Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 439039 razy)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2280 dnia: 26 Wrzesień 2022, 18:04:11 »
Zamawiałem kilka dni temu już w nowym systemie płatności i mimo, że jest nowy, to nie miałem żadnego problemu. Wg mnie jest ok. Chociaż że starym też nigdy ja nie miałem problemu.

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2281 dnia: 06 Październik 2022, 09:11:12 »
Brazil Daterra Fool Bloom wróci może jeszcze?
Ledwo co weszła już jej nie ma, a miałem nadzieję że się załapię  :-[

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2282 dnia: 06 Październik 2022, 10:13:55 »
No niestety, wszystko się sprzedało. Daterra będzie wracać do nas, bo bardzo ją lubimy i dobrze nam się współpracuje z nimi, natomiast teraz w przelewach jest inny microlot z Brazylii, tym razem odmiana Rubi i kontrolowana fermentacja. Capoeira to dzieło rodziny Contreras pod nadzorem NuCoffee. W przelewach, z nowych kaw, pojawiła się myta Etiopia Limu ze spółdzielni Biftu Gudina i jest jej zdecydowanie więcej niż Daterry :)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2283 dnia: 06 Październik 2022, 11:30:52 »
Ja kończę paczkę Polish Horse. Pierwszy raz piłem tą nową wersję bez robusty. Bardzo smaczne te "perełki". Smakowo fajny klasyk.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2284 dnia: 29 Październik 2022, 19:59:35 »
Oprócz cieplej jesienny i opadłych liści możecie zauważyć dużo nowych kaw w naszym sklepie.

W sekcji ‚medium roast” mamy Boliwię, kawę z kraju, który już nas przyzwyczaił do produktów wysokiej jakości. Brazylię Sweet Edition zamieniła kawa z plantacji Mirandopolis, gdzie kawę uprawia się na ziemi dawno wygasłego wulkanu. Kawa zawdzięcza swoją oryginalność smakową właśnie tej bogatej w minerały głębi. Gwatemalska plantacja Isnul tym razem prezentuje swoje, dumnie wyhodowane, bardzo duże ziarenka odmiany Pacamara a z Nikaragui z kooperatywy Sagrada Familią ( Święta Rodzina ), przychodzi nam dłużej dojrzewająca kawa w mglistych górskich terenach o nutach czekolady i gruszki.

W sekcji „light roast” zamiast znakomitej Daterry pojawił się bardzo fajny, owocowy mikrolot od również dobrze znanego nam producenta NuCoffee. Capoeira to dzieło państwa Cantreras, proces obróbki kontrolowana fermentacja a odmiana Rubi. Z Etiopii mamy dwie kawy z mytej obróbki, Limu Biftu Gudina i Jimma Duromina. Mamy nadzieję, że zostaną na dłużej z nami. Z lądu afrykańskiego prezentujemy Wam jeszcze kenijską Nyeri ze spółdzielni New Gikaru, również z obróbki mytej i tradycyjnej obróbki za ten kraj-podwójna fermentacja. Dla wielbicieli obróbki naturalnej w sklepie proponujemy Gwatemalę La Danta i Myanmar Shwe Yi Mon. Nieco póżniej pojawi się jeszcze natural z Salwadoru z plantacji El Cerro.

A jak wygląda zakup kawy w Kenii:



W poniedziałek pracujemy w skróconych godzinach, ale paczki wysyłamy.

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2285 dnia: 29 Październik 2022, 22:31:43 »
Goran, pytanie pomocnicze, bo zapewne możesz coś powiedzieć jak nowa Brazylia smakowo ma się do poprzedniej? Pytam tylko przez wzgląd na ludzi w pracy(głównie kobiety) jak i dziewczyny w domu, bo dla nich podstawa to Cappuccino lub Latte, gdzie preferencja dla nich to słodycz ponad wszystko. W nowej widziałem, że na pierwszym miejscu wymieniłeś kakao, to też lepiej się upewnić przed zamówieniem. :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2286 dnia: 29 Październik 2022, 23:56:01 »
@MSL Ziarenka delikatne, wymagające łagodnego procesu palenia. Kawa słodka, jak najbardziej nadaje się do kaw mlecznych.


Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2287 dnia: 30 Październik 2022, 01:15:33 »
Dziękuję.

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2288 dnia: 03 Listopad 2022, 15:19:06 »
A co warto wypróbować z rzeczy w smaku bardziej wyrazistych i "wytrawnych"? Na razie mam w koszyku Kenię i chciałbym wziąć jeszcze jeden Light Roast (chyba Myanmar, bo mnie ciekawi) i coś pod Cafelat Robota do shotów (przepyszna była Sumatra Queen Ketara, którą jakiś czas temu u was zamówiłem).

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2289 dnia: 03 Listopad 2022, 16:42:53 »
Natural z Myanmaru, to bardzo ciekawa propozycja, Duromina z Etiopii też niczego sobie. Do Robota, to bym polecił Boliwię Primera lub nieco łagodniejsze Espresso La Bicicleta. W Rocie też dają radę.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2022, 20:00:23 wysłana przez ranGo »

Offline MrOwArdm

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Ascaso Duo PID
  • Młynek: Fiorenzato All Ground
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2290 dnia: 03 Listopad 2022, 19:58:36 »
Co obecnie polecicie do kolby, głównie cappuccino ale czasami tez espresso. Jakieś słodkie nuty.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2291 dnia: 03 Listopad 2022, 20:08:41 »
Nikaragua jest bardzo fajna jako espresso, również do mleka, słodka, w profilu mleczna czekolada, gruszka. Brazylijska Mirandopolis jest propozycja dla tych co nie lubią gorycz i kwasowość w filiżance, tu dla odmiany obróbka naturalna.

Offline MrOwArdm

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Ascaso Duo PID
  • Młynek: Fiorenzato All Ground
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2292 dnia: 03 Listopad 2022, 20:58:02 »
Nikaragua jest bardzo fajna jako espresso, również do mleka, słodka, w profilu mleczna czekolada, gruszka. Brazylijska Mirandopolis jest propozycja dla tych co nie lubią gorycz i kwasowość w filiżance, tu dla odmiany obróbka naturalna.
Dzięki. Pewnie jutro zamówię.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5235
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2293 dnia: 05 Listopad 2022, 15:46:24 »
Boliwia Primera
Żona powiedziała, że cudnie pachnie, a jeszcze lepiej smakuje!
》tertium non datur《

Offline 3t3rnity

  • Wiadomości: 1
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2294 dnia: 05 Listopad 2022, 18:02:31 »
Dzień dobry! Już drugi raz występuje u mnie problem podczas złożenia zamówienia: nie mam zielonego przycisku z opłatą przez tpay.com na dole podsumowania zamówienia. Pierwszy raz dostałem od nich mail za jakieś 15 min od momentu złożenia zamówienia i udało mi się oplacic. Dzisiaj wieczorem po złożeniu 2 zamówień nadal nie mam tego zielonego przycisku( sprawdzał na 2 różnych komputerach i telefonie). Nie dostałem od tpay też żadnego mailu że skierowaniem do opłaty :( Czy da się coś zrobić z tym, bo po prostu nie mogę zapłacić, a kawa już się prawa skończyła? :(

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi