Autor Wątek: Aergrind - mini młynek od Knocka  (Przeczytany 31870 razy)

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #105 dnia: 27 Sierpień 2018, 21:48:56 »
Hej, ostatnio oglądałem kilka filmików na youtube i poczytałem trochę zagraniczne wątki o lekkiej nieosiowości żaren w Aergrindach. Jak to jest w Waszych egzemplarzach?

Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale dostrzegłem u siebie, że dolne żarna ma delikatną "nieosiowość" i przy ustawieniu 0,8 - 0,9 słuchać w jednym miejscu tarcie żarna.

Pionowo też tak na 1mm na boki jakby ten mechanizm chodzi.

Co do jakości przemiału to nie wiem, czy ma to jakiś wpływ, bo jeśli poprawnie ustawię młynek do espresso, czy innych metod to kawa wychodzi raczej smaczna.. tylko te raczej zaczęło mnie zastanawiać, czy nie wyszła by jeszcze smaczniejsza, gdyby nie było tej milimetrowej nieosiowości. Stąd pytam oficjalnie użytkowników Aergrind jak oceniacie swoją osiowość lub nieosiowość zarówno w poziomie i pionie i czy wpływa to Waszym zdaniem na jakość przemiału i tym samym produkt końcowy w postaci kawy?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #106 dnia: 27 Sierpień 2018, 22:59:52 »
Na pusto może chodzić jak chce. Liczy się to czy jest osiowosc gdy młynek jest pełny. Włóż go w stabilne miejsce, podstaw kamerę od spodu, kręć i sprawdź czy jest osiowosc.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #107 dnia: 28 Sierpień 2018, 11:18:29 »
No nie za fajnie to wygląda na filmach powiem szczerze:



Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #108 dnia: 28 Sierpień 2018, 11:58:18 »
Daj spokój z takimi filmami, to nic nie mówi. Sprawdź przemiał (na sitach, a jeszcze lepiej pod mikroskopem), sprawdź smak, ewentualnie sprawdź jak pracują żarna gdy ziarna są między nimi. Porównując do Wilfy i Comandante -- moim zdaniem aergrind jest gdzieś pomiędzy, a już z Wilfy smaczne kawy parzysz jeśli tylko chcesz.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #109 dnia: 28 Sierpień 2018, 12:01:44 »
no strasznie to lata, ale na 2 filmiku straszny jest stan żaren, wyszczerbienie rozumiem, ze sie kamyk mógł trafić, ale brzegi ma obtarte nieźle, aż przyjrzałem się swojemu paru-letnimu i codziennie używanemu feld-owi i o ile osadzenie jest inne, więc nie ma co porównywać, to żarna są te same i moje przy tych wyglądają ślicznie. Może koleś śrutował nim zboża do warzenia piwa i należy się młynkowi medal za wytrwałość ;)

aktualnie knock wraca z produkcją do siebie do szkocji, chyba nieźle zawiódł się na chińskiej fabryce

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #110 dnia: 28 Sierpień 2018, 12:02:42 »
Jak będę miał czas i możliwość to porównam lido z komesiem i aergrindem dla danej objętości dripa i takiego samego czasu parzenia. Przeleję, ustawię i będę siał przez kruve.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #111 dnia: 28 Sierpień 2018, 12:12:12 »
Porównaj w Melicie, wykluczysz swój czynnik w polewaniu.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #112 dnia: 28 Sierpień 2018, 12:30:30 »
Mi bardziej chodzi o sam przemiał niż smak, jeśli mi pozwolą to na pewno nie w domu a, szczerze mówiąc, średnio mi się chce biegać z ekspresem po mieście. Choć smakowo ekspresem przelewowym będzie najbardziej porównywalnie i jest to niezaprzeczalny fakt.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #113 dnia: 29 Sierpień 2018, 01:13:38 »
Ej serio, że to taka wada, moje żarna w Aergrindzie tak fabrycznie nowe już były poszczerbione, trochę mnie to dziwiło... Ale na reklamację liczyć co nie mam, obiecany pojemnik bez rys nigdy nie przyszedł... A jak sobie przypomnę śledztwo które musiałem przeprowadzić by młynek otrzymać...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #114 dnia: 29 Sierpień 2018, 10:06:28 »
Właśnie pooglądałem moją sztukę, którą mam w pracy. Na sucho dolne żarno kręci się bez widocznego bicia. Ośka pionowo nie chce nawet drgnąć, nastawa grubości jest trzymana. Ośka poziomo ma wyczuwalny luz, i ciągnąc ją w jeden bok widać że dolne żarno się rusza. Co do samego ruchu/luzu na boki - jest on minimalny i bardziej go czuć niż widać, może maksymalnie z pół milimetra rusza się dolne żarno. Na pewno nie widać tego tak jak na filmie.

Czy ten luz to problem - chyba nie, bo z zasypanym ziarnem raczej nie jestem w stanie już gibać ośką na boki.
LMWDP #469

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #115 dnia: 29 Sierpień 2018, 11:14:36 »
tylko żeby nie siać paniki, żarna te "ceramicznowane" co knock wykorzystuje mają taką swoją cechę, że na brzegu żarna warstwa jest starta a do tego się rysują, ten typ tak ma, ale na tym drugim filmiku żarna są w mojej ocenie solidnie wyszczerbione i to zarówno ruchome jak i osadzone. Nie widziałem dziesiątek młynków żeby to jednoznacznie zawyrokować, widziałem tylko swój ;)

więc o ile pierwszy filmik pokazuje faktycznie jakiś konkretny luz, bo tak to żarna w starym hario mi latają, ale one są bez żadnej stabilizacji czy jakichkolwiek łożysk, to drugi już pokazuje dla mnie solidnie zjechany młynek

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #116 dnia: 29 Sierpień 2018, 11:15:43 »
Ej serio, że to taka wada, moje żarna w Aergrindzie tak fabrycznie nowe już były poszczerbione, trochę mnie to dziwiło (...)
Ostatnio na urodzinach Black&White w Gdyni był Krzysztof Barabosz mówił że w nowych młynkach Comandancie też są takie "wady", które powstają przy produkcji, a ponadto dodał że któraś z firm specjalizująca się w produkcji młynków (chyba MAHLKÖNIG) do testów też lekko szczerbi żarna w młynkach. Coś musi w tym być.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #117 dnia: 29 Sierpień 2018, 14:01:20 »
Mieli dobrze, a Pan Krzysztof ma udziały w komesiu czy coś? Zrobił im tutaj praktycznie cały rynek, a marketing ten młynek ma mistrzowski. Tak btw odnoszę ostatnio wrażenie, że sami siebie zaczynają tłumaczyć z produkcji części w CHRP, chodź mogę się mylić. Co do Aerginda moja osiowość jest ok, mielić mieli, żarna są tylko na końcu lekko poszczerbione, a tak to idealnie piękne. Poniosło mnie z tą reklamacją w nocy ;)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #118 dnia: 29 Sierpień 2018, 14:17:43 »
Pewnie tak zwany płatny influencer. A marketing mają zacny, mimo że ich produkt nie jest ani rewelacyjnie, ani słabo wykonany. Normalnie byłby przeciętniak.

Choć twierdzą że mają opatentowaną stal to też mało wiarygodne (chyba że przez kogoś innego, ale znowu to jak chwalenie się patentami Apple przy używaniu iPhone).

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Aergrind - mini młynek od Knocka
« Odpowiedź #119 dnia: 28 Październik 2018, 11:36:07 »
W temacie metalowej pokrywki do Aergrinda, wrzucam kilka fotek.

Całkiem solidne wykonanie i bardzo dobre spasowanie z młynkiem. Zacisk można regulować śrubką (nie ma sprężynki).
Cenowo całkiem sporo wychodzi (7 pokrywka + 6 przesyłka + 2,6 Tax = 15,6 GBP) aczkolwiek użytkowanie młynka nieporównywalnie wygodniejsze.

20181028_111418.jpg
20181028_111259.jpg
20181028_111312.jpg
20181028_111327.jpg
20181028_111358.jpg

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi