Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 439052 razy)

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 206
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2250 dnia: 04 Sierpień 2022, 20:37:34 »
Ostatnio miałem końcówkę tej Rwandy, zmieszałem z jedną z Etiopii (synestezja) od Antonia i poszło wczoraj pod cold brew na dzisiejsze upały. Cztery kostki lodu, kawa plus tonic... niebo w gębie

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1917
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2251 dnia: 04 Sierpień 2022, 22:34:44 »
Ostatnio miałem końcówkę tej Rwandy

No to wychodzi na to że źle nie zrobiłem.

Jka


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Fritzowski

  • Wiadomości: 23
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2252 dnia: 10 Sierpień 2022, 20:43:52 »
Kurier przyniósł dziś paczkę, nie mogę się doczekać aż spróbuję Panamy. Przy młynku xeoleo i v60 ile klików na tym młynku?


Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2253 dnia: 10 Sierpień 2022, 22:25:26 »
Trudno mi to tak na oko powiedzieć, bo Xeoleo dawno nie miałem w rękach. Zacząłbym pierwsze parzenie od dwudziestego kilku od zera i potem sprawdził, w którą stronę się poruszać dalej, jeżeli jest taka potrzeba. Bardzo wdzięczna kawa do eksperymentowania, pokazująca całkiem inne oblicza zaparzona w Aeropressie i Chemexie.

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2254 dnia: 11 Sierpień 2022, 11:12:53 »
Ja na xeloleloelo do średniego przelewu (20g kawy/320g wody) używam 6 klika na drugim obrocie wskazówki jako punkt wyjścia do większości kaw, przy tej geihsy też było ok. Na mniejsze porcje (rzadko) daję drobniej, na większe - grubiej, wiadomo.

Offline Fritzowski

  • Wiadomości: 23
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2255 dnia: 11 Sierpień 2022, 11:31:15 »
Trudno mi to tak na oko powiedzieć, bo Xeoleo dawno nie miałem w rękach. Zacząłbym pierwsze parzenie od dwudziestego kilku od zera i potem sprawdził, w którą stronę się poruszać dalej, jeżeli jest taka potrzeba. Bardzo wdzięczna kawa do eksperymentowania, pokazująca całkiem inne oblicza zaparzona w Aeropressie i Chemexie.
Dzięki. Wrócę do domu, ustawie na 20 klik i będę testować. Korci mnie kupno comandante ale jakoś nie mogę się przekonać.

Offline przemopk

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: V60 | AP
  • Młynek: Timemore C2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2256 dnia: 11 Sierpień 2022, 23:10:40 »
Koniecznie daj znać do jakich wniosków doszedłeś. Swoją drogą, wybór padł na Panamę, czy skusiłeś się jeszcze na coś innego?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2257 dnia: 18 Sierpień 2022, 18:59:34 »
Staramy się z całych sił, aby utrzymać ceny w sklepie na jak najniższym poziomie, jednak jest to bardzo trudno nie tylko ze względu na stały wzrost cen surowca, ale i na pozostałe koszty związane z produkcją i wysyłka paczek do Was. I chociaż sierpień to czas urlopów, kawy sprzedają się znakomicie w tym czasie.

W sklepie robimy już zapowiadane rotacje kaw na półkach a kawy, które najszybciej się skończą to:
Rwanda Simbi
Panama Finca La Elete Linda
Salwador Finca El Cero
Brazil Carmelo Fazenda Paraiso
Peru Diamante Verde
Gwatemala Finca El Durazno

W miejsce odchodzących kaw wstąpią:
Brazil Cemorrado Chocolate Edition
Gwatemala La Inteligencia Caturra
Meksyk Finca Monte Azul
Nikaragua Sagrada Familia
Etiopia Sidamo Yamasira organiczna

Mamy przygotowanych jeszcze parę kaw i mikrolotów, będziemy o nich informować na bieżąco.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie fotograficznym. Bardzo przyjemnie było przeczytać wasze relacje z miejsc, które zwiedzaliście i spędzały tam urlop, leniuchując na plaży lub chodząc po górach. Oczywiście, wszędzie z naszą kawą :kawa: Jutro podamy winniki konkursu i ogłosimy zwycięzców.




« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2022, 14:27:59 wysłana przez ranGo »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2258 dnia: 18 Sierpień 2022, 21:21:26 »
Miętowe w czekoladzie? Umarłem z zachwytu  :brawa:

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2259 dnia: 19 Sierpień 2022, 21:15:00 »
Jak już pisałem, bardzo nam miło było przeglądać wasze zdjęcia z wakacji i zobaczyć, że gdzieś tam, bardzo daleko od domu, całkiem dobrze radziliście sobie, delektując się naszą kawą. Kawy, jak to na wyjazdach, głównie jaśniej palone do dipów, ale zdarzały się i specjalnie przygotowane Cold Brew, nalane w butelki i oznakowane, aby przypadkiem nie pomylić z browarkiem. Dziękujemy, że zabraliście nas razem ze sobą w dalekie podróże. Nie ocenialiśmy fotografie pod względem jakości, ale jako całość, razem z opowieścią. Wyróżniamy panią Monikę za przepiękne zdjęcia z Wysp Owczych (chyba ten kraj został hitem, całkiem zasłużono, jako wybór miejsca spędzania tegorocznych wakacji ).

Pierwszą nagrodę, w komplecie tygielek i dwa razy po 200g drobno mielonej kawy, otrzymuję Pani Barbara Buczek, za przepiękne kolory Adriatyku i cały ten Meksyk.

Nagrodę w postaci dowolnie wybranej kawy z naszej oferty ( paczka 250g ), do odebrania przy następnym zamówieniu (*w uwagach przy zamówieniu proszę wpisać Lato'22), dostają:

Pan Mateusz Kempa ( piękne zdjęcia, czekamy również na obiecaną relacje z Albanii )
Pan Jakub Cichoń ( Cold Brew w kulturze Hiberno-Scandinavianskiej )
Pan Grzegorz Dziuba ( gwatemalskie wulkany w Beskidzie Żywieckim )





Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2260 dnia: 26 Sierpień 2022, 16:05:11 »
Co polecacie pod espresso i przelew? Polecajki espresso biorę w ciemno, z kolei pod przelew chciałbym coś co łatwo wyjdzie w aeropressie poza domem

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5235
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2261 dnia: 26 Sierpień 2022, 17:01:29 »
espresso
Mujeres. Wypróbuj też na automacie. Ci, co tak zrobili, mówili, że lepszej nie pili.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2022, 17:05:25 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2262 dnia: 26 Sierpień 2022, 20:01:55 »
Co polecacie pod espresso i przelew?

Musiał bym wiedzieć czego poszukujesz w kawie. Do espresso, Gwatemala, Ła Bicicleta, Mujeres lub bardzo dobre Peru a z Aeropressa jeszcze nie piłem złej kawy. Bardziej preferuje jasno palone kawy parzyć w tym magicznym urządzeniu i wtedy bym stawił na Salwador jeżeli lubisz kawę mocno orzechową, Panamę ciut bardziej owocową lub buzującą Burundi. Etiopska Sidamo Bochesa to kawa z obróbki mytej i w takich kawach będziesz miał bardziej klarowny obraz tego co zaparzasz.

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2263 dnia: 27 Sierpień 2022, 11:56:32 »
espresso
Mujeres. Wypróbuj też na automacie. Ci, co tak zrobili, mówili, że lepszej nie pili.


Zapisane! Szukam głównie do Roty, automat na razie stoi odłączony, a w drugim zanim "stara" kawka spadnie to troche minie niestety :/

Co polecacie pod espresso i przelew?

Musiał bym wiedzieć czego poszukujesz w kawie. Do espresso, Gwatemala, Ła Bicicleta, Mujeres lub bardzo dobre Peru a z Aeropressa jeszcze nie piłem złej kawy. Bardziej preferuje jasno palone kawy parzyć w tym magicznym urządzeniu i wtedy bym stawił na Salwador jeżeli lubisz kawę mocno orzechową, Panamę ciut bardziej owocową lub buzującą Burundi. Etiopska Sidamo Bochesa to kawa z obróbki mytej i w takich kawach będziesz miał bardziej klarowny obraz tego co zaparzasz.

Celowo nie podałem profili, żeby mieć niespodziankę. Raz lubię espresso czekoladowe, raz lubię owocowe (choć co do tych drugich to mam pecha i rzadko trafiam na coś wybitnego). Może doprecyzuję, że chodzi mi oczywiście o dwie różne kawy - ciemno palona do espresoo i jasno do aeropressu.

Offline Jarko

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Ascaso Dream PID Red, kawiarka elektryczna, V60-2, Hario Mugen
  • Młynek: Eureka Oro SD, Ascaso i-1 Red, Staresso Discovery
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2264 dnia: 29 Sierpień 2022, 12:18:32 »
Dziękuję za przemiłe spotkanie w ostatnią sobotę.  Małżonka jest zachwycona.  :poklon:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi