Autor Wątek: ekspres dźwigniowy Flair Espresso  (Przeczytany 48930 razy)

Offline wjp

  • Wiadomości: 188
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #90 dnia: 21 Październik 2021, 15:49:51 »
Aktualnie zmieniłem ekspres na kolbę Lelit i nie jestem w stanie uzyskać tak dobrego espresso jak z Flair Classic. Nie mam kontroli nad ciśnieniem, nie jestem w stanie stwierdzić, czy problemem jest nieodpowiednia kawa czy zbyt mała ilość kawy w kolbie, niewłaściwe ubicie, itd.

Rozumiem Cię. Sam mam Flair i espresso jest na prawdę wyśmienite z tego urządzenia. Na "zwykłym" ekspresie też uzyskasz fajne rezultaty ale jak zmienisz młynek.

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #91 dnia: 23 Październik 2021, 15:57:57 »
Etno Abyssinian Highland
17.5g -> 39g
Mocna słodycz i lekki kwasek.
Flair to jednak miazga :D

Offline sew83

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Ecm mechanika iv profi, aeropress
  • Młynek: Ecm s-automatic 64, timemore C2
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #92 dnia: 29 Październik 2021, 12:14:49 »

@emwu  jak tam wrażenia po jakimś czasie korzystania? Zauważasz jakieś wady/niedogodnosci czy wręcz przeciwnie?

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #93 dnia: 29 Październik 2021, 12:25:51 »

@emwu  jak tam wrażenia po jakimś czasie korzystania? Zauważasz jakieś wady/niedogodnosci czy wręcz przeciwnie?

Nie zamieniłbym F58 na inny sprzęt. Serio. Ja bardzo lubię ekspresy dźwigniowe, więc pod względem workflow nie będę w 100% obiektywny.
Tyle, że mając możliwość elektrycznego nadgrzania urządzenia otrzymałem po prostu ekspres ze standardową kolbą 58mm z ogromnymi możliwościami jeśli chodzi o kontrolę zaparzania.
Pewnie w przyszłości pomyślę o jakiejś dodatkowej kolbie z 2 wylewkami. Myślałem też o sitkach VST, ale z tego co czytałem, to dołączone do F58 jest na tyle dobre jakościowo, że ludzie nie wyczuwają specjalnej różnicy.
Super sprzęt i jeśli ktoś lubi dźwignie powinien być z niego bardzo zadowolony.

Offline reytaniak

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Cafelat Robot, Gabi, kawiarka, FP, DeLonghi Primadonna Evo S
  • Młynek: Fellow Ode, 1zpresso J-MAX
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #94 dnia: 19 Styczeń 2022, 11:53:54 »
Czy ktoś używał młynka Normcore v.2 (chwalony przez Kyle'a Rowsella na kilku filmikach) z ekspresem Flair Classic/Signature? Czy przy 24 poziomach na obrót (zmiana o 0,5 mm, co powinno dać ok 20 mikronów [połowę tej wartości jak uwzględnimy, że żarna są stożkowe - choć dla porównania inni producenci podają chyba tą pierwszą wartość]) da radę się wstrzelić z dobrym przemiałem, czy to zbyt duży skok?

Offline dawids

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Flair 58 & masa dripperów
  • Młynek: Lagom P64 SSP Brew + Lagom Mini 48mm TICN Moonshine + C40 + K-Max
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #95 dnia: 11 Luty 2022, 16:34:14 »
Flair 58 w drodze. Przejście z Cafelat Robot. Podzielenie się wrażeniami wkrótce. :)

Offline wjp

  • Wiadomości: 188
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #96 dnia: 11 Luty 2022, 21:54:40 »
Jaka wersja? Z podgrzewaniem grupy?

Offline dawids

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Flair 58 & masa dripperów
  • Młynek: Lagom P64 SSP Brew + Lagom Mini 48mm TICN Moonshine + C40 + K-Max
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #97 dnia: 11 Luty 2022, 22:35:55 »
Tak.

Offline ptx

    • kawa
  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: ekspres
  • Młynek: młynek
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #98 dnia: 23 Marzec 2022, 10:45:34 »
mam pytanie, zakładając idealne warunki ( dobranie przemiału, ciśnienia itd ... ) na jakim poziomie jakości mogę uzyskać espresso z flair 58 w stosunku do ekspresów kolbowy ( kwota 5kzł, 10 kzł) ?

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #99 dnia: 23 Marzec 2022, 10:57:41 »
mam pytanie, zakładając idealne warunki ( dobranie przemiału, ciśnienia itd ... ) na jakim poziomie jakości mogę uzyskać espresso z flair 58 w stosunku do ekspresów kolbowy ( kwota 5kzł, 10 kzł) ?
Nie mam Flaira ale Rotę ale twierdzę że na takim samym.... przy idealnym wstrzeleniu się. Wszystkie ręczne maszynki cechują się nieco mniejszą powtarzalnością. Zmiennością. Nacisk wajchy, temperatura wody w komorze zaparzania. Espresso nie musi jednak być identyczne ale bardzo podobne, a to na pewno będziesz miał na ręcznych ekspresach. Masz nieco więcej zmiennych i cały proces przygotowanie jest jednak dłuższy. Proces jest także nieco inny. Ekspres sam się grzeje, nieco łatwiej sprząta bo masz wodę w układzie do wyczyszczenia prysznica po wszystkim. itd. W ręcznej musisz zrobić to "ręcznie". Wszystko zależy ile kaw robisz i czy przypadnie Ci do gustu taka procedura.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #100 dnia: 05 Kwiecień 2022, 17:02:35 »
Flair 58 w drodze. Przejście z Cafelat Robot. Podzielenie się wrażeniami wkrótce. :)
@dawids , napisz proszę jak tam flair 58?
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline bartoja

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Pre-mill LP Europiccola, V60
  • Młynek: Niche Zero, C40 MK3 Zebra
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #101 dnia: 08 Kwiecień 2022, 16:09:51 »
mam pytanie, zakładając idealne warunki ( dobranie przemiału, ciśnienia itd ... ) na jakim poziomie jakości mogę uzyskać espresso z flair 58 w stosunku do ekspresów kolbowy ( kwota 5kzł, 10 kzł) ?
w przypadku zwykłego wyciskania średnio/ciemno palonego espresso powiedziałbym, że pewnie 3-5k
jakby pod czynnik wziąć profilowanie ciśnieniem do jasno palonych kawek (imo jest to znaczące w większości przypadków)  to prędzej 7-10k bo od tej kwoty zaczynają się ekspresy z możliwością profilowania

Offline RW

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: V60, AeroPress, Bialetti 6tz, Flair 58.
  • Młynek: XEOLEO + DF64
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #102 dnia: 30 Maj 2022, 20:04:46 »
Panowie, czy macie może doświadczenie gdzie najkorzystniej kupie Flair 58 ?
ekokapsulki. pl <--- to dobry adres ? :) macie jakieś doświadczenia z tym sklepem ? ew czy znacie jakieś tańsze opcje ?
Zakup bez kombinacji z vat/cłem/gwarancją na kolegę itp... tzn klikam > płace w PLN > przychodzi i cieszę się z nowej zabawki :)

z góry dziękuje za sugestie

Pozdrawiam
RW

Offline wjp

  • Wiadomości: 188
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #103 dnia: 30 Maj 2022, 21:32:02 »
Sprawdź na https://espresso-expert.nl    Czasami mają fajne promocje.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #104 dnia: 31 Maj 2022, 07:12:01 »
Panowie, czy macie może doświadczenie gdzie najkorzystniej kupie Flair 58 ?
ekokapsulki. pl <--- to dobry adres ? :) macie jakieś doświadczenia z tym sklepem ? ew czy znacie jakieś tańsze opcje ?
Zakup bez kombinacji z vat/cłem/gwarancją na kolegę itp... tzn klikam > płace w PLN > przychodzi i cieszę się z nowej zabawki :)

z góry dziękuje za sugestie

Pozdrawiam
RW

Eko dobry kontakt z Vladem, szybka wysyłka.
 Spóbuj może w przyjaciołach kawy, widziałem jeszcze na mall, ale nie skusiłem się, oni jakoś dziwnie pośredniczą tylko.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi