Autor Wątek: Decent Espresso rewolucja?  (Przeczytany 32303 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Listopad 2016, 18:15:33 »
jest tym ekspresikiem bardzo zaintrygowany i zadowolony
Bo pomijając całę moje narzekanie, to konstrukcja jest bardzo obiecująca. Ktoś na Caffeprego próbował coś podobnego zrobić, jeśli mnie pamięć nie myli. A na filmikach crema się leje jak z prawdziwego ekspresu  :mrgreen:

essewissa

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Listopad 2016, 18:43:29 »
W to przedwzięcie jest zaangażowany Scott Rao. Poważna sprawa.

Offline Dodo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof Termoblok
  • Młynek: i-mini i1
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Grudzień 2016, 12:13:38 »
Jak myślicie co jest elementem grzewczym, bojler czy termoblok ?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Grudzień 2016, 12:28:48 »
bojler czy termoblok ?
Termoblok. Tuż nad portafiltrem. Generalnie - idea automatu do kawy (przepływomierz, termoblok, pompa wibracyjna) trochę mocniej oczujnikowana (prawdopodobnie czujnik ciśnienia wody za pompą i może jakiś sprytny pomiar temperatury wody wypływającej z termobloku) i wsparta mocnym sterowaniem z rozbudowanym programem plus z portafiltrem.

Ostatnio znalazłem na forum odnośnik do artykułu (do znalezienia tutaj: h ttp://www.home-barista.com/store-coffee-in-freezer-conclusions.html) , w który są wyniki podwójnie ślepej próby potwierdzającej, że nie ma różnicy w smaku kawy z ekspresu z pompą wibracyjną i rotacyjną.

Offline Dodo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof Termoblok
  • Młynek: i-mini i1
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Grudzień 2016, 13:20:32 »
Czyli odpowiednią elektroniką można wysterować termoblok i pompę. Ciekawe czy to rozwiązanie wyprze sprawdzone HX-y

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Grudzień 2016, 00:40:42 »
Ale najważniejsze tak zaprogramować tablet, aby ... klient był zadowolony. Jak tablet pokaże to tak jest. Brawo programiści. Jeżeli ciśnienie wpadnie jakieś widełki to program pokaże prawidłowe ciśnienie i zaokrągli. Super pomysł. Ale nie dla mnie. Już ostatnio na rynku samochodowym VW pokazał jak należy ustawiać wszelkie tablety, komputery, aby klient i Unia Europejska były zadowolone.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Grudzień 2016, 09:53:23 »
Odchodząc na chwilę do rynku samochodowego, VW nie wymyślił nic nowego, bo takie możliwości były od dawna - a pokazuje to tylko jak duże możliwości sterowania czymkolwiek daje elektronika. A wracając do kawy - taka ilość elektroniki ma sens, o ile ktoś to sprawdzi i okaże się, że pokazywane dane są wartościami rzeczywistymi z czujników, które są umieszczone mądrze, to jest to naprawdę fajna sprawa - co prawda będzie to pewnie trudno ogarnąć dla kogoś, kto po prostu robi kawę i się z niej cieszy, bo dojdzie konieczność ustawiania wszystkiego, ale jeśli okaże się, że to pokazuje to co użytkownik chce widzieć... Jak się znajdzie ktoś, kto sprawdzi na egzemplarzu kupionym przez normalnego użytkownika(i konkretnie chodzi o taki dla użytkownika końcowego, który nie będzie przeznaczony do jakichkolwiek testów) i okaże się, że faktycznie działa to jak powinno i pokazuje co się tam dzieje - to pokłony dla twórców, bo zrobić porządne urządzenie sterujące z możliwością precyzyjnego sterowania to bardzo duże wyzwanie. A z takim urządzeniem pomiarowym(choć do samochodów) miałem do czynienia, bo znajomy wyprodukował... Pożyjemy, zobaczymy - ale uważam, że nie ma co się nastawiać ani na to, że będzie super, ani na to, że wyszła/wyjdzie kicha. Trzeba po prostu poczekać i zobaczyć jak to wyjdzie w praktyce.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Grudzień 2016, 10:52:11 »
W tym urządzeniu widzę szansę na sukces pod warunkiem umożliwienia tworzenia plików konfiguracyjnych i dzielenia się nimi z innymi użytkownikami. Jak w przypadku pilotów Logitecha - Harmony.
Przeciętny użytkownik mógłby na jakimś portalu wybrać konkretną mieszankę i znaleźć odpowiednio sprofilowane ustawienia. Kilka tapnięć na tablecie i ma najlepsze opracowane przez pasjonatów parametry by z kupionych ziaren wyciągnąć maksimum dobroci. Niby to samo jest w automatach, ale tam głos decydujący mają inżynierowie i księgowi, którzy próbują zadowolić jak największą grupę klientów.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Styczeń 2018, 00:50:37 »
Odkopuję stary temat, ale zupełnie przypadkowo odkryłem praźródło DE - projekt na Kickstarterze.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Styczeń 2018, 13:01:59 »
espresso z tableta, jak na to patrzę to mi się kawy odechciewa
znak czasów... do niedawna wystarczył prosty tygielek, a dziś....komputery :) Chociaż pewnie w regionach gdzie kawa rośnie nadal używa się najprostszych sposobów przyrządzania.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Styczeń 2018, 18:16:20 »
espresso z tableta, jak na to patrzę to mi się kawy odechciewa
znak czasów... do niedawna wystarczył prosty tygielek, a dziś....komputery :) Chociaż pewnie w regionach gdzie kawa rośnie nadal używa się najprostszych sposobów przyrządzania.
Tam nikt kawy nie pije, idzie na eksport i cupping

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Styczeń 2018, 22:15:49 »
Może i tak, ale... To inne podejście do espresso. Nie kupa żelastwa lecz lekka elektronika ;).
Ale jak tu czekać aż taka elektronika się nagrzeje z grupą? :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Maj 2018, 19:29:01 »

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Czerwiec 2018, 22:25:52 »
Ktoś może się skusił lub rozważa zakup?

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Czerwiec 2018, 09:34:34 »
Mi ten sprzęt chodzi po głowie, ale to bardziej w perspektywie roku dwóch. Ciekawy jestem jak to się będzie sprawować.

Chociaż trochę budzi moje wątpliwości całe sterowanie oparte na tablecie.... jakoś mam obawę, że np się zawiesi albo przestanie reagować i np. nie będzie można przerwać ekstrakcji. No i czy sterowanie parametrami oparte na czujnikach i oprogramowaniu będzie działać co najmniej tak samo skutecznie jak porządny kawałek metalu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi