleganckiej koszuli z apaszką :) :) :)

Gdybym ja starował, ubrałbym się:
- tak jak lubię i jak jest mi wygodnie
- odpowiednio do sytuacji, rangi wydarzenia

Jak czytam że ktoś wypowiada się źle o całych Mistrzostwach bo jedno do drugich mówią "cześć, siema" to mi ręce opadają.
Może wprowadźmy wtedy obowiązek zwracania się do siebie per Pan? To nic że np. z jednym lub drugim jestem prywatnie blisko zaprzyjaźniony itp. nie ma przecież znaczenia.

Ale żeby nie było, to mi także kilka rzeczy się nie podobało, napisałem o tym organizatorom bo uważam że w taki sposób się takie rzeczy powinno wyjaśniać, a nie anonimowo wylewać gdzieś żale.
- Nie podobał mi się brak informacji co gdzie i kiedy? gdzieś tam były porozwieszane kartki A4 ale to niepoważne jak na taką imprezę.
- Nie podobał mi się mega poślizg czasowy, nie wiem czemu ale u nas to już jest standard. Przecież zawodnicy się stresują, widownia czeka na występ "tego kogoś" itp. ... a jeśli poślizg już jest to powinna być uaktualniana lista startujących z podanym aktualnym czasem startu.
- Brakowało bardzo mocno 2 LCD w których publiczność mogłaby oglądać to co dzieje się "na stole" - latte art oglądałem na live stream, siedząc 5 metrów od startujących zawodników :(
- szkoda że jak zwykle było tak mało ludzi z zewnątrz.


www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Kwiecień 2014, 17:45:28 »
Jaki to zaraz problem, że ktoś na cokolwiek się skrzywi... ;) Przecież zacytowana przez Donkiszota wypowiedź nie jest negacją całej imprezy, a jedynie uczestników. Myślę, że szata powinna być jednak przyzwoita, stosowna do zawodu i pracy... Chyba, że latte art itp. uprawia się dla jaj w wąskim gronie przyjaciół ;).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Kwiecień 2014, 20:09:55 »
To, że moja wypowiedź miała nieco inny wydźwięk to raz, a dwa, pisałem, że się już przyzwyczaiłem. Miałem na to rok ;) Przeczytałem dziś powyższą wypowiedź i zauważyłem tylko, że nadal dla ludzi z zewnątrz to tak wygląda.

A teraz, zupełnie nie wiem czemu odpowiem:
[...]
- Nie podobał mi się brak informacji co gdzie i kiedy? gdzieś tam były porozwieszane kartki A4 ale to niepoważne jak na taką imprezę.
- Nie podobał mi się mega poślizg czasowy, nie wiem czemu ale u nas to już jest standard. Przecież zawodnicy się stresują, widownia czeka na występ "tego kogoś" itp. ... a jeśli poślizg już jest to powinna być uaktualniana lista startujących z podanym aktualnym czasem startu.
- Brakowało bardzo mocno 2 LCD w których publiczność mogłaby oglądać to co dzieje się "na stole" - latte art oglądałem na live stream, siedząc 5 metrów od startujących zawodników :(
[...]
Informacja pisana rzeczywiście kulała, ale słowną Krzysiek ogarnął moim zdaniem wzorowo. Informował przy każdej okazji co gdzie i kiedy.

Poślizg, raz był wynikiem rozpisania wszystkiego na styk, a dwa, i co ważniejsze, były problemy techniczne, nieprzewidziane i to one weszły w czas zawodnikom. Ociągania się nie zauważyłem. Czy 2 godziny to dużo na takiej 12-godzinnej imprezie (w zasadzie to 3 kolejnych imprezach, bo 3 finały były 3 dnia) to już pozostawiam indywidualnej ocenie. Słowna informacja co za ile się zdarzy była na bieżąco podawana, można było sobie dodać czas względem wstępnego grafiku.

Fakt, monitory byłyby super gdzieś na sali, ale balkon nad sceną spisał się nie gorzej niż monitory rok temu nad scenami.


Oczywiście, że lepiej byłoby gdyby tak nie było, gdyby wszystko było super, ale moim zdaniem było znacznie lepiej niż rok temu. Jest progres :brawa: ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2014, 20:12:32 wysłana przez donkiszot »

Offline piotr Mężczyzna

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: V60, Kalita, Aeropres, Bialetti Brikka, Sama Export, La Cimbali m21
  • Młynek: Dienes, Concept KM5120, Mazzer S.J
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Kwiecień 2014, 20:15:02 »
Cześć, został tu przytoczony mój wpis na fb o Mistrzostwach Polski, więc jeszcze raz krótko jestem jednym z was koledzy próbuję robić dobre rzeczy staram się parzyć dobrą kawę, nie wszystko zależne jest od nas samych ale to co możemy zrobić róbmy profesjonalnie. Miałem tylko uwagę do niektórych uczestników,że może zbyt na luzie podeszli do zawodów, owszem na Proinfuzji czy innych warsztatach jak najbardziej luz i zabawa, jednak wydaje mi się że to wydarzenie powinno mieć bardziej elegancką oprawę. Telewizory, czy ekrany jak najbardziej byłyby na miejscu.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Kwiecień 2014, 20:19:53 »
Jaki ten świat mały :))

Offline piotr Mężczyzna

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: V60, Kalita, Aeropres, Bialetti Brikka, Sama Export, La Cimbali m21
  • Młynek: Dienes, Concept KM5120, Mazzer S.J
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Kwiecień 2014, 20:26:17 »
to co napisał Antonio nie było z mojej strony negacji całej imprezy a tylko bardzo nielicznych jej uczestników, których niestety zobaczyłem i to mi się nie podobało. Więcej takich imprez czy pokazów i dobra kawa dotrze też na salony

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Kwiecień 2014, 22:45:35 »
Cytat: donkiszot
Informacja pisana rzeczywiście kulała, ale słowną Krzysiek ogarnął moim zdaniem wzorowo. Informował przy każdej okazji co gdzie i kiedy.
Krzysiek ogarniał konferansjerkę tradycyjnie już wzorcowo, ale ludzie którzy przychodzili z zewnątrz, a nie stali w pierwszej linii przed występującymi, słabo słyszeli w całym gwarze to co było mówione. Stałem sporą część czasu z tyłu .... i słyszałem komentarze :)

Cytat: donkiszot
Słowna informacja co za ile się zdarzy była na bieżąco podawana, można było sobie dodać czas względem wstępnego grafiku.
ranga tego typu imprezy nie powinna polegać na dodawaniu sobie czasu do czegoś wywieszonego w 3 punktach i wydrukowanych na A4. I znowu pojawia się LCD - powinien być wyświetlacz, i wtedy można podawać dokładnie czas ... jak na przystankach np. tramwajowych :)

Cytat: donkiszot
balkon nad sceną spisał się nie gorzej niż monitory rok temu nad scenami..
żartujesz, prawda?
Na balkonie przy barierce "koczowały" cały czas te same osoby ... maksymalnie zmieściło się nie więcej niż 15 osób które mogły dobrze widzieć.


Cytat: donkiszot
było znacznie lepiej niż rok temu. Jest progres :brawa: ;)
całkowicie się z Tobą zgadzam. Było naprawdę fajnie i miło ;) W ostatnich kilku latach naprawdę poszliśmy do przodu ... m.in Mistrzostwami (chociaż już bez tak dużych pieniędzy jak jeszcze 3 lata temu), proinfuzją, mlecznym dżemem itp. ... Dzieje się i dobrze. Ale i tak cały czas są osoby które tylko narzekają, ciągle narzekają, na wszystko ....

A Jeśli ktoś chce zobaczyć jak można zorganizować naprawdę fajny i sprawnie zorganizowany CoffeeFest to powinien pojechać do Bratysławy.
>> Strona www <<
>> profil FB <<
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffee Fest; Coffee in Good Spirits; Latte Art; Cuptasting -- Kraków 2014
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Kwiecień 2014, 23:28:42 »
[...]I znowu pojawia się LCD - powinien być wyświetlacz, i wtedy można podawać dokładnie czas ... jak na przystankach np. tramwajowych :)
Obawiam się, że taka informacja na LCD to nieco trudniejsze zagadnienie, niż puszczenie wizji na ekran. Co nie zmienia faktu, że gdyby była, to byłaby przydatna.

Cytuj (zaznaczone)
żartujesz, prawda?[...]
Nie żartuję, rok temu tak samo było z ekranami. Były bezpośrednio nad sceną, stojąc dalej niż te 15 osób nie było nic na nich widać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi