Autor Wątek: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą  (Przeczytany 54759 razy)

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Luty 2014, 22:50:52 »
Maro: dzięki zraziłem się. One są dostępne w sklepach i nie są drogie. Miałem kiedyś takie plastikowe i były znacznie lepsze. Plastik był giętki, bo te nowsze to chyba są sztywniejsze (anty-abs), po upadku pękają. Te słoiki (szklane) może są zbyt sztywne i przez to mniej podatne na zassanie z uszczelką?
Może ich przetestuję lekko zwilżając brzegi wodą.

Teraz używam małych słoiczków z uszczelką silikonowaną, miękką. Ciężko się je odkręca, ale dobrze trzymają. Dzielę sobie kawę na kilka części i tak zużywam.

-----------------

Zajrzę też kiedyś do Tesco w poszukiwaniu tych torebek, może coś z tego wyjdzie.
Szukałem torebek z wentylem, ale te z kolei sprzedaje się hurtem, nie na sztuki.
Gdyby zawinąć je kilka razy i zablokować klipem może coś by to dało.

Niektórzy palą tutaj kawę sami, jak wy odgazowujecie swoje produkty, bo to już podobne do przechowywania kupowanej.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Luty 2014, 10:50:37 »
Oto idea na kącik kawowy

Mi podoba się bardzo odbijak do fusów :)

I ten wielgachny dzban na mleko :)
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2014, 10:53:02 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Luty 2014, 19:44:10 »
W Tesco można kupić foliowe woreczki z suwakiem. Pojemność 2 lub 3 litry, 20 sztuk kosztuje chyba 6 zł. Woreczki nie są jakieś super hermetyczne, ale dosyć szczelne, po zasunięciu suwaka. Można w nich przechowywać otwarte paczuszki z kawą. Szałowo się nie prezentują, ale spełniają swoją rolę.

W jaki sposób używasz tych woreczków. Czy ten suwak zdejmujesz z torebki, czy pozostawiasz go przy pozycji "zamknięte"?

Kupiłem dzisiaj te woreczki i jestem zawiedziony. Suwak pozostawiony na torebce powoduje, że punktowo torebka nie jest zamknięta. Jego konstrukcja rozchyla zapięcie i tam traci hermetyczność. Już zwykły słoik jest chyba lepszy. Ale bajer fajny. Może się do czegoś przyda, na spinacze. ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Luty 2014, 20:46:14 »
Suwak jest do suwania, a nie do ściągania z torebki. Operujesz nim tak samo, jak rozporkiem w spodniach. W jedną stronę zamykasz, a w przeciwną otwierasz. Jest to opisane jako „Closed” i „Open”. W moich torebkach, po zasunięciu suwaka, nic się nie rozchyla, są przy tym szczelne i pęcznieją przy świeżej kawie.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Marzec 2014, 19:01:20 »
Testuje klipsy ESPRESSO GEAR, Ariadna (świeża, jeszcze odgazowująca się) po zamknięciu klipsem, po dwóch dniach napina torebkę.
Może "to je to"?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Marzec 2014, 20:23:59 »
Za parę złotych kupiłem kiedyś na Allegro kilka klipsów do zamykania torebek. Są wykonane z dosyć miękkiego plastiku, ale "działają" po złożeniu końcówki torebki na zakładkę.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Marzec 2014, 20:51:08 »
Tu jest sztywno, twardo, ciasno, pewnie - może dziwnie to brzmi  :evil:
chwilowo (bo relatywnie krótko testuje rozwiązanie) jestem zadowolony.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Wrzesień 2014, 16:20:30 »
Szukam konewki do alternatyw z podstawa elektryczna i najlepiej jesli by miała wbudowany termometr spotkał się ktoś z czymś takim?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Wrzesień 2014, 16:53:58 »
Nie wiem czy Tiamo robi elektryczne, ale tam w miejsce uchwytu na górze można wkręcić dedykowany termometr.

Jak nie ma elektryka to Bonavita/Hario Buono ci zostaje. Albo (w tych samych pieniądzach) normalny czajnik i konewka Tiamo z termometrem i przelewanie :)
LMWDP #469

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Wrzesień 2014, 16:56:34 »
A po co Ci coś takiego? nie lepiej klasyczna konewka + termometr?


Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Wrzesień 2014, 17:04:40 »
Może i lepiej ale widziałem tą konewkę i wydaje mi się że szybciej łatwiej nią sie operuje a nie chce gracic sobie pomieszczenia.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Wrzesień 2014, 17:08:14 »
DrUsagi wspomniał właśnie o rozwiązaniu Tiamo - ich konewka + ich termometr montowany zamiast uszka w pokrywce dzbanka. Bardzo dobre rozwiązanie. Dodatkowo dzięki temu niweluje się jedyną wadę konweki Tiamo, jaką jest metalowy dzyndzel w pokrywce. Potrafi się mocno nagrzać i ciężko otworzyć dzbanek.. a tak, zamiast tego jest plastikowy termometr.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Wrzesień 2014, 17:10:43 »
Pójdę w tym kierunku tylko coś mniejszego poszukam bo 0,9 to wielki strasznie pewnie będzie.

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Wrzesień 2014, 17:13:19 »
Tiamo ma elektryka z pidem, ale drogi dosc. Zagadaj do cafe silesia.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Polecane drobiazgi do zabaw z kawą
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Wrzesień 2014, 17:22:22 »
0,9 w warunkach domowych jest bardzo spoko, bo i tak tam zawsze wlewasz z 0,5l przynajmniej. U mnie z reguły idzie 300ml na samo przygotowanie kawy + przelanie filtrów to kolejne ~0,1-0,2, trochę na zagrzanie filiżanki, a jak kiedyś wzbogacisz się o większego chemeksa, gdzie możesz spokojnie między 0,5 a 1,0 l kawy zrobić, to już w ogóle. Ale mniejsze tiamo też ma z tego co pamiętam. 0,7.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi