Autor Wątek: Eureka Specialita czy Eureka Zero pod single dose espresso i aeropress?  (Przeczytany 1277 razy)

Offline neonism

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Sage Duo Temp Pro
Cześć  :poklon:

Planuję zakup automatycznego młynka, który będzie używany zarówno pod espresso, jak i od czasu do czasu do aeropressu czy clever drippera.
Co do ilości jednorazowo mielonej kawy, to przede wszystkim chodzi mi o zastosowane single dose i dość często zmieniane ziarna.
Wygląda na to, że udało mi się zawęzić kandydatów do dwóch młynków: Eureka Specialita i nowo wydany Eureka Zero.
Ten pierwszy z przeglądanych na forum tematów i recenzji na internetach wydaje się sprawdzonym, bardzo polecanym sprzętem, ale wygląda na zaprojektowany raczej do mielenia większych partii jednego rodzaju ziaren wg. ustawionego okna czasowego.
Eureka Zero z kolei wygląda na bardziej pasującą do moich potrzeb, ma w zestawie single dose hopper, pojemnik do dozowana mielonej kawy, a w środku, przynajmniej ze specyfikacji, wygląda na tą samą konstrukcję i identyczne żarna, co Specialita. Przy okazji brak elektroniki z regulacją czasową, na której mi niespecjalnie zależy, też wychodzi na plus. Ale z drugiej strony praktycznie zero (heh) recenzji czy opinii na jej temat, więc trudno mi wywnioskować, czy jest to równie dobry zakup, co Specialita.

Jak myślicie, czy do zastosowań SD Eureka Zero się sprawdzi i czy jakość przemiału będzie równie dobra jak w przypadku Speciality? Czy też może lepszy byłby inny model niż te dwa?
Czy ktoś na forum posiada może Eurekę Zero i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami z jej używania?

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 662
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Żaden z nich oba nadają się tylko do espresso.
Polecam Eureka SD do espresso i jakiś ręczny młynek do alternatywek. ;)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4826
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Do takiego zestawu kaw odpowiedni będzie młynek G-IOTA. Spróbować przemiału będzie można na Targach EUROGASTRO w przyszłym tygodniu.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Paweł

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
    • Podcast o Kawie
https://podcastokawie.pl
Podcast o Kawie - słuchaj i pij dobrą kawę, gdziekolwiek jesteś

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Ja widzę tylko jeden problem...każdy młynek który będzie przeznaczony pod espresso będzie problematyczny (nie wiem czy to dobre słowo) w przypadku zmian grubości przemiału pod przelew. Nie mówię że to niewykonalne ale upierdliwe...ja bym polecił albo ręczniaka pod obie metody (jeśli nie pijesz dużej ilości kaw dziennie) lub osobno młyn pod kolbę i przelewy.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4826
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Dlatego właśnie zostały stworzone takie młynki jak G-IOTA. I zmiany przemiału w takich młynkach nie są upierdliwe. ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi