Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 438758 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2145 dnia: 04 Maj 2022, 21:34:12 »
Nowe kawy pod przelew to raczej druga połowa Maja. Wcześniej nie damy radę. 

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2146 dnia: 05 Maj 2022, 08:32:10 »
Znalazło się okienko i jest pomysł aby 14 Maja zorganizować forumowe spotkanie u nas w palarni.

Będzie nas pięciu. Ja, żona, siostrzenica, Rota i młynek do kawy Kazak EL71.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2147 dnia: 05 Maj 2022, 11:19:38 »

 trzeba się anonsować, czy wstęp wolny?  :mhh:


Było by dobrze abyśmy wstępnie wiedzieli ile osób będzie, wstęp oczywiście wolny :) Spotkanie jest planowane na sobotę od 11:00 do 16:00 ale czas jest elastyczny więc można go rozciągnąć w razie potrzeby.
Jako że będziemy testować młynek Kazak EL71, to nie będzie problemu aby go zestawić i porównać z innymi młynkami więc można przywieźć ze sobą swój sprzęt ( Niche, Kafatek, Arco... ). Będziemy testować na ekspresach Dalla Corte i Rota ale miłe widziane będą również inne ekspresy dźwigniowe typu Robot, La Pavoni Piccola ... Valerii pokaże na żywo jak użytkować i utrzymywać Rotę w dobrej kondycji. 
Możemy zrobić mini giełdę więc jeżeli ktoś ma jakiś sprzęt do sprzedaży można zabrać ze sobą. Coś do przekąszenia i wypicia się znajdzie aby nie strzelać shoty na pusty żołądek. 
Proszę o jakieś wasze sugestie, oczekiwania i spostrzeżenia dotyczące spotkania.


Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2148 dnia: 05 Maj 2022, 11:46:25 »
Proszę o jakieś wasze sugestie, oczekiwania i spostrzeżenia dotyczące spotkania.
Od 11:00 do 16:00 to 5 godzin, hm :mhh:... trochę długo. Czy będzie w tym czasie przewidziana jakaś przerwa na kawę?

Poza tym, to bardzo fajna inicjatywa :brawa:.
Po pięciu godzinach spotkania kawoszy: "babciu, a dlaczego masz takie wielkie oczy?" :wow2:.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2149 dnia: 05 Maj 2022, 14:05:32 »
Ja chętnie wpadnę, ale w jakich godzinach, to dopiero się okaże.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2150 dnia: 05 Maj 2022, 21:47:23 »

 trzeba się anonsować, czy wstęp wolny?  :mhh:


Było by dobrze abyśmy wstępnie wiedzieli ile osób będzie, wstęp oczywiście wolny :) Spotkanie jest planowane na sobotę od 11:00 do 16:00 ale czas jest elastyczny więc można go rozciągnąć w razie potrzeby.
Jako że będziemy testować młynek Kazak EL71, to nie będzie problemu aby go zestawić i porównać z innymi młynkami więc można przywieźć ze sobą swój sprzęt ( Niche, Kafatek, Arco... ). Będziemy testować na ekspresach Dalla Corte i Rota ale miłe widziane będą również inne ekspresy dźwigniowe typu Robot, La Pavoni Piccola ... Valerii pokaże na żywo jak użytkować i utrzymywać Rotę w dobrej kondycji. 
Możemy zrobić mini giełdę więc jeżeli ktoś ma jakiś sprzęt do sprzedaży można zabrać ze sobą. Coś do przekąszenia i wypicia się znajdzie aby nie strzelać shoty na pusty żołądek. 
Proszę o jakieś wasze sugestie, oczekiwania i spostrzeżenia dotyczące spotkania.


wszystko wskazuje ze powinienem być , myśle koło 12

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2151 dnia: 06 Maj 2022, 16:43:21 »
Było by dobrze abyśmy wstępnie wiedzieli ile osób będzie, wstęp oczywiście wolny :) Spotkanie jest planowane na sobotę od 11:00 do 16:00 ale czas jest elastyczny więc można go rozciągnąć w razie potrzeby.
Jako że będziemy testować młynek Kazak EL71, to nie będzie problemu aby go zestawić i porównać z innymi młynkami więc można przywieźć ze sobą swój sprzęt ( Niche, Kafatek, Arco... ). Będziemy testować na ekspresach Dalla Corte i Rota ale miłe widziane będą również inne ekspresy dźwigniowe typu Robot, La Pavoni Piccola ... Valerii pokaże na żywo jak użytkować i utrzymywać Rotę w dobrej kondycji. 
Możemy zrobić mini giełdę więc jeżeli ktoś ma jakiś sprzęt do sprzedaży można zabrać ze sobą. Coś do przekąszenia i wypicia się znajdzie aby nie strzelać shoty na pusty żołądek. 
Proszę o jakieś wasze sugestie, oczekiwania i spostrzeżenia dotyczące spotkania.

Też będę raczej w okolicach 11:30 - 12. Generalnie idea luźnego spotkania się, pogadania, możliwości przetestowania w/w czy posłuchania i oczywiście napicia się dobrej kawy wydaje mi się optymalna. Wszystko w charakterze luźnej organizacji.

Może warto wydzielić z temat spotkania z tego aby więcej osób zobaczyło?
Przy okazji, @ranGo odłożyłeś mi może te 1,5 kg Miaki, o które prosiłem stronę wcześniej? :)


Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2152 dnia: 06 Maj 2022, 19:50:29 »
Jeżeli ktoś chciał by przyjechać z rodziną, to w pobliżu palarni na 15-20 minut pieszo jest Manufaktura, jeszcze bliżej jest kompleks basenów Fala w parku na Zdrowiu, duży ogród botaniczny i pole rozkwitłych tulipanów, tydzień temu otwarty Orientarium i w nim kąpiące się słonie...

11.06 powinien odbyć się w Łodzi event kawowo rowerowy w postaci luźnego wyścigu rowerowego między kawiarniami i palarniami speciality. Do tej pory  odbiły się 3 eventy w 2 miastach ( więcej tu: http://roastedmag.pl/coffeerace/ )

A w sklepie dzisiaj pojawiły się nowe kawy i między nimi Gwatemala plantacja La Inteligencia, Indie Plantation AA Bababudan, Brazil Cemorrado Chocolate Edition i BezPresso czyli Premium Blend Decaf -  mieszanka kaw z Papui, Etiopii, Brazylii i Indonezji z wykorzystaniem Swiss Water procesu do usuwania kofeiny.






odłożyłeś mi może te 1,5 kg Miaki, o które prosiłem stronę wcześniej? :)

Tak, kawa odłożona, można zamówić inna Brazylię a w komentarzu napisać że ma być Miaki ale możesz i osobiście odebrać jak przyjedziesz, tak jak tobie bardziej odpowiada.


Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2153 dnia: 06 Maj 2022, 22:20:30 »
Jaki jest profil smakowy "BEZ PRESSO"?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2154 dnia: 06 Maj 2022, 22:56:25 »
Przyjemna w odbiorze, kakao, karmel i słodkie owoce.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2155 dnia: 09 Maj 2022, 19:52:29 »
Jak się ma do Peru on/off?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2156 dnia: 10 Maj 2022, 09:40:47 »
Cześć, przepraszam że tutaj piszę, ale mieliłem Etiopię od Gorana, taka pierwsza myśl naszła.
Ma ktoś pomysł co to, albo od czego?



Mieliłem ręcznym Chestnutem C2 i pod koniec rączka zaczęła lekko stawiać opór, rozkręciłem młynek i wypadło ( wygląda jak uszczelka ).
Dodam, że miesiąc temu czyściłem "dolne" żarno i w dolnej części nie było tego.
Lekkie nadgryzienia wskazują, że lekko ją pod-mieliłem?

Kurcze fakt, że strasznie zaspany wstałem, ale zgłupiałem.
Nie wyłapałbym że sypie do młynka z ziarnem?
Pomyślałem, że to jakaś część zabezpieczającą z młynka?
Co prawda jakoś mocno go nie użytkuję, ale po każdym mieleniu, trzymając młynek ( ruszając samym młynkiem)  kręcę korbką i nigdy nie było nawet najmniejszego oporu, rączka kręci się jak szalona.  :hihihi:

Resized_20220510_091910.jpeg


Uprzedzając pytania, producent nie wskazuje takiej części, chyba że faktycznie to jakaś zabezpieczająca guma ( w transporcie? ) , która wyskoczyła jak zacząłem drobniej mielić, albo jakimś cudem wsypałem razem z kawą :)






« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2022, 09:49:34 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2157 dnia: 10 Maj 2022, 10:24:54 »
Jak się ma do Peru on/off?

Bardzo dobra w odbiorze jest ta mieszanka, nie mu się uczucia, że to bezkofeinowa. Przy 93*C, ratio 1:2 i czasie ciut ponad 30 sekund, wychodzi przyjemnie słodka z lekko owocową kwasowością. W stosunku do Peru jest nieco słodsza w odbiorze.

@Heniutek , jakiej wielkości jest ta uszczelka?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2158 dnia: 10 Maj 2022, 10:33:59 »
@ranGo , 19-20mm , grubość niecałe 3mm.

Nie jest przerwana, wygląda już słabo, ale jest cała.

Edit.
Zrobiłem krótkie śledztwo i wychodzi na to, że może to być uszczelka od "tłoka" Miir Canistra ( jakiś badziewny nam się trafił chyba), kawa była przesypywana chyba ze 2 razy, skończyła w mniejszym TightVacu i zupełnie nie skojarzyłem .
Może uszczelka w młynku leżała zblokowana już wcześniej i po prostu nie przeszkadzała.

Nie jestem w stanie sprawdzić, bo nigdzie nie znalazłem stosownego info, ale wygląda że to może być ona.

Dziękuję za zainteresowanie. :doh:

« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2022, 12:10:02 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2159 dnia: 10 Maj 2022, 11:44:22 »
W stosunku do Peru jest nieco słodsza w odbiorze.

Fajnie, bo tego właśnie szukam w decafie do wieczornej kapucziny :)
Wpadnę zakupić zatem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi