Autor Wątek: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT  (Przeczytany 24223 razy)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Grudzień 2020, 11:44:18 »
wysyłka sporo, ale znowu to najlepsza przesyłka na świecie.
Super szybki kurier (super zaleta bo też tak wysyłają na gwarancji, ale kupno akcesoria boli)...

Mała rada bierz tanią wersję odtwórcy Kazaka.
Pętelki na końcu tylko przeszkadzają, niedawno obciąłem w swoim Londinium ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Grudzień 2020, 12:21:53 »
Za późno, zamówiłem z Londinium.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Grudzień 2020, 17:31:49 »
Zawsze sceptycznie podchodziłem do WDT, bo sądziłem, że wystarczy kupić dobry młyn i sprawa będzie załatwiona.

Do teraz!

Wziąłem więc świeżo dostarczone LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT, odciągnąłem druciki od siebie na 25mm, zamieszałem w sitku najpierw w jednym kierunku, potem przeciwnym, pierwszy shot i... SZOK!!! Na Zeusa, nigdy nie miałem takiej spokojnej i pięknej ekstrakcji z Ceado: VST20》19,3g》27s 》38,5g.

Jutro na takich samych ustawieniach nagram dwa filmiki bez i z mieszadełkiem i funnelem Londinium. Na razie jestem wniebowzięty!
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2020, 17:57:36 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Grudzień 2020, 18:21:00 »
Skoro mieszadełko jest takie ekstra, to pomyśl jaki świetny musi być ekpres od nich :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Grudzień 2020, 18:28:41 »
Dokładnie!
Nie wspomniałem o wykonaniu w najwyższej jakości  :ok:
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Grudzień 2020, 10:14:23 »
Za każdym razem, gdy posiłkowałem się Londinium tool, ekstracja była spokojniejsza, czego nie można powiedzieć bez WDT, bryzgało po ekspresie i poza nim. Pomijając jeden shot z mniejszą wagą mielonki, w tym samym czasie uzyski z wykorzystaniem mieszadełka były mniejsze niż bez.

Muszę jeszcze sprawdzić jedną hipotezę, a mianowicie zbliża się co trzymisięczny rytuał kompleksowego czyszczenia Ceado, tj na 1 stycznia, także obecnie żarna i komora w młynie są oblepione mielonką. Po czyszczeniu przeprowadzę ponownie próby z i bez Londinium tool.

Na zdjęciu z prawej, jakby kogoś interesowało, shoty z ręczniaka, a WDT było wykonywane w pojemniku do przesypywania Acaia przy pomocy specjalistycznego narzędzia z drugiego zdjęcia 🥴
Od teraz będę korzystał siłą rzeczy z Londinium tool w NPF-ie.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2020, 11:09:26 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Grudzień 2020, 10:19:57 »
A próbowałeś mielić bezpośrednio do sitka ?
U mnie akurat to się sprawdza najlepiej i tamper.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Grudzień 2020, 10:30:38 »
Ceado:
Jak bez Londinium tool - mieliłem bezpośrednio do sitka.
Jak z Londinium tool - to najpierw do Acai i przesypuję do npf
z funnelem na wierzchu

1Zpresso:
Przesypuję otworem w pojemniku młynka do Acai i teraz do npf z funnelem Londinium

Edit:
Chodziło mi o ważenie dozy.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2020, 12:13:13 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Styczeń 2021, 09:19:20 »
Dokonam empirycznego porównania: GostRado DT vs Londinium DT.

Zrobiłem (biurowe spinacze i korek od whisky :-)) dla znajomka, niech zobaczy, czy mu się poprawi.
》tertium non datur《

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Styczeń 2021, 20:41:33 »
Z mojego doświadczenia Lonidnium WDT vs Kazak WDT (wcześniejszy model, też korek z igłami) wniosek jest taki, że te kółeczka w Londinium raczej niczego nie wnoszą jak i nie przeszkadzają. No może troszkę bo 1 sekunda więcej zachodu z oczyszczeniem po WDT.
Natomiast przewaga nad home-made czy Kazakiem jest taka, że jest cięższy, ma drewnianą rękojeść. Jest prze to przyjemny w obyciu. Mi ten dużo większy ciężar pasuje. Niemniej w ekstrakcji wg mnie różnicy brak.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Styczeń 2021, 21:16:11 »
Jutro się pobawię i wydam obiektywny werdykt. Jeszcze optymalnie nie doszedłem z nowym ziarnem, brazylijskim naturalem.

Tak myślę, żeby zrobić najlepsze espresso przy użyciu LDT, a potem zobaczyć, co "wyskoczy" z GostRado DT.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2021, 21:33:48 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Luty 2021, 18:39:37 »
Dla mnie game over w WDT 
》tertium non datur《

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1026
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Luty 2021, 18:46:04 »
Najlepsze co może być, koszt (jeśli dobrze pamiętam) 1,20zł 😜

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Luty 2021, 19:07:53 »
jeśli dobrze pamiętam) 1,20zł

Mnie nie przebijesz: za darmo 😁
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2021, 19:18:09 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LONDINIUM distribution tool - narzędzie do WDT
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Marzec 2021, 16:29:59 »
Najlepsze co może być, koszt (jeśli dobrze pamiętam) 1,20zł 😜

Używanie takiego gadżetu, jak mało by nie kosztował (oraz jak droga-tania byłaby przesyłka),  jest szkodliwe. Po zmieleniu kawa w szybkim tempie zaczyna tracić  CO2 i  po 2  minutach straci go ok. 80 proc.  A to właśnie dwutlenek węgla przenosi aromaty do filiżanki.  Po zmieleniu bez zbędnego marudzenia ubijamy kawę w sitku, zapinamy kolbę i  parzymy. Odpuszczamy sobie całą tę  kawową liturgię, no chyba że akurat kręcimy film w celu wrzucenia go na YouTube.   :-\

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi