Autor Wątek: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy  (Przeczytany 20949 razy)

Offline Remogiusz

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« dnia: 30 Wrzesień 2018, 21:20:00 »
Witajcie!
Dziś nie o kawie, maszynach czy wodzie ale o sprzątaniu;-)
Halo! Czy ktoś tu sprząta?  [emoji12]
Zastanawiam się nad zakupem akumulatorowego odkurzacza i znalazłem kilka modeli, które mnie interesują. Może ktoś ma, ktoś zna- z góry dzięki za pomoc w wyborze!

1. Bosch BCS1TOP- trochę znam bo się nim bawiłem i był ok. Do tego mam wiertareczkę z tym samym akumulatorem to dodatkowy atut

2. Dyson V8- na plus jakość plastików i do re opinie w necie ale jak z użytkowaniem? Chyba tam trzeba trzymać przycisk cały czas żeby pracował. To wygodne?

3. Electronic Ergorapido EER7ALLERGY- fajne akcesoria w zestawie no i cena niższa

4. Philips FC6904- tutaj widzę co ma i jak wygląda. Ale jak się sprawuje?

Raczej marek jak Bisell/Hyundai/Morphy Richards nie biorę pod uwagę bo nie mają ani serwisów porządnych ani akcesoriów dokupić się nie da przez producenta...

Może jeszcze jakieś pomysły? Z góry dzięki:-)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2018, 21:33:31 »
Jeżeli nie piszesz tego jako ukrytej formy reklamy (a mam nadzieję, że nie) to powiem, Ci, że sam rozważałem zakup jakiegoś odkurzacza na akumulator i tak samo, pierwsze co, to odrzuciłem te tanie noname, bo balem się, że pomimo tego, iż pewnie będą wciągać, to będą też wypluwać zbyt dużo pyłu - będzie do typowy zakurzacz a nie odkurzacz :) Myślałem o jakimś boschu za około 500 zł, ale pani w sklepie RTV/AGD (ten nie dla idiotów) powiedziała, że nie poleca tych wynalazków... zwykły odkurzacz jest lepszy pod każdym względem oprócz mobilności. Sama moc tych odkurzaczy mówi za siebie... No i w końcu nie kupiłem, mam duży, tak zwany warsztatowy w domu i nie narzekam... Ale może ktoś ma i używa, i nie narzeka. Ja jeszcze później sprawdzałem w innym sklepie i zbyt mocno to one nie wciągają... Mają specjalne szczotki, które pomagają w sprzątaniu - wirują i wrzucają paprochy w szczelinę ssącą, ale jakoś się nie przekonałem.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrzesień 2018, 21:35:17 »
Moi rodzice mają Dysona. Chwalą sobie wygodę (choć najlżejszy nie jest), czas pracy na jednym ładowaniu to około 50 minut. Jest do niego fajna ładowarka ma ścianę. Nic nie wspominali o kłopocie z trzymaniem przycisku. Ja osobiście jestem fanem odkurzacza robota - tradycyjny wyciągam przy tym bardzo sporadycznie.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień 2018, 22:02:09 »
Z odkurzaczy które w ogóle są w stanie sensownie 'wsysać' to tylko od 2000W wzwyż sprzed kretyńskich ograniczeń UE. Mam 3 Philipsy Performery FC 9710 jako zapas na najbliższe 100 lat (jeden z nich służy w nanopalarni jako 'wyciąg') i nie widzę alternatyw...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrzesień 2018, 22:21:07 »
Odkurzacze warsztatowe nie są chyba ograniczone tą bzdurą dyrektywą.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Remogiusz

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrzesień 2018, 22:21:24 »
Workowy mam 700 W też BOSCH BGL45500 (klasy 4xA)- w porównaniu z Performerem (którego miałem wczesniej) nie widzę różnicy-i głośność i jakość sprzątania podobna. 
Ale chcę drugi, taki "na szybko, bez kabla" i tu już doświadczeń domowych nie mam ;-)

Offline Remogiusz

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Wrzesień 2018, 22:30:03 »
Jeżeli nie piszesz tego jako ukrytej formy reklamy (a mam nadzieję, że nie) to powiem, Ci, że sam rozważałem zakup jakiegoś odkurzacza na akumulator i tak samo, pierwsze co, to odrzuciłem te tanie noname, bo balem się, że pomimo tego, iż pewnie będą wciągać, to będą też wypluwać zbyt dużo pyłu - będzie do typowy zakurzacz a nie odkurzacz :) Myślałem o jakimś boschu za około 500 zł, ale pani w sklepie RTV/AGD (ten nie dla idiotów) powiedziała, że nie poleca tych wynalazków... zwykły odkurzacz jest lepszy pod każdym względem oprócz mobilności. Sama moc tych odkurzaczy mówi za siebie... No i w końcu nie kupiłem, mam duży, tak zwany warsztatowy w domu i nie narzekam... Ale może ktoś ma i używa, i nie narzeka. Ja jeszcze później sprawdzałem w innym sklepie i zbyt mocno to one nie wciągają... Mają specjalne szczotki, które pomagają w sprzątaniu - wirują i wrzucają paprochy w szczelinę ssącą, ale jakoś się nie przekonałem.

A co miałbym reklamować? Boscha znam więc chcę się dowiedzieć od innych czy używają innych tego typu sprzętów. Przejrzałem już sporo filmów w internetach, porównań i innych wypocin ale jakieś polecenia od forumowiczów są zawsze cenne. Chodzi mi o odkurzacz nie "normalny" tylko taki na szybko. Wciągnąć resztki kawy z mielenia , okruszki z kuchni A przy okazji jak coś się wyspie to w ciągu 5 sek można toto wyciągnąć i posprzątać. Ot i cała historyja :-)
Szczególnie interesuje mnie Dyson bo widziałem, że materiały ok ale jak z żywotnoscią?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Wrzesień 2018, 22:48:53 »
To kup coś na zasilanie sieciowe,lepiej,skuteczniej i nie trzeba ładować.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Wrzesień 2018, 23:18:03 »
Na takie rzeczy to raczej najtańsze co znajdziesz wystarczy...

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Wrzesień 2018, 23:36:46 »
Chodzi mi o odkurzacz nie "normalny" tylko taki na szybko. Wciągnąć resztki kawy z mielenia , okruszki z kuchni A przy okazji jak coś się wyspie to w ciągu 5 sek można toto wyciągnąć i posprzątać. Ot i cała historyja :-)

Do takich celów mam taki malutki ręczny odkurzacz za 100 kilka złotych. Jest miniaturowy, odpalam w 5 sekund. Ma relatywnie małą moc i baterii wystarcza na 10 minut. Ale swoje zadanie spełnia. Kupiłem marki Hoover.

Offline Remogiusz

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Wrzesień 2018, 23:42:41 »
Ale to taka sama rączka, tak? Ja jednak chciałbym posprzątać trochę większą powierzchnię- ktoś kto ma roczne dziecko wie, że z jednej bułki może być brudny cały pokój ^^

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Październik 2018, 00:17:44 »
Oj dziadki, a czemu nie trzepiecie na trzepakach? :) Wtedy żadne dyrektywy was nie obejmą...

Ja polecam Dyson-a. Po pierwszym razie zrozumiecie, że wszystkie workowe odkurzacze do szajs straszny.

Mam DC29, DC24 i V8 na baterie.  Nie będę się rozpisywał o magicznej technologii ten marki. Są to najlepiej zaprojektowane i wykonane urządzenia na rynku.

Jak kupowałem V8 miałem obawy, jak pewnie większość z was. Że słaba moc, że baterie, że rachityczne.
1. Moc nie jest potrzebna większa. Wszystko opiera się o turbo szczotkę. To ona robi 80% roboty. Wszystko jest tak spasowane, aby mieć jak najmniejsze straty podciśnienia. Na pierwszym biegu, skuteczność odkurzania jest na poziomie DC24, robiłem bezpośrednie porównania. Na "Turbo" podczas odkurzania dywanu trzeba się zaprzeć dwoma rękami, aby móc przesuwać szczotkę.
2. Bateria starcza u mnie, na odkurzenie 120m/kw. 40% dywany, 60% gładkie powierzchnie. Mam w domu leciwego spaniela myśliwskiego, który ma kłaki jak szczecinę końską. Muszę odkurzać codziennie i codziennie cały pojemnik jest pełen. Dodatkowo coś w kuchni się rozsypie, a to robię testy z kawą i się posypie. Wygodny i skuteczny.
3. Wcześniejsze wersje były pancerne. DC29 przeżył kilka remontów i 6 lat bez napraw. Raz do roku go rozkręcałem i wszystkie plastikowe elementy filtra, cyklonu wkładałem do zmywarki. DC24 kupiłem używany i przez kilka lat pracował w firmie sprzątającej. Bez napraw po kilka godzin dziennie. V8 wytrzymuje użytkowanie przez moją drugą połowę, co nie jest łatwe. Dotychczas raz go myłem, ponieważ znacznie dokładniej odkurza roztocza i drobne frakcje, przez co cyklon znacznie szybciej się brudzi. Jedyne z czym sobie nie radzi, to kamienie od fi5mm wzwyż.


Offline Remogiusz

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Październik 2018, 00:55:47 »
Ooo! O toto mi chodziło właśnie. No to mam zdecydowanie mniejsze obawy. Dyson już długo na rynku, widać, że się sprawdza... ciekaw jestem tego Boscha i electeoluxa jeszcze bo rozwiązanie podobne, zasada działania identyczna... hmmm... jeszcze się porozglądam po sklepach w tygodniu jak będzie czas i dam znaksygnał ;-)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Październik 2018, 08:31:17 »
Nie histeryzujcie z dyrektywami, w zeszłym roku zamieniłem chyba z 7-8 letniego potwora 2200W czy 2400W, nie pamiętam, na o połowę mniejszą zabawkę 600W i ostatnie czego mu brakuje to siły ssania, może i jest nieco słabszy od tamtego potwora, ale to jest regres na poziomie gdybania że chyba tak jest, bo w normalnym użytkowaniu niezauważam a pobór prądu jest 4x mniejszy, nie trochę oszczędniejszy a 4 razy mniej!

Dotarliśmy do czasów, kiedy inżynieria jest złem bo przynosi koszty a marketing dobrem bo przynosi zyski tylko ja wolę liczyć zyski osobiste i społeczne.

A co do akumulatorowych ręczniaków, to no już ponad 4 lat temu kupiłem Zelmera Cito, taki brązowy :) właśnie z turbo szczotką ale odpinany od niej i jest to naprawdę przydatne narzędzie. Przy małym dziecku zaczęło mi bardzo przeszkadzać, że kot wygrzebuje trochę żwiru na zewnątrz kuwety, próbowałem jakiś szczotek obrotowych i innych wynalazków ala mango, jeden nawet działał ale się połamał i rozpadł raz dwa. Odkurzacz stojący w rogu rozwiązał problem idealnie a z czasem najwięcej służy do zbierania resztek jedzenia i okruszków bo dzieciach.
Nie powiem że ten Zelmer jest dobry, bo jest głośny i to dość głośny, słabo ciągnie i krótko trzyma na baterii, ale z drugiej strony trzyma na podobnym poziomie od paru lat a ciorany jest nonstop, zakup był nieco z impulsu bez badania rynku ale jestem z niego zadowolony, nieco po mnie kolega przy okazji wizyty się zainteresował, przejrzał i kupił chyba Electroluxa, był mocniejszy i cichszy, ale był, bo już go nie ma, a w moim się jeszcze nic nie zepsuło ani nie ułamało. Jako uzupełnienie normalnego odkurzacza pewnie kupił bym jeszcze raz, jako zastąpienie już nie. Miałem okazję używać troche tego aku-dysona i o ile mocą faktycznie zaskakuje to dalej nie jest to dla mnie zastępstwo za duży odkurzacz, który poza dalej większą mocą, przy odkurzaniu powierzchni wekszej niż "pół pokoju" jest wbrew pozorom szybszy i wygodniejszy

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Odkurzacz pionowy- akumulatorowy
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Kwiecień 2019, 22:38:24 »
Odkopię temat. Zastanawiam się pomiędzy dysonem a xiaomi, który jest jednak tańszy.
Nie mam żadnych produktów Xiaomi, ale opinie krążą raczej dobre, z drugiej strony dyson cenę ma wysoką, ale też na rynku chwilę działa.
Wszelkie opinie miłe widziane.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi