Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 444720 razy)

Offline drk

  • Wiadomości: 15
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1605 dnia: 29 Styczeń 2021, 16:45:22 »
Jakie plany na najbliższe dwa tygodnie w paleniu jasnych kaw??

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1606 dnia: 29 Styczeń 2021, 17:41:54 »
W magazynie mamy nie duże ilości etiopskiej Reko i Kongi, kostarykańska El Tirra też starczy na pierwsze tygodnie lutego. W planach na Luty są kolumbijska La Ilusion Long Fermentation ( dwa kartony tylko - 4x12kg, musimy dozować ), Tanzania Iloma natural, Etiopia Aricha washed, Meksyk Muxbal honey...

Jeżeli o sekcję espresso chodzi, tu nam się kończą bardzo dobrze sprzedająca się Brazylia Caramelo, Meksyk El Jaguar i Gwatemala Golden Flakes of Jumay które zastąpią odpowiednio brazylijski microlot z plantacji CETEC, meksykański Bourbon z El Olmo i gwatemalska Esperanza z projektu Slow Food. Na półki powróciła mieszanka Sava Mala do której się bardzo przyzwyczaili klienci niektórych łódzkich kawiareń. Tu jest i espresso LaVaca w nieco zmienionej wersji do poprzedniej.


Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1607 dnia: 29 Styczeń 2021, 17:59:45 »
LaVaca-tak wiele za tak niewiele. Pyszna kawa. Żona twiwrdzi, że pyszniejszej nie piła.

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1608 dnia: 31 Styczeń 2021, 20:52:32 »
ranGo, jakbyś miał polecić jedną kawę z Waszej oferty do kawiarki, na co by padł wybór?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1609 dnia: 31 Styczeń 2021, 21:11:41 »
Mój pierwszy sąsiad jest z Sycili i do kawiarki zamawia tylko Mujeres, ja znowu lubię bardziej owocowe kawy i Polish Horse by był idealnym wyborem dla mnie. 

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1610 dnia: 31 Styczeń 2021, 22:26:26 »
Też pójdę w te owocowe klimaty tym razem, mujeres pewnie następnym. Dzięki za sugestie  :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1611 dnia: 02 Luty 2021, 17:33:30 »
Odebrałem niedawno paczuszkę z Paczkomatu. Bardzo dziękuję za miły dodatek. Nie miałem okazji jeszcze smakować  tych kaw, więc postaram się w przeciągu kilku dni opisać jak smakują.  :uklony:

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1612 dnia: 03 Luty 2021, 16:40:59 »
ranGo, widzę że znów w ofercie jest MEKSYK EL OLMO w paleniu średnim, ostatnim razem był chyba honey jeśli dobrze pamiętam, ale też fajnie się sprawdzała w alternatywach. Więc tak sobie myślę jakby smakowała w paleniu jasnym, nie próbowaliście jej wypalać jasno? Tak tylko z ciekawości pytam  :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1613 dnia: 03 Luty 2021, 18:22:01 »
To same miejsce uprawy ale inna odmiana i inna metoda obróbki. Meksyk El Olmo Bourbon, po wykonanych testach został zakupiony z myślą o metody ciśnieniowe i ma zastąpić kończącego się El Jaguara.
Coś co bardziej będzie odpowiadać do przelewów, to Meksyk Muxbal honey ze stanu Chiapas który kiedyś należał do Gwatemali. Muxbal pojawi się pod koniec lutego w sklepie.


Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 249
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1614 dnia: 03 Luty 2021, 21:53:02 »
BRAZIL Fazenda Cetec - skąd się wziął kapitan Turbot z Psiego Patrolu na okładce kawy? Dziś, moja 3 letnia córeczka przechodząc obok ekspresu, zauważyła go na leżącej paczce kawy i się bardzo ucieszyła ;) to jej ulubiona bajka ostatnio. Teraz nie mam już wyjścia, muszę jej zacząć parzyć espresso z tej kawy :).

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1615 dnia: 04 Luty 2021, 07:22:51 »
A tak ogólnie skąd pomysły tych obrazków na paczuszkach? Oczywiście jeżeli możesz zdradzić ;) Kurcze bardzo mi się podobają, ja sobie zawsze wycinam nowe. Później zastanowienie co z nimi zrobię, może coś na ścianę..... :mhh:

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1616 dnia: 04 Luty 2021, 08:26:14 »
Kapitan Turbot wie bardzo dużo o morzu i biologii morza, Márcio Custódio de Carvalho wie bardzo dużo o kawie i ochronie środowiska, stąd takie skojarzenie współczesnego plantatora z postacią z bajki. Inspirację do etykiet czerpię od samych plantatorów, nazw plantacji, ruchu społecznego w którym działają, tradycji, legendach, i trochę z własnej imaginacji.

Offline skrzecior

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P, Baratza Encore, Timemore C3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1617 dnia: 04 Luty 2021, 08:48:04 »
@ranGo Twoje kawy są wspaniałe, najbardziej do gustu przypadła nam Polish Horse i Mexico El Jaguar. Bardzo dobra jest również Gwatemala Oro. Kończę ostatnią paczkę i składam kolejne zamówienie. Co byś jeszcze polecił do espresso? (raczej w stronę słodyczy lub owoców niż goryczy, dobrze smakujące z mlekiem). Co do etykiet, do pełni szczęścia brakuje mi na nich tylko informacji o profilu smakowym.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1618 dnia: 04 Luty 2021, 09:18:08 »
Możesz spróbować nowy Meksyk El Olmo i Gwatemale Esperanzę, do espresso również fajne są La Joya ( klejnot, diament ) z Salwadoru i Kolumbia Huila Excelso.

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1619 dnia: 04 Luty 2021, 15:47:41 »
@ranGo co polecisz do ekspresu przelewowego dla osób lubiących słodycz, czekoladę, marcepan...z jak najmniejszą ilością kwasowości???

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi