Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 443033 razy)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1320 dnia: 04 Czerwiec 2020, 12:43:16 »
nie wiem czemu zakładasz, że jestem zielony w temacie espresso
Może dlatego:
przy kawach z Etno
Jeśli to jest dla Ciebie wyznacznik jakości to tak jakby nie ma pytań :).

3DSK

  • Gość
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1321 dnia: 04 Czerwiec 2020, 12:48:06 »
Przecież wyjaśniłem, że była literówka, nie Etno a Euro, nawet z sensu zdania wynikało, że przy kawie z Euro muszę schodzić nisko na 6, osławione Etno pewnie by było na 7-8.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1322 dnia: 04 Czerwiec 2020, 18:32:50 »
Ale Kasper po co wycieczki prześmiewcze?  Padło pytanie i wątpliwość, Goran wytłumaczył, zachęcił do kontaktu i rozmowy, inni podają swoje spostrzeżenia, rozmawiamy, siedzimy, nic się nie dzieje ;)

Ja np w życiu w domu nie miałem kawy z Etno, jestem kimś lepszym? No to, powiem skromnie, że wiem :D ale jak kiedyś napatoczy się paczka przy okazji, to kupie z ciekawości, i czar pryśnie ;)

Ps
W sumie takiej odpowiedzi się spodziewałem, że ostatnim co u nich zalega to wypalona kawa :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1323 dnia: 05 Czerwiec 2020, 01:53:41 »
Z tą starością kaw w Euro-Cafe to jest tak, że do pracy kupuję po pół kilo każdej z dwóch kaw w zamówieniu i pijemy całe pół kilo, żeby nie przestawiać młynka za bardzo, dopiero później drugą kawę. Efekt jest taki, że jak mnie zachwyci ta druga i napiszę tutaj rekomendację, to okazuje się, że już jej nie ma chwilowo w ofercie bo się sprzedała. Miałem tak już naprawdę wiele razy.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1324 dnia: 06 Czerwiec 2020, 06:11:23 »
Zamówiłem:

Brazil Cemorrado Chocolate edition
ETHIOPIA Yirgacheffe

Realizacja ekstremalnie szybka. Niedługo będę próbował. Dziękuję :)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1325 dnia: 06 Czerwiec 2020, 09:51:44 »
A ja czekam aż znowu pojawi się Brazil Mantequiera Mountains Yellow Bourbon - bardzo mi smakowała w przelewach

Natomiast jako kawa dla gości świetnie mi się sprawdza Brazil Guima Estate - najczęstszy komentarz to - no, wreszcie normalna, nie kwaśna ;)

Na razie mam zapas do wakacji - ale czy w lipcu/sierpniu planujesz coś z obróbki Anaerobic? Piłem na razie dwie kawy - jedną z Euro, drugą z toruńskiej Nanopalarni - i chyba zastanę fanem tych kaw :D
Zapach zniewalający a smak potwierdza to co nos zapowiada  :brawa: :brawa: :brawa:
Never Give UP †

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1326 dnia: 06 Czerwiec 2020, 10:36:38 »
Z Brazylii niedługo pojawi się kawa z plantacji California z ciekawej obróbki ColdSoul. Na okres letni zaplanowaliśmy nową Brazylię, Boliwię, Kenię, Honduras i powoli będziemy ich wprowadzać do sprzedaży.


Cold Soul
After being harvested, the ripe cherries are delivered to the farm’s tanks and are soaked in cold water. California’s wet mill is supplied with very cold spring water – 8-10 degrees Celcius at most. This (and his daughter’s passion for the Disney film ‘Frozen’) gives the process its name. The theory is that the cold water gives a condition of "controlled fermentation", giving the coffee the opportunity to begin a slow, even ferment whilst avoiding over-blown vinegar flavours. The coffee is then finished off with slow drying in the mill’s African beds for 25-30 days, which completes the complexity of the process.

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 151
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1327 dnia: 08 Czerwiec 2020, 16:49:55 »
muszę schodzic na 6
Weź głęboki oddech, napij się kawy i nie schodź poniżej 6 espresso dziennie ;) Na poważnie to każda kawa z każdej palarni trochę inaczej będzie się zachowywać przy ekstrakcji. James Hoffmann nawet zrobił film o tym dlaczego nowoczesne espresso jest takie brzydkie? Dla mnie smak i aromaty kaw espresso z Euro Cafe są bardzo dobre nie patrząc nawet na cenę, a jak weźmie się pod uwagę cenę to trudno mi znaleźć dla nich konkurencję. No, ale przecież nie wszystkim musi to samo smakować.
3P na Tarchomińskiej

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Climbing Performance Test https://test4climbing.com

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 151
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1328 dnia: 08 Czerwiec 2020, 16:58:44 »
Minął tydzień i jestem po ok 20 espresso Guatemala Santa Clara (data pakowania 29.05). Do filiżanki leje się zawsze piękna crema. Ale mimo ciągłych prób odnalezienia smaku zawsze wychodzi strasznie kwaśna, niezależnie od czasu ekstrakcji czy dozy. Ręce już mi opadają i tracę do niej nadzieję. Mam jeszcze drugą paczkę 250 g. i nie wiem czy mam ją sprzedać czy walczyć. Ehh. Nie wiem co robić. Ktoś może zainteresowany?? Sprzedam taniej :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2020, 18:05:12 wysłana przez Strzala świst gwizd »
Climbing Performance Test https://test4climbing.com

Offline magas

  • Wiadomości: 81
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1329 dnia: 08 Czerwiec 2020, 17:38:56 »
Właśnie kończę Gwatemala S. C. nie była kwaśna nawet na grubym mieleniu 22 sekundy ekstrakcji, pierwsze kawki zawsze grubiej miele i tak dochodzę sobie do 35 sekund, by powolutku wrócić do optymalnych dla mnie ustawień co zajmuje mi z tydzień zabawy z różnymi smakami, ale ja nie robię więcej niż 3 dziennie i nigdy nie wylewam, nawet jak przegięcie jest na maxa w jakąś stronę. Po otworzeniu leżała trochę na szafie, bo nie potrafię się opanować i próbuje na początku wszystko co zamówię, data pakowania 04-05-2020.

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 151
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1330 dnia: 08 Czerwiec 2020, 18:06:35 »
Żeby nie wylewać dolewam mleka  kawka
Climbing Performance Test https://test4climbing.com

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6205
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1331 dnia: 08 Czerwiec 2020, 18:47:36 »
Jak zobaczyłem to 3P na fb, to oni palą znacznie, znacznie ciemniej. Kawy od Gorana na pewno trzeba inaczej zaparzać niż tak ciemno palone. U mnie w Gwatemali nie czułem w ogóle kwasowości. To akurat jedna z najmniej kwaskowych kaw jakie z Euro Cafe piłem. Może pogadaj z @ranGo , na pewno coś doradzi, a jeśli czegoś innego oczekujesz po kawie, to też jakieś rozwiązanie na pewno się znajdzie. Można chociażby się z kimś zamienić, kto woli jaśniejsze palenia.

Offline magas

  • Wiadomości: 81
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1332 dnia: 08 Czerwiec 2020, 20:30:06 »
Ja jak czytam wasze opisy to dochodzę do wniosku, że potrzebuję uczyć się na nowo smaków, wychowany na szotach z kaw mocno palonych.  Wiem przez pryzmat alkoholi, że to z czasem przychodzi, kawy z których inni szydzą, może szydzą to zły wyraz, ale które inni określają jako kawowe disco polo np Kenia od Gorana, a mi ona tak podeszła, jak ona mi przypasowała,  nie potrafiłem odłożyć otwartej paczki na szafę, a zawsze odkładam, by spróbować kolejnej, bo ciekawość moja mocniejsza od rozsądku.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6205
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1333 dnia: 08 Czerwiec 2020, 20:36:52 »
Wow, a kto nazywał Kenię disco polo? Jeśli Kenia to disco polo, to jest za disco polo :)

Offline magas

  • Wiadomości: 81
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1334 dnia: 08 Czerwiec 2020, 21:22:48 »
Innych określeń użyto, było ich wiele, nie pamiętam wszystkich, dlatego wbiłem je w jedno określenie pasujące do określeń,  ale na bank padło, mdła, nijaka, a mnie powaliła na kolana. Pomyślałem wtedy, że potrzebuje czasu skoro przebić się nie mogę przez kawy ze sposobów alternatywnych, które wszystkim smakują,  a mi  pachną  przednio, ale z piciem mam problem,  dalej smakują mi jak hybryda kompotu, kawy i herbaty. Prawda jest taka, że ja swoja mózgownice muszę uczyć, bo często bardzo smakują mi kawy nawet tu na forum polecane do mlecznych, a mi np ta pani krótko ścięta w okularach zapomniałem nazwy smakowała lepiej niż Afro mix i to nie o to chodzi, że kobitka mi się podoba, bo fajna jest, ale wolę rude z długimi włosami.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi