Autor Wątek: Lelit Victoria PL91T  (Przeczytany 33255 razy)

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Grudzień 2020, 14:20:30 »
Zależy mi na kompaktowych wymiarach i szybkim czasie nagrzewania.
W zależności od sposobu w jaki rozgrzewasz ekspres, Victorie mozesz już "przegrzac" lub ustabilizować w 8minut.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Grudzień 2020, 15:32:27 »
niech będzie do 15 są super).

Drugie piętnaście, to będzie duży problem, nawet bez włącznika czasowego ?
》tertium non datur《

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Grudzień 2020, 17:12:47 »
A co sądzicie o VBE Domobar w stosunku do PL91T. Elektronika uboższa, nie wiem jak czas nagrzewu ale maszyna ogólnie niezła.
Zastanawiam się mając Hx z pompą rota, że teraz zachwyty są nad urządzeniami z pompami wibracyjnymi wnętrzami "delikatnymi" wygląda top jak współczesna motoryzacja czyli wszechobecny tandetny plastik mnóstwo elektroniki i żywotność do 100tys km (taki oftop)
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Grudzień 2020, 17:54:40 »
Jakiego Lelita warto dla osby robiącej 2-3 espresso dziennie( wyłącznie). Zależy mi na kompaktowych wymiarach i szybkim czasie nagrzewania.
Jeśli zależy Ci na minimalnej ilości elektroniki to jest jeszcze Glenda (jest wersja z PID). Podzespoły wewnątrz (bojler, grzałka, pompa) jak w Victorii ale sterowanie jest prostsze a budowa bardziej klasyczna.

A co sądzicie o VBE Domobar w stosunku do PL91T. Elektronika uboższa, nie wiem jak czas nagrzewu ale maszyna ogólnie niezła.
Domobar jest jak najbardziej wart uwagi.  Przy czym uboższą elektronikę znajdziesz raczej w poprzedniej (schodzącej) wersji. Nowa wersja może mieć dużo bardziej rozbudowaną elektronikę niż Victoria...
Jeśli szukasz analogowego "feelingu" możesz zerknąć na Lelit Mara, Rancillo Silvia (warto dołożyć PID) czy też QM Carola. Albo poczekać na ECM Puristika :)

Zastanawiam się mając Hx z pompą rota, że teraz zachwyty są nad urządzeniami z pompami wibracyjnymi wnętrzami "delikatnymi"
Są też nowe maszyny z rotapompą, często teraz DB. I też wzbudzają zachwyt. Niestety kosztują ponad dwa razy więcej niż Victoria...

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Grudzień 2020, 20:18:30 »
Nie jestem purystą, rozwiązania techniczne są przeze mnie pożądane pod warunkiem, że nie są tylko "gadżetem".
Macie jeszcze jakieś propozycje jako alternatywę tych urządzeń?
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4826
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Grudzień 2020, 20:12:23 »
Np. IZZO VIVI PID, BFC JUNIOR, EXPOBAR OFFICE itd.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline radek_m

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: saeco poema
  • Młynek: graef
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Grudzień 2020, 13:31:11 »
Victoria stanowczo bardzo kompaktowa nie jest.

Offline Iza

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Lelit 9T
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Grudzień 2020, 20:20:45 »
Próbowałam już na różne grubosci  mielić kawę,ale zamiast powoli lecieć to ta kawa leci szybko i wychodzi wodnista. Przy robieniu kawy  ciśnienie małoprawie się nie podnosi. Czy to oznacza,że ten ekspres jest zepsuty?

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Grudzień 2020, 10:14:51 »
Ja bym obstawiał, że to kawa z marketu albo słaby młynek😁.

Offline KoZaNoSTRa Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Luty 2021, 16:11:32 »
Cześć Forumowiczom!
Przymierzam się do kupna tegoż ekspresu. Mam pytanie o jakość prysznica i sitek. Czy trzeba/należy/można (niepotrzebne skreślić) wymieniać te otrzymane w zestawie, na IMSy etc.
Będę zobowiązany za rady od użytkowników Lelit.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Luty 2021, 20:34:53 »
Nie jest to konieczne.
Mój ekspres ma taką samą grupę, zmieniłem w nim prysznic, łatwiejsze stało się czyszczenie. Trzeba jednak dobrze ustawić prysznic IMS, żeby nie "wybijał" wgłębień w ciastku.
Sitka standardowe dokładane przez Lelita to tzw. "Faema" (odpowiedniki). Często są krytykowane i zalecana jest ich zmiana na precyzyjne, ale ja je lubię i bym ich nie zmieniał...

Offline KoZaNoSTRa Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Luty 2021, 20:42:57 »
zmieniłem w nim prysznic
Dzięki za informację.
Na jaki prysznic zamieniłeś, bo na stronie IMS, nie znalazłem nie pojawia się marka Lelit?

Offline jajo Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T, Lelit Victoria PL91T, V60, Chemex, AP
  • Młynek: Eurek Mignon SD, C40 mk3
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Luty 2021, 16:06:30 »
Ja wymieniłem prysznic i sitko na IMS. Czy polecam? Nie wiem. Podzielam zdanie skansen odnośnie prysznica, zdecydowanie lepiej się go czyści, ale przez to, że na stronie producenta nie ma ekspresów Lelit wydaje mi się, że pomimo dobrze dobranego rozmiaru nie pasują one idealnie i niekiedy robią wgłębienia w ciastku. Z sitka natomiast jestem bardzo zadowolony. Nie ma porównania do VST, ale to co mam zdecydowanie lepsze jest wg mnie niż standardowe.

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Luty 2021, 11:10:15 »
Nie jest to konieczne.
Mój ekspres ma taką samą grupę, zmieniłem w nim prysznic, łatwiejsze stało się czyszczenie. Trzeba jednak dobrze ustawić prysznic IMS, żeby nie "wybijał" wgłębień w ciastku.
Sitka standardowe dokładane przez Lelita to tzw. "Faema" (odpowiedniki). Często są krytykowane i zalecana jest ich zmiana na precyzyjne, ale ja je lubię i bym ich nie zmieniał...

A ja z kolei wymieniłem sitka na precyzyjne - ale nie VST czy IMS, tylko Ascaso, bo to dokładnie ten sam poziom jakościowy co IMS, a są połowę tańsze (49 zł / szt.) i z tymi sitkami ekspres zyskał zupełnie inne oblicze, czytaj: dopiero teraz jest tak, jak trzeba. W mojej opinii te fabrycznie dokładane przez Lelita sitka nadają się jedynie do śmietnika, nie byłem z nimi w stanie wycisnąć niczego satysfakcjonującego ani tym bardziej powtarzalnego.
Ja również wymieniłem prysznic na IMS i tu nie widzę różnicy w jakości naparu, za to jego czyszczenie jest o niebo łatwiejsze - polecam.

Offline labud Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Lelit Victoria, aeropress, tygielek elektryczny
  • Młynek: DF64
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Luty 2021, 14:50:33 »
Jeżeli ktoś poszukuje sposobu na wyłączenie trybu oszczędzania energii w Victorii (i nie znalazł tego opisanego gdzieś indziej) to:

1. Wyłączamy ekspres
2. Przytrzymujemy 3 przyciski (shot, para, gorąca woda) i włączamy ekspres
3. Patrzymy czy podświetlenie przycisku gorącej wody miga, czy jest wygaszone.
Jak jest wygaszone - tryb Eco jest wyłączony
Jak miga - tryb Eco jest włączony

Aby zmienić tryb - ponawiamy procedurę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi