Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 443439 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1290 dnia: 14 Maj 2020, 19:39:57 »
To i ja dziękuję za szybką wysyłkę i worek po kawie. Trzeba będzie pomyśleć jak go ładnie teraz sprawić :) Moje pierwsze zamówienie u Was i mimo, że drobiazg świetnie wygląda paczka spakowana z klasycznym sznureczkiem.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1291 dnia: 16 Maj 2020, 09:52:15 »
@ranGo - bo tak obserwuje waszego instagrama i widzę, że Mina się pojawia już kolejny raz. Czyżby to nowy nabytek? Chcesz coś więcej zdradzić? :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1292 dnia: 16 Maj 2020, 22:40:35 »
Mina jest z nami od lutego kiedy to dźwigniowy La Pavoni ustąpił jej swoje miejsce. La Pavoni Diamante to piękny ekspres ale do kawiarni lub na eventy, Dalla Corte Mina w sam raz na nasze potrzeby, eksperymenty i testy. Czeka ją jeszcze zestawienie z nowymi młynkami i chyba mlynek z Chin szybciej dojedzie niż ten który @Valeri obiecał wykonać ;)


Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1293 dnia: 17 Maj 2020, 07:51:21 »
Dzięki za odpowiedź i w takim razie czekam na zestawienie jej z młynkami i co się uda wycisnąć z tej maszyny :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1294 dnia: 17 Maj 2020, 10:46:46 »
Mina jest z nami od lutego kiedy to dźwigniowy La Pavoni ustąpił jej swoje miejsce. La Pavoni Diamante to piękny ekspres ale do kawiarni lub na eventy, Dalla Corte Mina w sam raz na nasze potrzeby, eksperymenty i testy. Czeka ją jeszcze zestawienie z nowymi młynkami i chyba mlynek z Chin szybciej dojedzie niż ten który @Valeri obiecał wykonać ;)


Ehh, ja bym chyba nie oddał. Piękny był
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1295 dnia: 19 Maj 2020, 14:07:13 »
Powoli kończy mi się zapas kawy - i chciałbym go u was uzupełnić

Do tej pory piłem tylko raz kawę z obróbki anaerobowej - z Kolumbii - i nie ukrywam, że bardzo mi posmakowała
była to KOLUMBIA FINCA LA FLORESTA z nanopalarni toruńskiej od @pafcio0
bardzo zasmakowały mi te lekko "sfermentowane" nuty i słodycz

która wasza kawa z tej obróbki ma więcej słodyczy? Nicaragua czy Burundi?


I drugie pytanie - czy w soboty macie czynne? jest możliwy odbiór osobisty 30 maja? czy tylko w tygodniu?
Never Give UP †

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1296 dnia: 19 Maj 2020, 19:10:54 »
@jakub_stanecki   Burundi jest bardziej niegrzeczna tak bym powiedział, która słodsza to zależy również od sposobu parzenia. Sobota to dzień wolny od pracy ale jeżeli masz możliwość przyjechać pomiędzy 10:00 a 12:00 to możemy się umówić na odbiór osobisty.

@Miklas ja też bym nie oddawał dźwigni ale trochę szkoda aby się taki piękny ekspres marnował u nas a do tego potrzebujemy bardziej precyzyjnego narzędzia do testowania kawy. Zakup Dalla Corte już dawno był zaplanowany a jedynie został przełożony w czasie. Ekspres jest wyśmienity i pozwała na szybkie przełożenie dwóch wybranych profili, do tego bardzo precyzyjne sterowanie temperaturą pozwała nam w krótkim czasie dokładniej przetestować kawy. Ekspres jest dużo mniejszy (bojler 0,5l + bojler2l vs 13l w LaPavoni) i przez to i bardziej energooszczędny. Na pocieszenie powiem że z Włoch został ściągnięty jeszcze jeden LaPavoni Diamante i będzie gościł klientów w Zakopanem, gdzieś w pobliżu dworca kolejowego.         

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1297 dnia: 19 Maj 2020, 23:13:39 »
Fajnie, że jest znowu Brazylia pod przelew, wzialem na próbę 0,5kg.
 kawka
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1298 dnia: 21 Maj 2020, 12:20:28 »
Na pocieszenie powiem że z Włoch został ściągnięty jeszcze jeden LaPavoni Diamante i będzie gościł klientów w Zakopanem, gdzieś w pobliżu dworca kolejowego.

Jeśli jeszcze będą mieli kawę od Ciebie, to może przekonam się w końcu do tego miasta :)
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1299 dnia: 26 Maj 2020, 08:23:15 »
Macie jeszcze Etiopię Guji Dambo Uddo na magazynie? Wziąłem ją ostatnio jako prezent na dzień Matki, skosztowałem w french press, zaintrygowała mnie więc pożyczyłem próbeczkę od mamy do dripa, dzisiaj zrobiłem i wyszło coś wspaniałego, dawno już kawa mnie tak mile nie zaskoczyła, najlepszy był chyba taki twist w drugiej fazie - jest słodko a tu nagle gdzieś po bokach kwaski atakują, pycha  :)
I teraz muszę mieć całą paczkę dla siebie, także mam nadzieję, że wróci, najlepiej koło 10 czerwca  [emoji38]

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1300 dnia: 26 Maj 2020, 13:02:07 »
Fajnie że mama dostała taki prezent z okazji swojego święta. Niestety, już nie mamy Etiopii Guji natural na stanie tak że musi być coś innego. Wybór w sklepie jest dosyć duży a do tego nowe kawy, również dobre, już jadą do nas.

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1301 dnia: 26 Maj 2020, 14:44:35 »
Dostała też Nikaraguę do zestawu, obie kawki bardzo jej smakowały  ;)
Szkoda, że już nie ma Etiopii, dobrze że chociaż mama może się nią cieszyć.
Wiem, wybór spory i zacny, mam Tanzanię, Nikaraguę, Burundi i Brazylię chocolate edition (zaskakująco fajna w dripie), ale wiadomo, zawsze najbardziej się chce czego się nie ma  ???
Na nowości oczywiście czekam.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1302 dnia: 26 Maj 2020, 15:00:06 »
Z naturali świetne są ziarenka z Indii - Jumboor.  Nie próbowałem w dripie, ale we FP wyszły bardzo smacznie. Są dość jasno palone jak na espsresso. Warto spróbować.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1303 dnia: 26 Maj 2020, 15:02:50 »
Peru Yakumama było świetne, ale też już wyszło  :ups:

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1304 dnia: 26 Maj 2020, 15:49:04 »
Dzięki za sugestie  :)
Indie wyglądają ciekawe, wezmę przy następnym zamówieniu. O Peru też tu właśnie dobre rzeczy słyszałem, szkoda że wyszło.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi