Autor Wątek: etzMAX  (Przeczytany 20168 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Marzec 2020, 13:08:03 »
1. Zależy od kawy, ale generalnie statyki nie ma dużo. Więc woda opcjonalnie. Daje młynek radę bez.
2. Nie, młynek buduję ładny kopczyk. Dość duża szybkość obrotowa zewnętrznego żarna bardzo ładnie wypluwa kawę.

3. U mnie w kuchni jest dość duża wilgotność, więc to pomaga przeciwdziałać statyce. Być może w bardzo suchym środowisku, lub przy mocno wysuszonych ziarnach byłby gorzej. Nie miałem problemu z SD ani na K10 PB, ani w Niche ani w Honne.

Dość dobrze to widać na filmach Fransa.
Ale też tu:

https://www.facebook.com/watch/?v=802146473469232

« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2020, 13:19:10 wysłana przez pj.w »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Marzec 2020, 14:32:21 »
Jeszcze nie sprzedałem Hedone, ale mam już na niego kupca i przedpłatę.

Zaskoczyłeś mnie niestałością. Jeszcze niedawno pisałeś:
Zostaje do śmierci. Jego lub mojej.
:mrgreen:

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Marzec 2020, 15:02:24 »
 :ups:
Bardzo zmieniły się okoliczności (ilość kaw, częstotliwość, etc.). Dostosowuję się :).
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2020, 15:04:31 wysłana przez pj.w »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Marzec 2020, 12:20:55 »
Dziś przestałem robić RDT.

Wsypuję ziarna prosto ze słoiczka.
Timer mam ustawiony na 8 sekund. 15 gram mieli się w okolicach 6,5 sekundy, ostatnie półtorej sekundy silnik chodzi na pusto.
Następnie uruchamiam timer ustawiony na 0,5 sekundy, w celu wydmuchania resztek. Przy RDT, było to dwa-trzy uruchomienia. Bez RDT 4-5 uruchomień.
Pełna powtarzalność, pre-infuzja kończy się na tych samych ziarnach i ustalonej dozie co do sekundy w tym samym momencie.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Marzec 2020, 12:39:03 »
Przy RDT, było to dwa-trzy uruchomienia. Bez RDT 4-5 uruchomień.
Co jest zyskiem w tej sytuacji?

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Marzec 2020, 13:59:09 »
Nadal może być uzależnienie od rodzaju ziaren kawy. Niektóre nie wymagają nawilżenia, a inne, cholera, przyklejają się do wszystkiego.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Marzec 2020, 14:12:08 »
To prawda. Ziarna, wilgotność, stopień palenia.
W tym młynku obroty są dość wysokie, więc pewnie łatwiej wydmuchać całość z pomiędzy żaren.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Marzec 2020, 16:29:38 »
Tak wygląda wersja SD, zamiast hoppera jest mały zamykany pojemnik.
Jestem bardzo zadowolony z młynka.
Ergonomia: najlepsza ze wszystkich młynków jakie miałem. Bardzo wygodny jest system regulacji przemiału.
Jakość przemiału, bez uwag.
Mielę drobno, dozy 14-15 gram do VST, ustawienia od 3,5 do 4,5 jak do tej pory.
Jest bardzo powtarzalnie, po ustawieniu przemiału dla danej kawy, w zasadzie nie wykonuję już żadnych kolejnych regulacji.

Nie byłem pewien, czy to młynek, który może zastapić godnie Mythos One i Hedone Honne, na razie wygląda, że tak.

etzMax-Grinders.jpg

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Marzec 2020, 18:40:51 »
Zastanawiam się jak, tak naprawdę sensownie, można testować młynki... Na pewnym pułapie sensoryka chyba nie wystarczy.
Ergonomia, wygląd itp. - takie cechy może ocenić każdy względem swoich upodobań.
Ale jak obiektywnie ocenić jakość przemiału? Często coś nam się wydaje co może nie mieć uzasadnienia w rzeczywistości.
W kwestii dystrybucji drobin trzeba by przesiewać przemiał przez sita laboratoryjne i ważyć otrzymane przedziały. Bardziej ekstremalnie to obraz cząsteczek pod mikroskopem, co już robili na HB, chyba przy okazji akcji 'Can it beat the Robur' I analiza równomierności ich kształtu.
Mam wrażenie, że w pewnym momencie opisy sensoryczne przy testach młynków zaczynają przypominać audiofilskie wywody na temat wyższości kabli za 30 tys nad tymi za 2 tys. Trochę czary mary, zwłaszcza gdy w opisach zaczynają pojawiać się moje ulubione sformułowania typu 'wydaje się', 'mam wrażenie' itd. Słowa klucze w audio to 'szeroka scena', 'wrażenie przestrzeni między dźwiękami', 'selektywność', 'neutralne brzmienie' - słowem cechy których szuka każdy. W kawie z kolei nęcące każdego określenia to 'bardziej słodka', 'zbalansowana' czy z 'okrągłym body'. Czy nie robimy z tego pustosłowia kawowej wersji audiofilstwa - gdzie subiektywne wrażenia bez żadnych dowodów na ich poparcie lub zwyczajnie osobista wrażliwość, staje się kryterium wydawania opinii, która tak naprawdę nie ma większej wartości dla ogółu? Z tym że przy kawie powinno być łatwiej, bo pewne wartość są łatwiej mierzalne...

Takie przemyślenia z powodu siedzenia w domu 😊. Co myślicie?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Marzec 2020, 19:23:34 »
Zrób w ślepym teście cupping przy użyciu EK-43 i przy użyciu Baratzy Precisio czy innego taniego młynka.
Zrób espresso używając Mythosa i Eureki Mignon Specialita
Odpowiesz sobie sam.
A jeśli chodzi Ci  o pieniądze, to nie ma o czym rozmawiać, bo temat był wałkowany wiele razy.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Marzec 2020, 19:28:38 »
W kwestii dystrybucji drobin trzeba by przesiewać przemiał przez sita laboratoryjne i ważyć otrzymane przedziały.
Jonathan Gagné, astrofizyk, używając swoich zawodowych narzędzi, zrobił program (nazywa się coffeegridsize) do analizy zdjęcia (zrobionego komórką) drobin kawy rozsypanych na papierze i późniejszej analizy rozkładu przemiału. Ja używałem do tego celu skanera o wysokiej rozdzielczości (9600 dpi) i otrzymywałem ciekawe wyniki, choć bimodalności nie zobaczyłem.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2020, 19:31:20 wysłana przez Krakus »

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Marzec 2020, 21:30:00 »
Zrób w ślepym teście cupping przy użyciu EK-43 i przy użyciu Baratzy Precisio czy innego taniego młynka.
Zrób espresso używając Mythosa i Eureki Mignon Specialita
Odpowiesz sobie sam.

Dlatego na początku swojego wywodu napisałem 'na pewnym pułapie'. Nie kwestionuję porównania młynka klasy średniej czy niskiej z najwyższą tylko głośno ZASTANAWIAM się głośno jakie są realne różnice między młynkami topowymi.

A jeśli chodzi Ci  o pieniądze, to nie ma o czym rozmawiać, bo temat był wałkowany wiele razy.
Tutaj musisz mnie oświecić, bo nie wiem o co tym razem Tobie chodzi.

otrzymywałem ciekawe wyniki, choć bimodalności nie zobaczyłem.
Będę wdzięczny za słowo o wynikach 😊

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Marzec 2020, 10:26:37 »
Problem w tym, że swoje rozważania zacząłeś od błędnego założenia, że jakość przemiału jest najważniejsza.
Przemiał „klasy światowej” dostaniesz z Kazaka czy komesia za 800 zł i Ek-43 za 10 tysięcy.
Różnią się „niuansami”, ale tak, różnica jest wyczuwalna, gdy wiesz jak i czego szukać. Jesi palisz, czy jesz śmieciowe żarcie z milionem ostrych sosów to ciężko Ci będzie dostrzec roznice miedzy Ascaso i-2 a mythosem. (Misę trochę przegiąłem, ale rozumiesz o co chodzi ;) )
Jeśli zależy Ci na kawie, dobrze się odżywiasz, wąchasz wszytsko ;) i kawę traktujesz jak coś co „czytasz”, a nie pijesz, to zauważysz różnicę i dobierzesz młynek pod siebie.
Swego czasu za zakupy powyżej €30 w 3fe dostawało się voucher na “smakowanie różnych wód” (Water tasting). W lokalnej gazecie ukazał się artykuł nabijający się  jak to hipsterzy maja narąbane w głowie, przecież woda to woda i po co sobie wmawiać, że coś smakuje inaczej.
Wracając do Twojej wypowiedzi to pierwsze zdanie jest bardzo trafne. Sensoryka nie wystarczy, bo jest wiele ważniejszych rzeczy (oczywiście mówimy o młynkach z przeznaczaniem do kawiarni). Z doświadczenia napisze, ze najważniejsza jest powtarzalność. Lepiej zrobić 10/10 bardzo dobrych szotów, niż 4/10 wybitnych, 3/10 bardzo dobrych, 2/10 dobrych i jeden słaby.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Marzec 2020, 22:31:02 »
Problem w tym, że swoje rozważania zacząłeś od błędnego założenia, że jakość przemiału jest najważniejsza.
Mimo wszystko będę obstawiać przy swoim, że jakość przemiału jest jednak najważniejsza, ale chyba rozumiem co masz na myśli 😊.

zauważysz różnicę i dobierzesz młynek pod siebie
Oczywiście rozumiem, z tym że celem mojej wypowiedzi jest twierdzenie, że te różnice i preferencje są mierzalne, oczywiście subiektywne, ale jednak możliwe to zmierzenia, zważenia i opisania. Idąc dalej, młynki to nie samochody, którymi mogę się przejechać przed zakupem. Do tego część topowych produktów, w ogóle nie jest dostępna w Polskiej dystrybucji. Więc jak wybrać ten dla siebie?

Z doświadczenia napisze, ze najważniejsza jest powtarzalność.
Tę cechę też można opisać kontrolując przemiał.

Konkludując. Uważam, że jest zbyt dużo produktów na rynku, żeby można je przetestować i wybrać coś dla siebie. W związku z tym, że młynek to maszyna to można ją 'zmierzyć' i 'zważyć'. W związku z tym w kwestii testowania młynków, uważam że potrzebne jest właśnie mierzenie i ważenie przemiału, który maszyna daje i na tej podstawie formułowania wniosków i na odwrót - weryfikacji wniosków powstałych bez 'mierzenia' właśnie dzięki przyjrzeniu się przemiałowi. Mam nadzieję, że wypowiadam się w miarę zrozumiale 😊.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2020, 22:33:49 wysłana przez Kasper »

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: etzMAX
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Kwiecień 2020, 11:21:46 »
Jak ten młynek radzi sobie z mieleniem do przelewów? Posiadam Baratza Sette 270 i ten robi dużo pyłu przy grubszym przemiale tak, że w dripie robi się błoto i nie ma szans, żeby woda przeleciała w 3-4 minuty.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi