Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 438647 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1485 dnia: 14 Październik 2020, 18:55:44 »
Indie Jumboor wymagają większego skręcenia młynka i ciut mniejszą dozę a odwdzięczają się czekoladowo-owocowym smakiem w filiżance. Strumień czasem lekko buzuje co jest w naturze tej kawy.

kawa  17,5g
temp. 93 C*
czas   25”
uzysk 36g




Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1486 dnia: 15 Październik 2020, 10:28:18 »
@ranGo
Bardzo dziękuję Tobie i całej Waszej ekipie za przygotowanie specjalnych weselnych etykiet - są świetne, i oczywiście za pyszną kawę, którą goście bardzo chwalili  :)
I za wzorową współpracę, naprawdę kontakt z Wami to sama przyjemność  :poklon:
Było kilka zapytań skąd wziąłem taką kawę więc może grono klientów troszkę urośnie po weselu, bo ja szerzyłem dobre słowo  ;)
Najwięcej zeszło Kenii, mój brat bardzo ją lubi więc pewnie ją polecał ludziom  [emoji39]

Ogólnie dziękuję Wam wszystkim, bo bez tego forum moi goście raczyli by się czymś, czego sam bym teraz świadomie sobie nie zrobił, tudzież kawą rozpuszczalną  :)


Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1487 dnia: 15 Październik 2020, 11:48:39 »
@ranGo czy mielicie kawę przed paczkowaniem? Pod (aeropress) jak tak, to dopisać to przy zamówieniu w uwagach?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1488 dnia: 15 Październik 2020, 11:52:55 »
Jeżeli ktoś potrzebuje zmieloną kawę, wystarczy w uwagach przy zamówieniu dopisać jaką kawę zmielić pod jaką metodę parzenia.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1489 dnia: 15 Październik 2020, 12:01:51 »
Ok, dzięki za odpowiedź.  [emoji106]

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1490 dnia: 15 Październik 2020, 16:36:41 »
Indie Jumboor wymagają większego skręcenia młynka i ciut mniejszą dozę a odwdzięczają się czekoladowo-owocowym smakiem w filiżance. Strumień czasem lekko buzuje co jest w naturze tej kawy.

kawa  17,5g
temp. 93 C*
czas   25”
uzysk 36g




Dzięki za sprawdzenie. Takie ciemne kropki są i u mnie - po pękniętych bąbelkach jak mniemam (chwilę odstana filiżanka).

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1491 dnia: 20 Październik 2020, 14:40:52 »
Po woli zmieniamy asortyment i przygotowujemy kawy które nie długo znajdą się w sprzedaży.
Oprocz nowości z Brazylii i Kolumbii, w sklepie znalazła się kawa o nazwie zaczerpniętej z języka hiszpańskiego.. Ciemniejsze palenie niż jest to zwyczajnie u nas ale jeszcze nie takie mocne jak we włoskich mieszankach to bywa. Sympatyczna krówka zachęca do uśmiechu przy porannej kawie, to samo robi   ogórek próbując udawać słynnego krokodyla z sportowego obuwia. Brazylijska Capricornio świetnie smakuje jako espresso a po niej pojawi się Red Bourbon z znanej wam plantacji Sertao lub Carmelo z plantacji Paraiso. Szykują się też kawy z Brazylii z ciekawych fermentacji, do tej pory nie spotykanych u nas.
Z podwójną dawką kofeiny, przybywa myta Robusta z plantacji El Siglo w Gwatemali. Nie zostało nam dużo bardzo dobrej Papui Girambin a Chabela Blue Skull zaledwie pare paczek. 
Przed świetami dopłyną z Rwandy dwie kawy z młyna Huye Hills, ciekaw jestem co znajdzie się na etykiecie. Rozważę również wasze propozycje ;)


Offline cpu

  • Wiadomości: 328
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1492 dnia: 20 Październik 2020, 16:37:13 »
Kończę już Brazil Fazenda Venturim Robusta - będzie jeszcze dostępna? Bo powiem szczerze że gdyby była jak wczoraj składałem zamówienie to wziąłbym 2 kg. Nie wiem co w sobie ma, ale to jest to coś... Tak słodka i czekoladowa ahh

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1493 dnia: 20 Październik 2020, 16:57:14 »
Po woli zmieniamy asortyment i przygotowujemy kawy które nie długo znajdą się w sprzedaży.
Oprocz nowości z Brazylii i Kolumbii, w sklepie znalazła się kawa o nazwie zaczerpniętej z języka hiszpańskiego.. Ciemniejsze palenie niż jest to zwyczajnie u nas ale jeszcze nie takie mocne jak we włoskich mieszankach to bywa. Sympatyczna krówka zachęca do uśmiechu przy porannej kawie, to samo robi   ogórek próbując udawać słynnego krokodyla z sportowego obuwia. Brazylijska Capricornio świetnie smakuje jako espresso a po niej pojawi się Red Bourbon z znanej wam plantacji Sertao lub Carmelo z plantacji Paraiso. Szykują się też kawy z Brazylii z ciekawych fermentacji, do tej pory nie spotykanych u nas.
Z podwójną dawką kofeiny, przybywa myta Robusta z plantacji El Siglo w Gwatemali. Nie zostało nam dużo bardzo dobrej Papui Girambin a Chabela Blue Skull zaledwie pare paczek. 
Przed świetami dopłyną z Rwandy dwie kawy z młyna Huye Hills, ciekaw jestem co znajdzie się na etykiecie. Rozważę również wasze propozycje ;)


"Bitch, I'm a cow" - świetnie się ten tekst komponuje z tą słodką krówką na obrazku :). <ok>

Czy La Vaca będzie podobna stopniem palenia i profilem do Cafe Amaro? Czy zbyt dużym uproszczeniem będzie powiedzenie, że to mocniejsza (+robusta) jej wersja?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1494 dnia: 20 Październik 2020, 17:14:10 »
Robusta z plantacji Venturim się skończyła, niestety. Wiele osób pozytywnie się odniosło do tej kawy i postanowiliśmy  że spróbujemy wam przedstawić Robusty dobrej jakości i z innych krajów. Tym razem padło na Gwatemalę. Inne ziarenka, inne warunki uprawy, inna metoda obróbki. Mamy nadzieje że będzie tak samo dobrze smakować.

Offline cpu

  • Wiadomości: 328
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1495 dnia: 20 Październik 2020, 17:26:30 »
Następnym razem będę bardziej czujny bo w tym roku to najciekawsza kawa jaką piłem. No nic wieczorem odbiorę to co mi wczoraj wysłaliście i będę próbował nowości.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1496 dnia: 21 Październik 2020, 13:21:33 »
Dziękuje!!! Wczoraj zamówiono dzisiaj już kurier dostarczył [emoji38]
Dostarczenie odbyło się do pracy i tak spakowałem do swojej torby wracając do swoich obowiązków. Problem w tym (albo i nie),  iż każdy kto wchodzi  komunikuje " jak fajnie pachnie czekoladą" na co ja tylko delikatnie po cichu się uśmiecham ;)

Offline kamil_k12

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Aeropress, Lelit Anna pl41tem
  • Młynek: 1zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1497 dnia: 21 Październik 2020, 23:07:57 »
Co polecicie pod aeropress do cappuccino/latte?Poza Mujeres.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1498 dnia: 22 Październik 2020, 08:59:03 »
Kolumbia La Costa, Kostaryka Pantera lub gwatemalska ORO jeżeli lubisz czysty i konkretny napar albo Meksyk El Olmo honey jeżeli lubisz eksplozję smaków przenikających jeden w drugi.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1499 dnia: 22 Październik 2020, 11:12:27 »
O tak, Meksyk El Olmo honey wczoraj otworzyłem i omal nie zamieniłem się w ciasteczkowego potwora, bo miałem ochotę rzucić się i schrupać ziarenka w całości. Omnomnomnom

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi