Autor Wątek: ekspres dźwigniowy Flair Espresso  (Przeczytany 48179 razy)

Offline RW

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: V60, AeroPress, Bialetti 6tz, Flair 58.
  • Młynek: XEOLEO + DF64
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #105 dnia: 31 Maj 2022, 08:08:41 »
espresso-expert.nl - aktualnie niestety wychodzi drożej niż na ekokap, a do przyjaciół wysłałem @ i czekam na odp - zobaczymy co z tego wyjdzie, ale jeśli z ekokapsułkami nie słyszeliście o jakiś dziwnych nieprzyjemnościach to pewnie skończy się za zakupie właśnie tam (aktualnie najniższa cena).

Bardzo dziękuje za informacje  :kawa:

Offline Olson_99 Mężczyzna

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: V60, Aeropress, kawiarka, Kazak Rota 2, Chemex, Picopresso
  • Młynek: Tura 3, Wilfa Uniform, Hario Skerton Plus
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #106 dnia: 31 Maj 2022, 09:40:20 »
@RW Jeśli chodzi o ekokapsulki.pl to zamówiłem u nich Picopresso i wszystko przebiegło sprawnie.
Możesz zamawiać bez obaw.

Offline przemyslavklimek

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Głównie Flair i Origami, inne okazjonalnie.
  • Młynek: C40MK4, JX-Pro
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #107 dnia: 05 Czerwiec 2022, 21:51:50 »
Ja z ekokapsułki zamawiałem Staresso Mirage Pro jak i Flair Signature, obyło się bez jakichkolwiek problemów. Polecam :)

Offline dawids

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Flair 58 & masa dripperów
  • Młynek: Lagom P64 SSP Brew + Lagom Mini 48mm TICN Moonshine + C40 + K-Max
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #108 dnia: 07 Czerwiec 2022, 22:08:23 »
Najtaniej wychodzi na Maxicoffee we Francji. Samego Flair 58 bardzo polecam. Trochę pracy włożyć i naprawdę można robić solidne pressure profiling w tym filter 2.0.

Offline RW

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: V60, AeroPress, Bialetti 6tz, Flair 58.
  • Młynek: XEOLEO + DF64
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #109 dnia: 08 Czerwiec 2022, 02:24:29 »
Dziękuje Panowie za opinie, akurat nasi krajowi przyjacielekawy wykazali się jakąś przyzwoitością cenową ;)
Jutro Flair 58 pewnie trafi już do mnie, DF 64 już czeka i będziemy testować - w razie pytań pozwolę sobie jeszcze tutaj wrócić z pytaniami ale to jak już chociaż trochę sam poznam maszynkę bo wydaje mi się że będzie miało to więcej sensu.

Offline przemyslavklimek

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Głównie Flair i Origami, inne okazjonalnie.
  • Młynek: C40MK4, JX-Pro
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #110 dnia: 02 Wrzesień 2022, 13:37:03 »
Producent Flair na grafice podaje, ze poprawny czas ekstrakcji na Flair Signature to 30-45 sekund przy 9bar. Robie wstępna preinfuzje na 1-2bar przez 10 sekund i dopiero potem odliczam np 30 sekund. Wyglada to tak ze 30-45 sek to u mnie 40-55 sek, wliczając w to preinfuzje.

Pytanie, czy ja robię to poprawnie ? :) Smak mówi, ze tak.
Jedna zmienna którą wprowadzam to klik na młynku w lewo lub w prawo. :)



Offline Exwined

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: AVX Snow White, Mellita Look V Timer, v60, aeropress, phin, bialetti venus. Było: Flair 58, Delonghi dedica ec685
  • Młynek: Timemore C2, 1zpresso J-max
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #111 dnia: 07 Listopad 2022, 18:36:52 »
Cześć!
Kilka dni temu stałem się szczęśliwym właścicielem flair 58. Póki co walczę z kanałowaniem ale jedzie już do mnie pierścień do dozowania i nowe sitka IMS. Przychodzę z pytaniem dotyczącym smarowania tłoka. Jaki smar polecacie aby oringi przeżyły jak najdłużej bez konieczności wymiany? Póki co według zaleceń producenta użyłem odrobiny oleju spożywczego ale chciałbym mieć coś sprawdzonego.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #112 dnia: 07 Listopad 2022, 20:31:13 »
LOXEAL NO.4 lub Molykote 111

Offline Exwined

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: AVX Snow White, Mellita Look V Timer, v60, aeropress, phin, bialetti venus. Było: Flair 58, Delonghi dedica ec685
  • Młynek: Timemore C2, 1zpresso J-max
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #113 dnia: 08 Listopad 2022, 16:39:12 »
LOXEAL NO.4 lub Molykote 111

Dzięki za odpowiedź, widzę że molykote jest dostępny w małych tubkach i pewnie na niego się zdecyduję.

Offline KlaudiuszowaPani

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Delonghi Dynamica
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #114 dnia: 14 Listopad 2022, 15:58:55 »
Pierwszy raz coś takiego widzę jak ekspres dźwigniowy ?

Offline Vedemin

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Flair Pro 2, Delonghi Magnifica S Smart
  • Młynek: Macap MXA
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #115 dnia: 08 Grudzień 2022, 22:44:07 »
Znacie może kogoś niezadowolonego ze swojego Flaira, kto chciałby się go pozbyć? Może w celu upgrade'u, może czegoś innego? Bardzo chętnie bym przygarnął takie ustrojstwo, ale aktualny market wtórny tych urządzeń jest kompletnie suchy :(

Offline przemyslavklimek

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Głównie Flair i Origami, inne okazjonalnie.
  • Młynek: C40MK4, JX-Pro
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #116 dnia: 10 Grudzień 2022, 01:25:38 »
Ponieważ są tak dobre :)

Offline bartoja

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Pre-mill LP Europiccola, V60
  • Młynek: Niche Zero, C40 MK3 Zebra
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #117 dnia: 22 Grudzień 2022, 00:35:03 »
Pijam jasnopalone ziarenka, ktoś testował/poleci jakiś koszyczek/basket z prostymi ściankami do flair 58?
Oryginalny flair, IMS 661 czy IMS 715?

Offline Dawid_C

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: V60, Flair Pro 2
  • Młynek: C40 MK3, Jx-Pro
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #118 dnia: 15 Styczeń 2023, 12:34:31 »
Stałem się posiadaczem Flair Classic i dopiero wchodzę w świat espresso. Mam kilka problemów z którymi się zmagam, może ktoś z Was będzie w stanie mi coś podpowiedzieć. Kawa z EuroCafe, pakowana 11.01 - czy nie jest za świeża, żeby próbować z niej coś wycisnąć? Używam 15g kawy, celuję w 30g naparu. Młynek to Comandante, aktualnie 11 klik. Po przeszukaniu grupy flair na facebooku wywnioskowałem że warto zastosować 10 sekund preinfuzji do pojawienia się pierwszych kropel i następnie 30 sekund przeciskania. Sens w tym, że w tym czasie udaje mi się uzyskać niecałe 20g naparu przy ciśnieniu 9 bar. Powinienem mielić grubiej, czy może ubijać kawę słabiej, a przemiał zostawić w spokoju? W smaku nie jest najgorzej, lecz pojawia się trochę kwasowości której nie oczekuje się raczej po ziarenkach z Brazylii. Filiżanka porządnie wygrzana, tak samo jak komora do której wlewam wodę (dopiero zamówiłem paski do odczytu temperatury, więc nie mogę jeszcze jej jednoznacznie określić). Tamper - niestety plastikowy dołączony do zestawu z Flair Classic, planuję go zmienić na coś normalnego. Co polecacie, od czego zacząć, co zmienić by efekty były bardziej satysfakcjonujące? Pozdrawiam!

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #119 dnia: 15 Styczeń 2023, 13:16:52 »
Hej, najlepiej eksperymentuj na tej samej dozie kawy.
Zmiel "oczko" grubiej, chyba że rozstrzał będzie spory, wtedy można dać ciut więcej kawy.
Tampuj z wyczuciem, nie kładź się na tamperze.
Próbowałeś mieszać igła kawę, rozbić ewentualne grudki?

Najważniejsze żeby próbować na początku jednej zmiennej, jak będziesz  mieszać kawe, zmieniac grubosc mielenia i siłę tampowania jednocześnie to ciężko będzie o powtarzalność.

Oczywiście wszystkie testy najlepiej na tej samej kawie z tej samej partii wypału.

Edit.
Nie mając manometru, trzeba również wyczuclć sprzet, tzn. siłę nacisku, zapomniałem dodac  :doh:
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2023, 13:34:17 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi