Autor Wątek: Katowice i okolice  (Przeczytany 41354 razy)

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #75 dnia: 17 Kwiecień 2023, 21:08:04 »
W Katowicach bez wątpienia jest większy wybór. W Kafo byłem dawno temu i wtedy espresso z kawy Gardelli Uganda było doskonałe. Nie wiedziałem wtedy, że to taka droga kawa, także piłem bez uprzedzeń, ale do tej pory pamietam ta filiżankę i śliwkowo czekoladowe nuty.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #76 dnia: 18 Kwiecień 2023, 23:30:24 »
(Kafo )powinno być lepiej jak z automatu ale kto ich wie , dwa razy piłem w przelocie kiedyś- straszny kopciuch :))prawie jak w Starbucks.

Kafo i tyle.
Niestety @rollo45 miał rację.  Poprosiłem podwójne espresso i jak zwykle zacząłem obserwować poczynania, tym razem baristki: zważyła npf z sitkiem, pomyślałem nie będzie żle, namieliła kawki, postawiła filiżankę na wadze i strzeliły od razu trzy pokaźne strumienie do filiżanki. Ekstrakcja była za krótka, a powód jej zakończenia to waga, ratio, w konsekwencji finał espresso 👎 w porównaniu z tym, co piłem z rana u siebie. Sprzęt w kawiarni niezły, ale dziewczyna musi się jeszcze podszkolić. Co ciekawe ruch w kawiarni był spory. Widocznie słabe espresso nie jest przeszkodą albo klienci nie są wymagający, albo piją mleczne, bo podczas mojej bytności, nikt poza mną nie zamówił espresso, tylko mleczne.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2023, 23:43:46 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Kwiecień 2023, 00:08:57 »
O rany, używają tam npf?

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Kwiecień 2023, 08:45:03 »
w mojej opinii i kawę maja średnia także plus słabi bariści=wynik jak powyżej ,80% sprzedaży kawy w Polsce to kawy mleczne a jak wiemy mleku dużo ukryje ale tu również świadomość klienta jak kawa na mleku mogłaby smakować jest znikoma wiec koło się zamyka:)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Kwiecień 2023, 23:52:49 »
Moim zdaniem mała tu wina baristki tylko szefostwa. Jakby na dzien dobry nowemu bariscie wyraźnie powiedzieć/napisać „shoty poniżej 23 sekund/powyzej 35 sekund/z najmniejszymi oznakami kanalowania maja miejsce tylko w zlewie” to nie byłoby takich wybryków. A że rządzi pieniądz, a nie pasja to takie są rezultaty
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #80 dnia: 20 Kwiecień 2023, 08:10:31 »
Moim zdaniem mała tu wina baristki tylko szefostwa. Jakby na dzien dobry nowemu bariscie wyraźnie powiedzieć/napisać „shoty poniżej 23 sekund/powyzej 35 sekund/z najmniejszymi oznakami kanalowania maja miejsce tylko w zlewie” to nie byłoby takich wybryków. A że rządzi pieniądz, a nie pasja to takie są rezultaty
Na to wychodzi czytając komentarze konsumentów kawiarni z tych negatywnych i lekceważące odpowiedzi na nie ze strony właścicieli czy kierownictwa.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #81 dnia: 20 Kwiecień 2023, 09:40:07 »
Czy tu rządzi pieniądz a nie pasja? Trochę nie fair takie podsumowanie. Espresso jest może dyskusyjną sprawą ale reszta to już takie tam pieprzenie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #82 dnia: 20 Kwiecień 2023, 17:30:47 »
Espresso jest może dyskusyjną sprawą
Znaczy, uważasz że było poprawne i tylko mnie się tak zdawało po tym, jak opisałem proces przygotowania?
ale reszta to już takie tam pieprzenie.
Co masz na myśli?
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2023, 17:38:20 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #83 dnia: 20 Kwiecień 2023, 17:56:40 »
Skąd mam wiedzieć czy Twoje espresso w Kafo było poprawne? Wiem, że moje wizyty tam były bardzo udane i sympatyczne. Doceniam wkład pracy i zaangażowanie właścicieli, ale może dlatego, że znamy się od wielu lat. Doświadczenia z kawą zawsze są dla mnie wartością i zawsze coś ciekawego tam zastałem. Wyciąganie zbyt daleko idących wniosków jak ten Szczympka wydaje mi się niestosowne -- skoro masz jakieś konstruktywne uwagi, to napisz wprost do Pawła.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #84 dnia: 20 Kwiecień 2023, 18:03:00 »
Wiem, że moje wizyty tam były bardzo udane i sympatyczne.
Pewnie Tobie zrobili espresso jak należy, tylko ja miałem pecha.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #85 dnia: 20 Kwiecień 2023, 18:04:41 »
Nie, niekoniecznie było w moim typie, ale już na ręce tam nikomu nie patrzyłem ;). Generalnie ciężko jest z espresso, sam wiesz: co człowiek, to inny wzorzec espresso.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #86 dnia: 20 Kwiecień 2023, 18:13:14 »
Generalnie ciężko jest z espresso, sam wiesz: co człowiek, to inny wzorzec espresso.
Andy, jeśli ekstrakcja jest krótka i ma kanały, to nie jest wzorcem espresso, co napisałem parę komentarzy wcześniej i jak nadmienił @Szczympek coś takiego powinno wylądować w zlewie albo z wyrachowania dla niczego nie przeczuwających amatorów mlecznych kawowych napojów.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #87 dnia: 20 Kwiecień 2023, 18:16:14 »
Nie porozmawiałeś o tym? Wystarczyło chyba zagadać i poprosić o poprawne espresso?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #88 dnia: 20 Kwiecień 2023, 19:07:08 »
Nie porozmawiałeś o tym? Wystarczyło chyba zagadać i poprosić o poprawne espresso?
Zwykle tak robię, ale nie proszę o drugie espreso, tylko dosadnie wyrażam opinię o tym pierwszym. W tym przypadku nie było czasu, bo miałem napięty grafik, gdyż to był wyjazd służbowy.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2023, 19:16:53 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Katowice i okolice
« Odpowiedź #89 dnia: 20 Kwiecień 2023, 19:17:33 »
Tam jest kiepsko moim zdaniem ,chociaż pracownicy i właściciele są przekonani o swojej wyjątkowości :):

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi