Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 442882 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #105 dnia: 05 Październik 2017, 19:18:57 »
Mamy w ofercie Paczkomat a wydaje mi się że każdą paczkę InPost można również samemu przekierować na paczkomat, jeżeli taki istnieję w danej miejscowości.

Będę o tym pamiętał bo choć szybkość dostawy jest niesamowita to jednak czasami nie ma nikogo w domu i kurier ma problem z dostarczeniem przesyłki. Dzięki za odpowiedź.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #106 dnia: 05 Październik 2017, 19:20:58 »
Przekierować trzeba w miarę szybko, kiedy paczka jest na pewnym etapie dostarczenia, nie wiem na którym, nie da się już tego zrobić. Kiedyś chciałem przekierować i już się nie dało.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #107 dnia: 16 Październik 2017, 10:35:56 »
Dwa tysiące kilogramów miesięcznie to już jest widoczne na światowej mapie produkcyjnej,
Gratulacje! Imponujący wynik. To tylko w Polsce czy też na eksport?

Online ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #108 dnia: 16 Październik 2017, 11:19:06 »
Głównie w Polsce sprzedajemy a linia exportowa jest w planach.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #109 dnia: 16 Październik 2017, 11:45:56 »
Goran czy jest możliwość aby w sklepie albo w jakimś archiwum strony www zostawał opis kawy? Nabyłem drogą kupna Peru San Martin i chciałem teraz wrócić do opisu i profilu tej kawy ale chyba wyprzedała się ze sklepu i już nie ma tych danych?

Online ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #110 dnia: 16 Październik 2017, 12:02:54 »
OK, zrobimy archiwum i będziemy umieszczać tam wszystkie kawy które już nie są w ofercie. Od jutra powinna być dostępna następna kawa z Peru - Yanesha

Project Approach
The Yanesha’s prime target is to simply produce „ the best coffee of the world“. In order to
reach this noble goal, they are keen to adopt and implement best agricultural practices, but are
lacking financial resources to do so. The drying process is arguably amongst the most crucial
phases in the entire quality ensurance process. Coinca therefore donated solar dryers, where
farmers make their own contribution in form of manual labour and local materials.
Furthermore Coinca provides pre-crop and crop financing in order to ensure proper conditions
for fruit development. Technical assistance for the construction of solar dryers as well as
„good harvesting practices“ and quality management is carried out by dedicated agronomist,
sponsored by their partner USAID/Proyecto PRA.




Kawa San Martin Especial Peru grade 1


Doskonale zrównoważona kawa z dyskretną kwasowością, bogatym smakiem i słodkim, melonowym aromacie.
San Martin znajduje się w północnej części Peru, w okolicach rzeki Mayo. Ten sąsiadujący z lasem deszczowym region ( the Bosque de Protección del Alto Mayo),  charakteryzuje się dużą wilgotnością i zacienieniem. Tworzy to wyśmienite warunki do powolnego dojrzewania i rozwoju owoców kawy.
San Martin Especial to kawa uprawiana wysoko w górach i w cieniu innych drzew. Przetwarzana tradycyjnymi metodami,  suszona na słońcu co pozwala uzyskać jednorodny kolor i rozwinąć słodki smak.

The ICP San Martin Project: Wspieranie Rolników w trwałym przejściu od uprawy kakao do uprawy kawy.

Region San Martin jest obszarem gdzie tradycyjnie uprawiano kakao. Około 10 lat temu rząd Peru dołożył starań i środków by wesprzeć rolników w przestawieniu uprawy z kakaa na kawę. Nie było to łatwe zadanie w sytuacji gdy rolnicy byli zdezorganizowani a uprawa odbywała się w niepewnych warunkach co prowadziło do spadku jakości oraz wydajności a co za tym idzie dochodów.

By przeciwdziałać takiej sytuacji w 2010 roku utworzono projekt International Coffee Partners ( ICP). Powstał on przy współpracy lokalnego stowarzyszenia Contigo  Agrandando el Circulo i Conservation International. Program finansowany przez ICP i USAID (United States Agency for International Development) wsparł  341 rodzin rolników zajmujących się uprawą kawy, przeprowadził trening uczący najlepszych praktyk w rolnictwie i zapewnił dostęp do wsparcia finansowego.

Procesowi poddawane są najlepsze ziarna kawy Arabica AB, uprzednio poddane obróbce metodą suchą. W procesie trwającym od 12 do 16 tygodni ziarna pochłaniają wilgoć etapami, zwiększają objętość prawie dwukrotnie i nabierają koloru od bladozłotego do jasnobrązowego. Końcowym i najważniejszym efektem jest wyjątkowy, niepowtarzalny smak.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #111 dnia: 16 Październik 2017, 13:03:29 »
 :ok:

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #112 dnia: 16 Październik 2017, 13:26:55 »
Mam pytanie: czy będzie jeszcze kiedykolwiek dostępna Papua New Guinea Sigri? To mój numer jeden jak na razie, a jej nie ma ;(

I chciałam powiedziec, że przez Polish Horse zaczęłam znowu pić 2 kawy dziennie, a już byłam tylko na jednej ;) Jest po prostu.. mniam !!

Online ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #113 dnia: 16 Październik 2017, 13:37:53 »
Pewnie chodzi o Papue Sigri Peaberry. Ziarenka peaberry stanowią 2% całych zbiorów i nie są aż tak łatwe do zdobycia. Natomiast, szykuje się duża promocja na Polish Horse w następny poniedziałek. Będzie można kupić lub zarezerwować.

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #114 dnia: 16 Październik 2017, 13:58:31 »
Podałam nazwę pod jaką ją zakupiłam :) Dziękuję za wyjaśnienie :)

Opcja "zarezerwować" brzmi bardzo przekonująco :D  I już rezerwuje ziarenka ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Październik 2017, 14:44:42 wysłana przez dilbi »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #115 dnia: 16 Październik 2017, 14:06:11 »
Kończę ziarenka, więc już rezerwuję "Koniki"  :)

Offline krychu Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Hario v60,aeropress,bialetti kitty
  • Młynek: Baratza Virtuoso
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #116 dnia: 16 Październik 2017, 14:21:53 »
https://swiezopalona.pl/produkt/2256/Papua-New-Guinea-Sigri-Mount-Elimbar

A ta papua nie jest od Ciebie?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline lisssek

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Alternatywa: Bialetti Kitty 6 i 12 tz, phin, Kalita, Gabi, AP, French Press, V60-2,
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, C40 IH
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #117 dnia: 16 Październik 2017, 15:13:16 »
Kończę ziarenka, więc już rezerwuję "Koniki"  :)

U mnie sytuacja identyczna - Arabica 9 mix dobiega końca więc i ja rezerwuję oczekując na szczegóły promocji.

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #118 dnia: 17 Październik 2017, 09:27:49 »
Zaciekawiłeś mnie tymi ziarnami z Peru, czy ta kawa pojawi się na pewno dzisiaj w sklepie? Chciałem właśnie złożyć zamówienie żeby doarło przed weekendem.

Online ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #119 dnia: 17 Październik 2017, 11:38:51 »
Chociaż mamy dzisiaj bardzo dużo pracy i musimy znaleźć sposób aby rozładować nowy piec i jakoś go umieścić w palarni, to udało się wrzucić do sklepu i nowe Peru.



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi