Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 442783 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1635 dnia: 12 Luty 2021, 08:56:15 »
Ja tu widzę całkiem spory potencjał na odsprzedaż z drugiej ręki po cenach wolnorynkowych, komitet kolejkowy, ba nawet może kartki  :mrgreen:

Offline atolt

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Magica PID
  • Młynek: Macap M5D
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1636 dnia: 12 Luty 2021, 10:31:44 »
Poza tym z jego kawami jest problem, bo po miesiącu od palenia sama ekstrakcja kawy staje się wyzwaniem
Coś zatem robisz źle. Piję te kawy od kilku lat, czasem zdarzy się przetrzymać paczkę po 2-3 miesięcy. Bez problemu jestem w stanie uzyskać ekstrakcję zarówno wg. norm INEI jak i na oko/nos/smak dobrą.
Kawy średnio palone to bez problemu gruba crema, ja piję jako espresso dużo jasno palonych bo lubię cytrusy (niby pod przelew dedykowane) i tutaj również ekstrakcja bezproblemowa (trzeba zwykle dużo drobniej mielić, ja dodatkowo podbijam kwaski obniżając nieco temperaturę do 90st)... crema uboższa 5-7mm... ale w smaku wszystko się zgadza, napar jest gęsty, oleisty, a finish trwa z godzinę.

Konkluzja? Nie wiem o czym mówisz.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1637 dnia: 12 Luty 2021, 11:08:58 »
Konkluzja? Nie wiem o czym mówisz.

Tu akurat ja również się zgodzę, Eurocafe to moja ulubiona palarnia również w myśl zasady że kupuje lokalnie, co nie znaczy że nie próbuję innych wypałów. Kawa mająca 10-14 dni od palenia przez Gorana dopiero nabiera pełni smaków, odmrożona nie jest absolutnie problematyczna, ja nie trzymam raczej długo ziarenek ale po miesiącu nie zauważam żadnej różnicy na minus. Często tą samą kawę otwieram na początku miesiąca i na koniec miesiąca drugą paczkę dla porównania i skłaniam się do opinii że odpoczynek zazwyczaj dobrze jej robi. Może zwróć uwagę na warunki przechowywania? Tak jak mówisz zachowuje się kawa która poleżała latem w hopperze dłuższy czas.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1638 dnia: 12 Luty 2021, 11:24:58 »
Tak jak mówisz zachowuje się kawa która poleżała latem w hopperze dłuższy czas.
Albo na półce przy oknie i/lub blisko kuchenki.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2021, 11:34:58 wysłana przez krystians »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1639 dnia: 12 Luty 2021, 11:37:04 »
Albo na półce przy oknie i/lub blisko kuchenki.

Dla mnie nie tyle może kłopotliwe co rzekłbym wymagające były np. single od Auduna

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1640 dnia: 12 Luty 2021, 12:00:59 »
Myślę, że nie ma palarni, z której absolutnie wszystkie kawy zawsze by mi smakowały. Jednak kawy Euro Cafe, z których korzystam między innymi dlatego, że mam je lokalnie, mają pewien swój styl, charakter, który może pasować lub nie. Ja zawsze znajduję coś dla siebie. Ważne, że mniej więcej wiem czego mogę się spodziewać oraz zawsze móc uzupełnić to o rozmowę.

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1641 dnia: 12 Luty 2021, 12:53:18 »
Kupiłem ostatnio specialty coffee z Allegro, bo smart i tak się rozczarowałem, że teraz kombinuję jak tu jednak pozostać wiernym Euro Cafe, ale przyciąć na kosztach wysyłki, bo jednak schodzi mi 2 kilo kawy na miesiąc. Panie @ranGo wiem, że mi się w głowie przewraca, ale skoro nie Allegro, to może jakaś subskrypcja albo opcja odbioru kaw tak bliżej centrum Łodzi?

skansen

  • Gość
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1642 dnia: 12 Luty 2021, 13:05:36 »
Zamów za ponad 200zł, wysyłka będzie gratis :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1643 dnia: 12 Luty 2021, 13:09:22 »
@Nihil a czemu nie chcesz odebrać osobiście jak w mieście Łodzi jesteś? Zamawiasz, odbierasz, masz odebrane  :mrgreen:

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1644 dnia: 12 Luty 2021, 13:16:15 »
Mógłbym złośliwie napisać, czemu nie czytasz do końca wiadomości na które odpowiadasz. Eurocafe jest akurat na przeciwległym końcu mojego brzydkiego miasta i zamyka się o 15:00 (palarnia, nie miasto).

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1645 dnia: 12 Luty 2021, 13:31:18 »
Mógłbyś pisać złośliwie ale po co? Ja również mógłbym złośliwie napisać że Legionów to śródmieście i tym samym chyba centrum, tylko po co?
Może ja źle zrozumiałem a może wyraziłeś się nie precyzyjnie? Bliżej centrum niż Eurocafe i Manufaktura?  :mhh:

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1646 dnia: 12 Luty 2021, 15:10:04 »
@JanJamr , niestety kawa z Flores już jest niedostępna i czekamy na kawę ze świeżych zbiorów. Kawa z Flores jest bardzo dobra więc może następnym razem oprócz kawy z obróbki semi-washed, pokusimy się i o zakup ziarna z obróbki anaerobowej.   @wasku , Geisha La Bastilla może pojawić się dopiero na wiosnę. W międzyczasie proponujemy ciekawe kolumbijskie ziarna z przedłużonej fermentacji. @Nihil , jak tylko kawiarnie zaczną pracować normalnie to będzie można odebrać kawę np na Kościuszki.

Od dawna nie sprzedajemy Kopi Luwak ( i nie zamierzamy ) ale dostaliśmy próbki tej kawy i ogłaszamy konkurs dla chętnych spróbowania tego, nie wiem czy nadał można tak powiedzieć, rarytasu. Do rozdania mamy 5x100g indonezyjskiej kawy. Konkurs otwarty dla wszystkich którzy zrobili przynajmniej raz zakup u nas od początku bieżącego roku. Co należy zrobić? Podesłać na adres [email protected] zdjęcie swojego pomysłu co można zrobić z torebką po kawie aby jej nadać drugie życie zanim ją wrzucimy do kosza. Konkurs otwarty do 21.02.2021 a kawę wyślemy do nagrodzonych przy okazji pierwszego następnego zamówienia.




Offline Achilles

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Cafelat Robot, V60, Aeropress, Moka
  • Młynek: Niche, 1zpresso Q2, Bplus Apollo
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1647 dnia: 12 Luty 2021, 18:35:03 »
Zaczynam właśnie drugą paczkę kawy La Vaca i jestem nią zachwycony. W moim rankingu zajmuje aktualnie 1. miejsce, wyprzedzając Polish Horse, Mujeres czy  Arabica9Mix. Kawa jest fenomenalna. Szacuneczek dla palarni  :szampan:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1648 dnia: 13 Luty 2021, 11:22:30 »
To chyba najbardziej klasyczna kawa z oferty Euro :).

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1649 dnia: 14 Luty 2021, 09:41:47 »
Kapitan Turbot wie bardzo dużo o morzu i biologii morza, Márcio Custódio de Carvalho wie bardzo dużo o kawie i ochronie środowiska, stąd takie skojarzenie współczesnego plantatora z postacią z bajki. Inspirację do etykiet czerpię od samych plantatorów, nazw plantacji, ruchu społecznego w którym działają, tradycji, legendach, i trochę z własnej imaginacji.

Ha, wiedziałem, że to nie przypadek :). Moja córka też od razu zauważyła Turbota :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi