Autor Wątek: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)  (Przeczytany 23490 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« dnia: 26 Kwiecień 2013, 14:56:41 »
W drodze do mnie jest już nasze grupowe zamówienie z James Gourmet Coffee, wczoraj zostało wysłane do Polski.

Generalnie palarnia James'a ma renomę, istnieje od 1999 roku, mieszczą się pod Londynem. Kawy mają z całego świata, sprzedają też herbaty i kakao. O samych kawach na razie wiele nie mogę napisać - będziemy opisywać otrzymane ziarenka jak tylko dotrą w nasze ręce. Na zagranicznych forach ludzie chwalą te kawy. Z polskich rekomendacji jest ta jedna:
Cytat: kafcio
Jakieś 3 lata temu pierwszy raz od nich wziąłem. Mogę polecić, od ok 2 lat nie biorę już palonych, ale zieleninę.
Surowiec przyzwoity, a wypalone produkty też zakładam, że poprawnie.
Trzeba zwrócić uwagę na stopień palenia, bo nieraz ten sam produkt jest w dwóch wariantach: espresso i filter.
Mam nadzieję że już niedługo Szachowiec, Jaro, Dandy, Poe, Spinka, Geralt i ja podzielimy się z wami wrażeniami i opiszemy szerzej kilka różnych rodzajów kaw.

Kawy zamawialiśmy kierując się opisem na stroni/pochodzeniem ziaren/intuicją. Największą popularność w postaci największej liczy zamówionych torebek uzyskały:
  • Mezcla El  Progreso - mieszanka Guatemalan San Antonio i Peruvian Tunki.
  • Colonel Grumpy's Chapin Blend/ Los Amigos - mieszanka gwatemalskich San Juan La Laguna jako baza oraz Finca Sanfransisco i El Bosque jako uzupełnienie
  • Fazenda Sertao pulped natural Brazilian single estate - jak nazwa wskazje singiel
  • Colombian Finca La Paz - kolejny singiel

Mamy też zieleninę od nich - zobaczymy co Spinka z tego wypiecze.

Już wkrótce damy znać czy warto było.

Na koniec - o kosztach słów kilka. Ceny kawy oscylują w okolicach 20-25 PLN za 250g - jak na Anglię to bardzo przyzwoite ceny. Najtańszy sposób przesyłki to zamówienie grupowe - wtedy za 18 GBP możemy wysłać około 28 kg kawy do Polski - limit wagi całej paczki 31 kg. Przy kilku osobach ten koszt nie jest wielki. Płatność za pośrednictwem karty kredytowej - szybko i łatwo.

Jedyny minus całej sprawy to sposób kontaktu z palarnią - na maile rzadko kiedy odpisują. Trzeba chwycić za telefon, wtedy wszystko wyjaśnią, pomogą, doradzą.

(powyższe wyliczenia przy kursie 1GBP=5PLN)
LMWDP #469

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwiecień 2013, 17:19:00 »
Dałeś do pieca z tą 'rekomendacją' :)
Ale generalnie nie powinno być zawodu. Miałem z nimi tylko kilka razy problem, że paczka w ogóle nie dotarła - to tak na pocieszenie, ale po telefonie wysyłali jeszcze raz  ;D
Raz single wewnątrz paczki przyszły w porozrywanych torebkach, jeszcze kiedyś jak pakowali w takie bardziej papierowe. Blend z tego wyszedł ;), ale po reklamacji wszystko przysłali jeszcze raz już zapakowane w solidne czarne woreczki z zaworkami.
Palenia wspominam dobrze, dripy palą naprawdę jasno - nie nadaje się to w ogóle pod ciśnienie. Chyba że ostatnio coś zmienili, bo jak pisałem, już od dobrych dwóch lat nic palonego nie brałem.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień 2013, 23:03:02 »
Kawa dziś dotarła do mnie. 8 kg ziarenek, w tym 1 kg zielonych. Całość zapakowana w czarne, zgrzewane torebki strunowe 250g. Oczywiście z zaworkiem.

Anglicy trochę bardziej mogli by się przyłożyć do pakowania zbiorczego, bo karton w kilku miejscach nosił wyraźne ślady spotkań z podłożem. Na szczęście środek pozostał nienaruszony.



Część kawy jest już w drodze do końcowych odbiorców. Ja nie mogę się doczekać kiedy skończę to co mam obecnie w hopperze. Recenzje już wkrótce.

I na dniach jak nie godzinach ogłosimy mały konkurs ;) Do wygrania będzie kawa. ::)

LMWDP #469

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień 2013, 23:21:22 »
Już gryzę pazury ze zniecierpliwienia. :)
Dziękuję oczywiście za zorganizowanie "akcji zakupowej" i wyrazy uznania za pomysł z konkursem.  :ok:
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2013, 11:30:19 »
Ładny zestaw, może następnym razem się też załapię na coś nowego, kiedy powypróżniam trochę magazyny :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2013, 11:32:31 »
Kafcio - mogę wpaść 3-go maja, razem z moimi gośćmi i pomożemy ci opróżniać spiżarkę.
LMWDP #469

Offline Pilot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Ascaso Steel PID, Phin
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2013, 16:11:38 »
Wpadaj też do Gdyniiiiiii. Tylko o kawie nie zapomnij.  :lol2:

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Maj 2013, 22:20:31 »
Jako jeden z końcowych odbiorców donoszę, że dziś dotarła do mnie paczka  8) Jutro wrzucam do maszyny Fazenda Sertao.
DrUsagi jest wielki :) wzorowo wszystko zorganizował  :ok: mimo że miał ważniejsze sprawy na glowie.. Serdecznie dziękuję!!!

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maj 2013, 11:31:30 »
Wczoraj paczka dotarła i do mnie. Na razie spoczęła w magazynku w oczekiwaniu do wykończenie obecnych zapasów.
Dzięki. Organizacja wzorcowa!

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj 2013, 11:43:39 »
Poczta się u Was nie spisała. Ja dostałem 2. maja :mrgreen:

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Maj 2013, 11:46:21 »
Do mnie dotarła paczka wczoraj - uroki wiejskiej sielanki :lol2:
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Maj 2013, 12:50:03 »
Nawet nie wiecie jak się cieszę, że się cieszycie :)

Oby tylko kawa okazała się warta tego grupowego zakupu  - idę kończyć resztki w młynku.
LMWDP #469

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Maj 2013, 14:25:16 »
Ja już piję tą autobusową mieszankę i przyznam, że ciekawa :mrgreen:

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Maj 2013, 14:26:42 »
Dawajcie opinie a nie się chwalicie, kto ma szybszego listonosza.  :jezyk:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kawa w James Gourmet Coffee (Anglia)
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Maj 2013, 19:09:21 »
Ja jestem po pierwszym, kolumbijskim dripie (Columbia Finca Santa Barbara, Super sweet new crop, palenie 25.04.13), bo z listonoszem-Dandym mogłem się spotkać dopiero dziś ; )

No i pierwsze wrażenia bardzo, bardzo pozytywne. Ale to dopiero początek zabawy z tymi ziarnami. To był pierwszy 'strzał' (przeciek? ; )), jutro zmienię temperaturę i przemiał.

Konkretnie - ziarna super-jasne, wyglądające niczym wykonane ze szlachetnego drewna. I w młynku także zachowywały się jak jakieś egzotyczne drewno - mój MACAP ewidentnie musiał się trochę pomęczyć z nimi, bo strzelało i chrupało aż miło.

Zapach, cudny, owocowy, rześki, po przemiale jeszcze mocniejszy i tego się spodziewałem już w filiżance. I tu trochę się zdziwiłem z początku. Zapach kawy lekki, smak... herbaciano-karmelowy. Po delikatnym wystudzeniu nagle zaczęły wychodzić bardzo, bardzo pozytywne kwasko-słodycze. Karmel jednak, jak dla mnie, pozostał.

Ciężko mi się teraz wypowiadać o jakiś konkretnych smakach. Jak je z czasem wynajdę po jakimś lepszym zaparzeniu, na pewno zaktualizuję tego posta : )

Tak, czy siak, na pewno był to dobry zakup!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi