Autor Wątek: Ekspres przelewowy + młynek elektryczny do 2-2,5k  (Przeczytany 3018 razy)

Offline jokerart

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: PHILIPS CAFE GAIA HD7546/20
  • Młynek: De'Longhi KG 89
Ekspres przelewowy + młynek elektryczny do 2-2,5k
« dnia: 14 Kwiecień 2023, 20:45:01 »
Cześć!

Rok temu poczytałem komentarze i kupiłem zestaw PHILIPS CAFE GAIA+ DeLonghi KG89.
No i byłem taki zadowolony, że mam dobry sprzęt, do czasu aż trafiłem na to forum… :D

Mam kilka pytan:
1. Czy kupienie droższego zestawu znacząco przełoży się na lepszą jakość zaparzonej kawy? Inaczej mówiąc, czy warto wymieniać to co jest uwzględniając cena jakość.
2. Jaki zestaw do 2000-2500 polecacie (musi być młynek elektryczny - chce żeby proces przygotowania kawy był jak najmniej czasochłonny , a młynek będzie tylko do metody przelewowej, nigdy ciśnieniowej - podobno taka metoda wybacza więcej niedoskonałości młynka, więc może nie musi być super pro?) A może wydawanie takiej kwoty nie ma sensu i wystarczy kupić zestaw za np. 1500 zł i tez będzie ok?
3. Rozpatruję tylko nowe sprzęty
4. Chciałbym żeby urządzenia nie zajmowały znacząco więcej miejsca niż aktualnie
5. Jakieś inne porady o których nie pomyślałem?

Z góry dziękuję za porady!
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2023, 20:53:12 wysłana przez jokerart »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ekspres przelewowy + młynek elektryczny do 2-2,5k
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień 2023, 19:42:50 »
Cześć,

Przede wszystkim młynek, polecałbym taki typowo przelewowy. Także rozpoczynając cenowo od Wilfa Svart, przez Baratza Encore, potem Wilfa Uniform 100S, Fellow Ode v1, Varia VS3, Fellow Ode v2. Każdy z nich zmieli o niebo lepiej niż Twój Delonghi KG89.

Co do ekspresu, to możesz się jeszcze wstrzymać, one tak na prawdę aż tak bardzo nie różnią się w zaparzaniu chyba że weźmiesz coś w rodzaju Sage Precision Brewer.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2023, 19:50:14 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi