Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 442295 razy)

Offline Jester

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Nivona 779, Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1305 dnia: 26 Maj 2020, 16:53:29 »
Przymierzam się do kolejnego zamówienia, więc chciałbym zapytać, czy w najbliższym czasie planowane są jakieś nowości w dziale espresso?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1306 dnia: 26 Maj 2020, 18:13:41 »
Dzisiaj mieliśmy dostawę tak że możliwe jest że jutro uda się wypalić coś nowego i dorzucić do sklepu ( m.in. Nikaragua, Kolumbia, Papua ).

Offline Jester

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Nivona 779, Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1307 dnia: 26 Maj 2020, 21:25:38 »
Ok, dzięki. W takim razie chętnie zaczekam  :)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1308 dnia: 26 Maj 2020, 22:33:46 »
U mnie ostatnio była BURUNDI NGOGOMO HONEY i baaaardzo wszystkim w domu smakowała. Doskonale zbilansowana, słodka i 'gładka'. Świetna kawa, jedna z niewielu do których od razy chciałbym wrócić 😊.

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1309 dnia: 03 Czerwiec 2020, 17:11:09 »
Dziś spróbowałem Afro blend, fajne gęste body, "okrągła" przyjemna kawa. Zaraz chce się następnej :) Te 32 sec. ekstrakcji to bez preinfuzji?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1310 dnia: 03 Czerwiec 2020, 19:16:25 »
Preinfuzja 6”, calkowity czas parzenia 32”.

3DSK

  • Gość
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1311 dnia: 03 Czerwiec 2020, 22:24:05 »
Zamówiłem ostatnio dwie kawy.
Brazil Cemorrado Chocolate edition
Peru Loma Santa
W Eurocafe zamawiam już od jakiegoś czasu. Ceny dobre, kawa mi smakuje, ale frapuje mnie temat świeżości kaw.
Na opakowaniu jest nieodległy termin palenia, a kawa w młynku i w ekspresie zachowuje się jakby była dobrze ponad miesiąc od palenia.
Muszę bardzo skręcać młynek, przeważnie poruszam się w granicach 7-7.5, przy kawach z Etno muszę schodzic na 6, nawet czasem trochę mniej. Skok o 1 w skali to u mnie bardzo dużo. Młynek to Mythos. W ekspresie tez mi tak bardziej ciurka niż miodem płynie, ok, wiem, że kawy jaśniej palone i burzy z cremy nie będzie, ale jak się widziało te ileś ekstrakcji przez naście lat to to trochę to body nie wygląda i nie smakuje.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1312 dnia: 04 Czerwiec 2020, 07:16:35 »
@ranGo na pewno nie oszukuje co do daty wypału.
W swoim założeniu masz zły wyznacznik, którym są dla Ciebie kawy z Etno. Powinno być w drugą stronę i kawy od Gorana powinny wyznaczać dobrą kawę.
Druga sprawa co do ustawienia młynka to żaden wyznacznik - po prostu inny sprzęt, inny profil wypalenia, inny roaster.
Trzecia sprawa to już osobiste preferencje pijącego i jego umiejętności - ciemniej palone kawy z etno są łatwiejsze do zaparzenia w ekspresie i opanowania ekstrakcji.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1313 dnia: 04 Czerwiec 2020, 08:57:24 »
ale frapuje mnie temat świeżości kaw.

Właśnie że by nie było wątpliwości, prowadzimy dokładną ewidencje a każdy wypał jest cyfrowo zapisywany. W Maju zakupiliśmy na próbę Cemoraddo Chocolate i z ewidencji wynika że była wypalana 12 razy, ogółem 180kg zostało sprzedano. To tyle na temat świeżości kawy która od miesiąca znajduje się w sprzedaży.

Natomiast, kiedy jest jakiś problem z zaparzaniem kawy, to nie ma problemu aby napisać, zadzwonić, zapytać, poradzić się...



Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2394
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1314 dnia: 04 Czerwiec 2020, 09:43:02 »
Ja osobiście odbieram kawy z Eurocafe i mają w ziarnach mega porządek, wypał jest małymi partiami bo piec niewielki. Zazwyczaj po kawę jestem raz w miesiącu ale z Goranem widuję się częściej, na cuppingach czy spotkaniach o tematyce kawowej. Dowiaduję się o nowościach w wypale ale problemem jest raczej to, ze partię kawy są krótkie, zazwyczaj po miesiącu, czasem po dwóch tygodniach  nie można już zdobyć kawy bo jest wyprzedana. Ja często proszę palarnię o odłożenie mi kawy która mi posmakowała, wtedy czeka nawet miesiąc, a jeśli kupuję dwie paczki tej samej kawy to jedną otwieram natychmiast a drugą jako ostatnią z partii zakupów i nie widzę aby następowało jakiekolwiek pogorszenie się jakości ziarna po 3-4 tygodniach. Nie mrożę ziaren ale są przechowywane w miarę chłodnym i ciemnym miejscu. Crema, body różne w zależności od obróbki, młynek koryguję w miarę potrzeb na bieżąco zależnie od temperatury, wilgotności otoczenia. Nie każda kawa mi smakuje a zdarzają się takie które są bardziej wymagające w ekstrakcji jeśli chodzi np o kanałowanie a daty palenia szczerze mówiąc już dawno przestałem sprawdzać w ich kawach bo nic to nie wnosiło. Pamiętam też jak kiedyś pokręciłem coś z zamówieniem i miałem w nim paczkę kawy której jeszcze sporo zostało mi w domu, natychmiast zarówno Alicja jak i Goran zwrócili uwagę że ta paczka zostanie u nich ale jest palona 3 tygodnie wcześniej więc nie trafi do ponownej sprzedaży.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1315 dnia: 04 Czerwiec 2020, 10:17:16 »
Dziś spróbowałem Afro blend, fajne gęste body, "okrągła" przyjemna kawa. Zaraz chce się następnej
Też czujesz w suchym aromacie ciastko maślane? Cudna jest ta kawa.

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1316 dnia: 04 Czerwiec 2020, 11:54:18 »
w suchym aromacie
Masz na myśli, przed zaparzeniem? Co do ekstrakcji, to jednak lepiej mi podeszła 18g/40g/40sec. w tym 8sec. preinfuzji, większe body :)

3DSK

  • Gość
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1317 dnia: 04 Czerwiec 2020, 12:12:53 »
@ranGo na pewno nie oszukuje co do daty wypału.
W swoim założeniu masz zły wyznacznik, którym są dla Ciebie kawy z Etno. Powinno być w drugą stronę i kawy od Gorana powinny wyznaczać dobrą kawę.
Druga sprawa co do ustawienia młynka to żaden wyznacznik - po prostu inny sprzęt, inny profil wypalenia, inny roaster.
Trzecia sprawa to już osobiste preferencje pijącego i jego umiejętności - ciemniej palone kawy z etno są łatwiejsze do zaparzenia w ekspresie i opanowania ekstrakcji.
pmichal nie wiem czemu zakładasz, że jestem zielony w temacie espresso, kilka młynków miałem, ekspresów też. Piszę co widzę w młynku i na wylewkach. Tyle.

w pierwszym moim wpisie jest błąd, powinno być
"... przy kawach z Eurocafe muszę schodzic na 6, nawet czasem trochę mniej...", chodziło mi o Eurocafe.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2020, 12:18:41 wysłana przez 3DSK »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1318 dnia: 04 Czerwiec 2020, 12:24:00 »
Masz na myśli, przed zaparzeniem?
Tak i same ziarna w paczce też.
Co do ekstrakcji, to jednak lepiej mi podeszła 18g/40g/40sec. w tym 8sec. preinfuzji, większe body
W moim przypadku 16,5g/35g/32s bez preinfuzji

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1319 dnia: 04 Czerwiec 2020, 12:29:30 »
muszę schodzic na 6
Weź głęboki oddech, napij się kawy i nie schodź poniżej 6 espresso dziennie ;) Na poważnie to każda kawa z każdej palarni trochę inaczej będzie się zachowywać przy ekstrakcji. James Hoffmann nawet zrobił film o tym dlaczego nowoczesne espresso jest takie brzydkie? Dla mnie smak i aromaty kaw espresso z Euro Cafe są bardzo dobre nie patrząc nawet na cenę, a jak weźmie się pod uwagę cenę to trudno mi znaleźć dla nich konkurencję. No, ale przecież nie wszystkim musi to samo smakować.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi