Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 442593 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1380 dnia: 09 Lipiec 2020, 10:27:11 »
@ranGo , cześć można by prosić jakiś przepis na : Peru Loma Santa, albo podpowiedź, tudzież wskazówki .
Co prawda mój ekspres nie jest konfigurowalny, ale może chociaż czas i uzysk?

Kawa wychodzi mi różnie, ale generalnie jest gorzkawo- lekko kwaskowa, jak ostygnie i dobrze wymieszam jest trochę lepiej.

Ekspres wygrzany godzinę, woda przepuszczona przez kolbę , kawa ok 16, gram, uzysk różnie, tak około 30-32 gram (czas 25-30 sekund), zmieniałem stopień zmielenia i ubicie.
A może ta kawa tak powinna smakować i po prostu to nie mój target i tam jest właśnie ta gorzka czekolada i brzoskwinie?
z góry dziękuję.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3460
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1381 dnia: 09 Lipiec 2020, 10:34:28 »
Spróbuj troszkę grubszy przemiał i z dozy 15 gram (w zależności o pojemności sitka) uzysk w granicach 40 gram.
Ubicie to nie jest zmienna, która powinno się zmieniać. Wypracuj sobie powtarzalną siłę i już się tym nie baw.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1382 dnia: 09 Lipiec 2020, 10:42:04 »
Spróbuj troszkę grubszy przemiał i z dozy 15 gram (w zależności o pojemności sitka) uzysk w granicach 40 gram.
Ubicie to nie jest zmienna, która powinno się zmieniać. Wypracuj sobie powtarzalną siłę i już się tym nie baw.

Edit:
Jak zrobiłem 15 gram grubszy przemiał i uzysk około 40-42 gram, to była niepijalna :/
No nic wrócę do domu to popróbuję , efekt pewnie będzie taki że kawa się zaraz skończy i tyle :)
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2020, 11:01:43 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1383 dnia: 09 Lipiec 2020, 13:24:25 »
Nie podbijam, ja nawet nie mam pomiaru temperatury, robię flush i jak woda przestaje bulgotać zapinam kolbę. Nie każdy natural i nie każda jasnopalona wychodzi dobrze ale Perla Negra akurat moim zdaniem idealnie.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1384 dnia: 09 Lipiec 2020, 13:52:57 »
Hmmm, może ja się za bardzo staram? A czy ja przegapiłem sezon? Dziś zaglądam, a Perla Negra brak.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1385 dnia: 09 Lipiec 2020, 15:10:22 »
ale może chociaż czas i uzysk?

U nas przy 94*C , doza 18g, uzysk 36g, czas 32" wychodzi ciemna czekolada i brzoskwinia, lekko kwaskowa z niska, przyjemna goryczką. Może po prostu nie odpowiadać Ci smakowo ta kawa, nie koniecznie musi być złe zaparzona.

Perla Negra, ile by jej nie było tyle byśmy sprzedały.Na razie nie ma, w tej chwili czekamy na pyszności z Tanzanii i Burundi.

Brazilii Cemorrado Chocolate edition zostało tylko parę paczek a zamiast niej zaoferujemy Fazendę Rio Brilhante o bardziej karmelowym profilu.




Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1386 dnia: 09 Lipiec 2020, 15:17:01 »
@ranGo, a czy mógłbym prosić o podpowiedź podobną dla Guatemali? Dziś będę pierwszy raz próbował i miałbym  jakaś bazę ;)

Edit: pierwsza próba wyszła mi 2:1 19,5g - uzysk 39g - czas 36 sek. Wyszła gęsta, syropowata, słodka, smak w kierunku tego z opisu kawy na stronie - do tego przepiękny, którego nie umiem opisać.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2020, 17:04:25 wysłana przez MarcinK »

Offline Emhabe

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: AP, FP, moka, przelew, Lelit Anita PL042EMI, Kazak Rota
  • Młynek: Rhino, MYM55, Niche Zero
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1387 dnia: 09 Lipiec 2020, 20:24:20 »
@ranGo pomocy! Chciałem dzisiaj zrobić u Ciebie zakupy, płatność próbowałem zrobić przez Blika i z niewiadomych powodów obydwa razy nie dotarła autoryzacja na mój telefon. Teraz na Twojej stronie transakcja wisi jako oczekująca, natomiast nie potrafię odnaleźć żadnego odnośnika do powtórzenia płatności. Jak mam dokończyć transakcję żeby dostać upragnioną kawkę? :pycha:
W ogóle to liczyłem że uda się Twoim ekspresem załatwić dostawę jeszcze na weekend, ale kurierzy w sobotę chyba nie jeżdżą... echhhh  :(

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1388 dnia: 09 Lipiec 2020, 21:13:18 »
@Emhabe , podesłałem na maila nowy link do płatności. W razie ponownego wystąpienia problemu z płatnością, proszę o kontakt. Kurierzy są u nas pomiędzy 14:00 a 15:00, potem nie da rady wysłać paczki. Jutro ewentualnie możemy wysłać paczkomatem, wydaje mi się że dostarczają paczki w soboty.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1389 dnia: 10 Lipiec 2020, 17:13:17 »
Spróbuj troszkę grubszy przemiał i z dozy 15 gram (w zależności o pojemności sitka) uzysk w granicach 40 gram.
Ubicie to nie jest zmienna, która powinno się zmieniać. Wypracuj sobie powtarzalną siłę i już się tym nie baw.

Dziękuję, zrobiłem 3 kawy , dwie były "pijalne" (żona wypiła),ale lekko przeciągnięte, gorycz znikneła , przyjemna lekka kwasowość.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline eqmb

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: V60, Aeropress
  • Młynek: Hario
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1390 dnia: 15 Lipiec 2020, 11:48:52 »
Hej, szykujecie moze jakies anaeroby w najblizszym czasie? Powoli koncze paczki Nicaragui i Burundi i juz tesknie, bo tak malo mi zostalo.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1391 dnia: 24 Lipiec 2020, 16:55:36 »
Czy ETHIOPIA Yirgacheffe washed wróci ? Bardzo dobre ziarno.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1392 dnia: 24 Lipiec 2020, 17:41:31 »
Hej, szykujecie moze jakies anaeroby w najblizszym czasie?


@Perzua Etiopia Yirgacheffe washed od poniedziałku wróci na półki. Niestety nie mamy dużych zapasów tej kawy tak że nie mogę powiedzieć do kiedy będzie dostępna.

@eqmb Już w przyszłym tygodniu pojawi się w sklepie Tanzania anaerobic yeast fermented która właśnie została dostarczona do naszego magazynu. Niestety nie udało nam się załadować kawę z obróbki Honey z tej samej plantacji ale myślimy że godnie ją zastąpi Burundi Gatukuza z Long Miles Project.


Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1393 dnia: 24 Lipiec 2020, 21:44:32 »
Dzięki za odpowiedź. Zamówię 😊

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1394 dnia: 26 Lipiec 2020, 11:55:04 »
Chciałem powiedzieć, że Guatemala Oro jest super. Duże body, klasyczny balans. Jakoś wszystkie Gwatemale od ranGo to strzał w dziesiątkę. Chyba najbardziej pasuje mi duże body :).

Nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale w poprzednim zamówieniu India Jamboor była wyśmienita (piękne tofi w zapachu, super zbalansowany smak, bardzo gęste espresso). Przy ostatnim zamówieniu była "tylko" bardzo dobra :). Nie pachniała tak dobrze jak ostatnio. Wciąż miałem dużą przyjemność z jej picia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi